Dzięki tym roślinom Twój ogród przejdzie prawdziwą metamorfozę. Będą pięknie wyglądać nawet jesienią

Sierpień i wrzesień to zazwyczaj czas, kiedy w większości domów prace w ogrodzie powoli dobiegają końca. Choć mogłoby się wydawać, że nie ma już miejsca na nowe sadzonki, to nic bardziej mylnego! Pod koniec lata wciąż można przeprowadzić w ogródku prawdziwą rewolucję, a zasadzone rośliny będą stanowić wspaniałą ozdobą nawet jesienią.

Posadź te rośliny w sierpniu i ciesz się przepięknym ogrodem

Wbrew pozorom sierpień to idealny moment na sianie niektórych roślin. Według specjalistów najlepiej zabrać się wtedy za sianie kwiatów dwuletnich czy wieloletnich. Dzięki temu zdążą się porządnie zakorzenić jeszcze przed nadejściem zimy i chłodniejszych dni, a na wiosnę będą dużo silniejsze i zdecydowanie szybciej zakwitną. Do takich roślin należą m.in. chabry, fiołki, niezapominajki, stokrotki, zawilce czy bratki.

Zobacz: Nie wyrzucaj po śniadaniu, tylko rozsyp w ogrodzie. Ślimaki nie zbliżą się do roślin

Które rośliny mogą zakwitnąć jesienią?

Nie wszyscy wiedzą, że na przełomie sierpnia i września wciąż można siać rośliny, które z powodzeniem zakwitną jeszcze w tym sezonie i będą pięknie zdobić ogród przez całą jesień. Mowa tu przede wszystkim o narcyzach i hortensjach. Eksperci zalecają także posadzenie w tym czasie rododendronów i różaneczników, ale wcześniej warto zadbać o odpowiednie warunki i starannie wybrać dla nich miejsce w ogrodzie.

Końcówka lata to także świetny moment na sadzenie niektórych warzyw. Warto posadzić np. rzodkiew, szpinak, jarmuż oraz rzepę.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo