Grudzień to bardzo intensywny czas w większości polskich domów. Oprócz sprzątania, dekorowania i gotowania konieczne jest także zrobienie większych zakupów. Nie wszyscy mogą wybrać się do galerii czy supermarketu w tygodniu, dlatego pozostają weekendy. Aby ułatwić wszystkim nieco zrobienie niezbędnych zakupów, w grudniu sklepy otworzą się dodatkowo w aż dwie niedziele. Czy 3 grudnia jest niedziela handlowa?
Czy 3 grudnia jest niedziela handlowa?
W grudniu, zwłaszcza w weekendy, zdecydowanie częściej odwiedzamy sklepy spożywcze i galerie handlowe. Im bliżej do świąt, tym naturalnie dłuższe kolejki, a niestety nie zawsze mamy czas i energię, aby zaplanować zakupy na jakiś dzień w tygodniu. Handlowe niedziele z pewnością pomogłyby nieco rozładować tłumy w sklepach.
W najbliższą niedzielę 3 grudnia będzie jednak obowiązywał zakaz handlu. Wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie będą zamknięte. Zakupy zrobimy wyłącznie w sklepach osiedlowych lub niektórych Żabkach, jeśli za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie.
Zobacz też: Kiedy są ferie zimowe 2024? Niektórych uczniów po świętach czeka tylko 2 tygodnie lekcji
Kiedy niedziele handlowe w grudniu?
Początkowo zgodnie z ustawą zaplanowano na 17 i 24 grudnia. Ten drugi termin był jednak nieco niefortunny ze względu. Dlatego posłowie nowej kadencji Sejmu zdecydowali w ubiegłym tygodniu o wprowadzeniu poprawek, aby pracownicy handlu nie byli pokrzywdzeni i również mieli szansę spokojnie przygotować się do świąt.
W Sejmie przeprowadzono głosowanie, a zgodnie z przyjętymi przepisami jeszcze przed świętami czekają nas dwie niedziele handlowe – 10 i 17 grudnia. 24 grudnia natomiast będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu, a pracownicy sklepów będą mogli również cieszyć się przygotowaniami do Wigilii.
Sprawdź też:
- My first vape. Zabawka z najgorszego koszmaru rodziców. Uwaga, żeby nie dać się nabrać
- Od kiedy 800 plus zamiast 500 plus? Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze od stycznia. Potrzebny będzie nowy wniosek?
- Współtworzyła tzw. “ustawę Kamilka”, od lat działa na rzecz najmłodszych. Kim jest Monika Horna-Cieślak, nowa Rzeczniczka Praw Dziecka?