Dlaczego Twoje dziecko powinno mieć konto bankowe?

Konta bankowe dają sporo wygody i swobody. Dzięki nim zlecanie przelewów czy kontrolowanie wydatków jest niezwykle proste. Jednak nie tylko dorośli mogą mieć rachunek – sporą popularnością cieszą się konta bankowe dla dzieci. Sprawdź, dlaczego Twoja pociecha powinna mieć jedno z nich i przekonaj się, jakie niesie ono korzyści dla kilkulatka.

Konto bankowe dla dziecka to dobry wstęp do edukacji finansowej

Konto bankowe dla dzieci to doskonały sposób na wprowadzenie swojego dziecka w świat finansów. Rachunek dla najmłodszych w wieku 0-12 lat przede wszystkim uczy:

  1.  Odpowiedzialności przy korzystania z karty. Dzięki karcie płatniczej kilkulatek samodzielnie zapłacić za niewielkie zakupy w sklepie.
  2.  Zarządzania swoimi finansami. Jeśli dziecko wie, ile może maksymalnie wydać z konta, zaczyna zwraca uwagę na ceny i liczyć, czy starczy mu na zakupy. Być może zdecyduje, że wyda tylko część swojego kieszonkowe, a resztę odłoży na inną okazję.
  3.  Stawiania pierwszych kroków w bankowości internetowej. Konto pomoże zrozumieć dziecku, jak zlecać przelewy czy sprawdzać historię ostatnich transakcji.

Jako rodzic lub opiekun prawny masz kontrolę nad tym, co dzieje się na koncie dziecka – do momentu, aż nie ukończy 18. roku życia. Zastanawiasz się nad otwarciem takiego rachunku dla swojej pociechy? W takim razie zajrzyj na: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto-santander-dla-dziecka-0-12-lat

Konto bankowe dla dzieci, czyli nowoczesna e-skarbonka

Otwarcie konta bankowego dla dziecka jest świetnym pretekstem do rozpoczęcia nauki zarządzania pieniędzmi. Dodatkowo rachunek może stać się nowoczesną wersją tradycyjnej świnki-skarbonki. Wpłacasz z dzieckiem pieniądze na oprocentowane konto i pomagasz mu w nauce, w jaki sposób można oszczędzać i ile dzięki temu można zyskać. Może to stanowić dla Twojego dziecka sporą motywację, by oszczędzać regularnie!

Takie konto bankowe to dobry pomysł na ulokowanie tam pieniędzy z komunii, urodzin czy innych rodzinnych wydarzeń. Jeśli nie wpłacisz ich na konto, może okazać się, że nagle rozpłynęły się w powietrzu. Długo wyczekany prezent sprawi dziecku radość ale tez dodatkową satysfakcję, że mogło sfinansować go z własnych zaoszczędzonych pieniędzy.  

Kiedy może się przydać konto bankowe dla dziecka?

Wbrew pozorom konto bankowe dla dziecka może okazać się niezwykle przydatne w wielu sytuacjach, na przykład:

  • podczas wycieczek szkolnych,
  • gdy dziecko nie zabierze drugiego śniadania do szkoły,
  • w trakcie wyjazdów na kolonie i wakacje.

Konto dla dzieci może sprawić, że Twoja pociecha zacznie chętniej podejmować różne decyzje finansowe.

Jeżeli nie wiesz, jak wprowadzić malucha w świat finansów, naukę o pieniądzach rozpocznij od różnych zabaw, np. w sprzedawcę w sklepie. Dzięki temu dziecko nauczy się dodawać i odejmować, a przy okazji lepiej zrozumie, na czym polega wartość pieniądza.Wskazówka

Czy warto założyć konto bankowe dla dzieci – podsumowanie

Założenie konta bankowego dla dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Dzięki niemu Twoja pociecha może nauczyć się zarządzania pieniędzmi. Taki rachunek to dobry pomysł na przechowywanie swoich oszczędności. Zatem nie zwlekaj z otwarciem rachunku dla dziecka – im wcześniej to zrobisz, tym lepiej.


Artykuł sponsorowany

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo