Kiedy są próbne matury 2023 z CKE? Podano datę publikacji arkuszy i wyników

Zanim maturzyści przystąpią do właściwego egzaminu dojrzałości w maju, w trakcie roku przynajmniej raz czekają ich próbne testy. Jedne z nich przygotowuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Już wkrótce uczniowie będą mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale także zapoznać się z procedurami, zasadami egzaminu i formułą zadań. Kiedy są próbne matury 2023 z CKE? Kiedy poznamy wyniki?

Kiedy są próbne matury 2023 z CKE?

Centralna Komisja Egzaminacyjna już w październiku tego roku podała planowany termin przeprowadzenia egzaminów próbnych dla tegorocznych maturzystów. Zgodnie z harmonogramem testy mają się odbyć na początku grudnia. Arkusze są przygotowane przez ekspertów z CKE i zostaną dostarczone do szkół w tym tygodniu.

Matury próbne grudzień 2023 – terminy:

  • 6 grudnia, godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym,
  • 7 grudnia, godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym,
  • 8 grudnia, godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym (język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski).

Jak wynika z przyjętych regulacji, szkoły nie mają obowiązku przeprowadzania próbnych matur. Jeśli jednak dane placówki już się na to zdecydują, CKE rekomenduje, aby testy zostały przeprowadzone w podobnej formie co właściwe majowe egzaminy. Uczniowie mają bowiem z jednej strony zweryfikować stan swojej wiedzy, ale z drugiej strony muszą również zapoznać się z typem zadań i rozplanować sobie rozwiązywanie arkusza tak, aby zmieścić się w czasie.

W dniu przeprowadzania każdego z egzaminów na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) opublikowany zostanie arkusz z danego przedmiotu.

Zobacz: Ile trwa matura z polskiego? Jaki jest próg zaliczenia? Uczniowie mają sporo czasu na pisanie

Matury próbne – grudzień 2023. Arkusze, odpowiedzi, wyniki – kiedy i gdzie sprawdzić?

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała również, że klucz odpowiedzi do każdego z egzaminów pojawi się kilka dni później, a dokładnie:

  • 11 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z języka polskiego,
  • 12 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z matematyki,
  • 13 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z języków obcych nowożytnych.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo