Kiedy wyniki matur 2023? To już ostatnie chwile niepewności! O tej godzinie uczniowie poznają rezultaty

Ostatnie dwa miesiące to dla tegorocznych maturzystów bardzo stresujący okres. Najpierw ogrom nerwów kosztowało przystąpienie do wszystkich egzaminów, chwilę potem rozpoczęły się procedury rekrutacyjne na uczelniach, a już za chwilę uczniowie dowiedzą się, jakie rezultaty osiągnęli z poszczególnych przedmiotów. Większość rozpoczęła już końcowe odliczanie do ogłoszenia. Kiedy są wyniki matur 2023? O której godzinie zostaną ogłoszone?

Kiedy są wyniki matur 2023?

Matury 2023 po raz pierwszy od czasu pandemii odbyły się w niemal zupełnie normalnym trybie. Ku niezadowoleniu młodzieży po trzyletniej przerwie powróciły egzaminy ustne z języka polskiego oraz języków obcych, uczniowie nie musieli również martwić się maseczkami czy ryzykiem kwarantanny.

Brak obostrzeń to jednak nie jedyny czynnik, który sprawił, że tegoroczne egzaminy były naprawdę wyjątkowe. Po raz pierwszy do matury przystąpili bowiem absolwenci 4-letnich liceów, a same egzaminy przeprowadzone zostały według nowych zasad. Szczególnym zmianom uległ przede wszystkim język polski zarówno na poziomie rozszerzonym, jak i podstawowym – zmodyfikowano formułę wypracowania, a także dodano test historycznoliteracki.

O tym, czy i jak uczniowie poradzili sobie z nową formułą, dowiemy się już wkrótce. Ogłoszenie wyników matur 2023 przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się już w ten piątek 7 lipca. Tego samego dnia do szkół trafią oficjalne świadectwa dojrzałości z wynikami, a uczniowie będą mogli je odebrać.

Przypomnijmy, że aby zdać, należy uzyskać minimum 30% ze wszystkich egzaminów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka, język obcy nowożytny).

Zobacz: Oblała maturę. Powód? Koleżanka w ławce obok miała katar. “Płakałam przez kilka dni”

Jak sprawdzić wyniki matur 2023?

Wyniki zostaną opublikowane w elektronicznym systemie ZIU pomiędzy godz. 8:00 a 10:00. Każdy z maturzystów powinien odebrać wcześniej ze szkoły karteczkę z indywidualnym loginem i hasłem. Od godziny 8.00 można próbować zalogować się na swoje konto. Należy jednak pamiętać, że o tej porze serwery mogą być przeciążone, a wyniki mogą być dostępne dopiero później. Nie jest to jednak powód do stresu – na pewno każdy otrzyma swoje rezultaty.

Sprawdź: Błąd kardynalny na maturze? Uważaj, te pomyłki mogą skutkować niezaliczeniem egzaminu

Rodzice i uczniowie pytają o maturę 2023

Kiedy wyniki matury 2023?

Zostaną ogłoszone w piątek 7 lipca.

O której wyniki matur 2023?

Między 8.00 a 10.00

Wyniki matur 2023 kiedy?

W piątek 7 lipca 2023.

Wyniki matur 2023 godzina?

Powinny się pojawić w systemie ZIU między 8 a 10 rano.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo