Pasażer samolotu nagrał niecodziennie ubrane dziecko.„Co jest gorsze od dzieci? Rodzice.”

Wakacyjnych lotów nadal nie ma końca. Mimo połowy września wielu turystów dopiero teraz zaczyna swoje wakacyjne podboje. Na co należy się przygotować podczas planowania lotu samolotem? Poniższy filmik z Instagrama pokazuje, że nie tylko na ewentualnie zgubiony bagaż… „To powód, dlaczego dzieci powinny podróżować w przedziale dla zwierząt” czytamy w komentarzach.

Europejskie linie lotnicze zaczynają wprowadzać loty „adults only” czyli tylko dla dorosłych. Jak można się domyślać, głównym powodem są liczne skargi na dzieci i ich rodziców podróżujących samolotem. Opanowanie nudzącego się brzdąca jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero malucha zamkniętego na pokładzie samolotu lecącego 5 lub 6 godzin. W większości rodzice starają się, jak mogą – kolorują, zapewniają gry planszowe i łamigłówki, włączają bajki na tabletach. Jednak niekiedy pomysły dorosłych przechodzą najśmielsze oczekiwania. Tak też było tym razem.

Sprawdź: Jak ubrać się do samolotu? Praktyczne porady, dzięki którym lot będzie udany

Podróż samolotem z dzieckiem. Wszystkie chwyty dozwolone?

W internecie na każdym kroku można spotkać podobne filmiki. Denerwujące sytuacje w podróży zdarzają się każdemu. Znamiennym jest, że częstymi bohaterami tych nagrań są dzieci. Tak też było w tym wypadku. Jedna z pasażerek nagrała, jak rodzice ubrali dziecko na nocny lot samolotem. Świecąca i ruszająca się czapka dziewczynki, oświetlająca kilka siedzeń w przód i w tył wzbudziła w internecie ogromne emocje.

Podczas gdy rodzice mogą myśleć, że to urocze, co z ludźmi mającymi problemy zdrowotne? – pisze jedna z komentujących na Instagramie.

Sprawdź: Nagrywała filmik w samolocie. Nagle usłyszała “daj” i zobaczyła małą rączkę

Krytyka rodziców. Jak ubrać dziecko do samolotu – na pewno nie tak

Lecimy samolotem z maluchem. Oczywistym jest, że należy przygotować przekąski, zabawki, ulubionego pluszaka, ewentualne ubranka do przebrania w nagłych wypadkach. Ale co z zasadą nieprzeszkadzania innym podróżnym? I co z ubiorem do samolotu? Czy świecąca jak kula dyskotekowa czapka jest dobrym wyborem? Dla wielu komentujących filmik, zdecydowanie nie jest. Pod nagraniem, na którym widać niecodzienną i bardzo migoczącą czapkę małej pasażerki rozgorzała dyskusja.

Mam dość ludzi, którzy nie kontrolują swoich dzieci w przestrzeni publicznej.

To rodzice są problemem!

Edukuj siebie i swoje dzieci. Świat nie kręci się wokół Ciebie.

Sprawdź: Zgoda na wyjazd dziecka za granicę. W jakich okolicznościach jest wymagana? Poradnik dla rodziców

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo