Pralka nie pobiera płynu do płukania? Problem rozwiążesz w kilka chwil bez fachowca

Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania? W pierwszej kolejności myślimy, że to jakaś usterka urządzenia. Często okazuje się jednak, że przyczyna leży w zupełnie innym miejscu. Sprawdź, jak naprawić pralkę, by ponownie pobierała płyn i to bez potrzeby wzywania fachowca.

Istnieje kilka przyczyn, przez które pralka nie pobiera płynu do płukania. Okazuje się jednak, że niektóre dasz radę naprawić w kilka chwil, bez pomocy specjalisty. Sprawdź, jak rozpoznać problem i co zrobić, by jak najszybciej go rozwiązać. Satysfakcja z naprawy urządzenia będzie nieoceniona, a na dodatek zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Sprawdź: Z pralki śmierdzi szambem… Dlaczego śmierdzi z pralki? Jak usunąć ten nieprzyjemny zapach?

W jaki sposób pralka pobiera płyn do płukania? Najpierw zwróć uwagę na wąż

Do pobrania płynu do płukania pralka wymaga stałego dopływu wody. Powinna ona płynąć pod odpowiednim ciśnieniem. Jeśli pralka nie pobiera płynów, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wąż dopływowy. Jeśli nie jest skręcony, zagięty czy pęknięty, to nie tu leży przyczyna kłopotu. Co jeszcze może wywoływać problem?

Sprawdź: Czyszczenie pralki Domestosem – Czy można stosować Domestos do czyszczenia pralki?

Dlaczego moja pralka nie pobiera płynu do płukania? W tym przypadku problem rozwiążesz w kilka minut

Pralka może nie pobierać płynu do płukania ze względu na zabrudzony syfon szufladki. Zwróć uwagę, czy nie zarasta on brudem i resztkami z detergentów, a w razie konieczności wyczyść poszczególne elementy. Jeśli będziesz robić to regularnie, ryzyko zapchania znacznie się zmniejszy. Wystarczy, że wyjmiesz szufladkę, namoczysz w misce z wodą i wyszorujesz starą szczoteczką do zębów. Możesz też pomóc sobie roztworem octu i sody oczyszczonej. Oprócz tego zwracaj uwagę na środki, które wykorzystujesz do prania. Jeśli są lepkie i na bazie olejków, mogą zapychać syfon. Z tego względu lepiej zrezygnuj z nich na rzecz innych detergentów.

Sprawdź: Ocet do prania – jak go użyć? Już niewielka ilość może przynieść zaskakujące rezultaty

Oprócz tego sprawdź, czy pokrywa dozująca, znajdująca się nad szufladką, nie jest zakamieniona. To tamtędy przedostaje się woda, która powinna swobodnie i pod odpowiednim ciśnieniem przechodzić przez otwory. Mocno zabrudzony element popsikaj środkiem odkamieniającym i dokładnie wyczyść. Zajmie ci to nie więcej niż 5 minut.

Sprawdź: Dlaczego pranie śmierdzi? Jak suszyć pranie, żeby nie śmierdziało?

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo