Rocznica Komunii – prezent. Zaskocz dziecko wyjątkowym wyborem, które zostaną w pamięci!

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowa chwila w życiu każdego młodego człowieka. To czas, kiedy przede wszystkim wspomina się tę ważną uroczystość w przyjemnej atmosferze i w gronie najbliższych. Rocznica Komunii jest jednak także okazją do podsumować, jak upłynął ten pierwszy ważny rok po przyjęciu Eucharystii. Na uroczystościach rocznicowych coraz częściej również pojawiają się goście, którzy biorą udział nie tylko w mszy, ale także w rodzinnym spotkaniu czy przyjęciu. Zazwyczaj nie zjawiają się z pustymi rękami. Rocznica Komunii – jak wybrać prezent dla dziecka?

Rocznica Komunii – niezapomniany prezent dla dziecka

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej to okazja do przypomnienia sobie tego ważnego dnia, jest to jednak także czas na refleksję nad naszym życiem duchowym i naszą relacją z Bogiem. Tradycje związane z rocznicą Pierwszej Komunii Świętej różnią się w zależności od regionu i rodziny. Niektóre rodziny obchodzą tę rocznicę w sposób skromny, zapraszając na nią tylko najbliższych. Inne natomiast organizują większe przyjęcia, na które zapraszane są również dalsze pokrewieństwo i znajomi. Wówczas goście najczęściej przynoszą drobne upominki. Co można kupić dziecku?

Rocznica Komunii prezent

Gra planszowa

Gry planszowe to jeden z najbardziej wartościowych i ciekawych prezentów dla dzieci i nastolatków. Nie tylko rozwijają wyobraźnię i trenują pamięć, ale także uczą kreatywnego i logicznego myślenia. Wspólna rozgrywka to także doskonała okazja na angażującą rozrywkę dla całej rodziny. Czas spędzony przy planszy świetnie wzmacnia więzi i może pomóc rozwijać emocjonalną inteligencję.


Zegarek

Zegarek na jako prezent na Komunię czy rocznicę Komunii to już prawdziwy klasyk. Taki upominek jest nie tylko praktyczny, ale także bardzo elegancki i – co ważne – będzie stanowił piękną pamiątkę tych niezwykłych chwil. Ponieważ jest to podarunek dla dziecka, lepiej nie kupować przesadnie drogiego czy efektownego zegarka, aby maluch spokojnie mógł nosić go na co dzień, także do szkoły.


rocznica komunii prezent

Skromna biżuteria

Biżuteria to również bardzo klasyczna, ale jednocześnie elegancka pamiątką rocznicy Komunii. Skromne kolczyki czy łańcuszek świetnie się sprawdzą jako upominek dla dziewczynki i podkreślą wagę tej wyjątkowej uroczystości.


rocznica komunii prezent

Pismo Święte w wersji audio

Rocznica Komunii to przede wszystkim uroczystość religijna, dlatego warto, aby prezent nawiązywał do tego charakteru. Dzięki temu niezwykłemu podarunkowi wreszcie każdy młody katolik będzie mógł zapoznać się z biblijną nauką i duchowym przesłaniem. Historie opowiedziane są głosami ponad 500 aktorów w tym polskich aktorów takich jak Anna Dymna,, Artur Żmijewski, Cezary Żak, Franciszek Pieczka, Danuta Stenka, Jan Englert czy Jerzy Trela.

Zobacz: Oryginalne podziękowania dla gości komunijnych

Rocznica Komunii. Jaki prezent na rocznicę Komunii?

Uroczystości z okazji rocznicy Komunii są zazwyczaj bardzo skromne, przeznaczone dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Kupowanie drogiego lub bardzo okazałego prezentu mogłoby okazać się przesadą i wprawić w zakłopotanie zarówno rodziców, jak i pozostałych zaproszonych. Zamiast gadżetów elektronicznych czy gier komputerowych, które są idealne na Dzień Dziecka lub święta, na rocznicę lepiej podarować coś skromniejszego. Lepiej postawić na drobny upominek, który będzie jednocześnie praktyczny, sprawi dużo radości i nie odciągnie uwagi od najważniejszych aspektów tego dnia.

Bilety do kina

Voucher na bilety do kina to idealny prezent na uroczystość rocznicy Komunii. Łączy w sobie bowiem wszystkie niezbędne czynniki – jest skromny, nieprzesadzony, praktyczny, a przy okazji sprawi dużo frajdy. Voucher można wykorzystać w dowolnym momencie i udać się na wybrany seans, dlatego dziecko będzie miało pełną swobodę i taki prezent na pewno się przyda.


rocznica komunii prezent

Mikroskop

Doskonały upominek dla każdego młodego człowieka, który pragnie odkrywać tajemnice świata. Ten zestaw umożliwi jej badanie cudów natury oraz odkrywanie sekretów flory, fauny i ludzkości. Wczesne zaszczepienie zamiłowania do nauki i poszerzania horyzontów może przynieść niesamowite efekty w przyszłości, na dalszych szczeblach edukacyjnej drabiny.


Wejściówki do parku wodnego Suntago

Wizyta w parku wodnym Suntago to świetna rozrywka dla całej rodziny, zwłaszcza dla najmłodszych. Na terenie obiektu każdy znajdzie coś dla siebie – różnorodne baseny otoczone palmami, a do tego rozbudowana strefa zabawy z niezliczoną ilością zjeżdżalni! Goście mogą także wykąpać się w niezwykłym basenie z ogromną falą. Taki prezent to gwarancja dobrej zabawy i świetnego nastroju, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się wakacji.


Krzyżyk

Złoty lub srebrny krzyżyk to również bardzo piękny prezent z okazji rocznicy Komunii. Nie tylko nawiązuje do religijnego charakteru uroczystości, ale także jest elegancką i uniwersalną pamiątką tego niezwykłego dnia.

Rocznica Komunii nie ma już tak uroczystego charakteru jak sama Komunia Święta, ale dla młodego wierzącego człowieka oraz jego najbliższych to także bardzo podniosła chwila. Warto więc uczcić ją w radosny i szczególny sposób, a prezenty mogą co najwyżej stanowić miły dodatek.

Sprawdź: Na komunię przyjechała karocą. W ręku trzymała berło, a na głowie miała diadem

Czytelnicy pytają o prezenty na rocznicę Komunii

Czy na rocznicę Komunii daje się prezenty?

Uroczystość rocznicy Komunii jest zazwyczaj dosyć skromna, świętowana w gronie najbliższych, którzy przynoszą drobne upominki, np. Pismo Święte, medalik czy krzyżyk, ale pojawiają się także inne niewielkie podarunki.

Czy na rocznicę Komunii robi się przyjęcie?

Zależy od tradycji w danej rodzinie oraz decyzji rodziców. Niektórzy przygotowują skromne przyjęcia dla najbliższych (np. chrzestnych, dziadków), ale spora część świętuje tylko we własnym gronie, tj. dziecko wraz z rodzicami oraz rodzeństwem.

Co na rocznicę Komunii?

Medalik, krzyżyk, Pismo Święte, a także skromna biżuteria lub zegarek.

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo