Rollercoaster HYPERION [video POV] – Nowość 2018 #Energyladia

HYPERION to największy i prawie najszybszy rollercoaster w Europie. Porusza się z prędkością do 142 km/h, a jego trasa mierzy niemal 1,5 km długości. Właśnie zakończył się przedpremierowy przejazd tym „potworem”, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Chcecie zobaczyć, jak to jest spadać w dół z wysokości 80 metrów? Pędzić z prędkością niedozwoloną na polskich autostradach? Zobaczcie nasz film z przejazdu Hyperionem, który znajduje się w Energylandii.

Hyperion 2018 – FILM (POV) – Energylandia (Zator)

Zobacz nasz film z przedpremierowego przejazdu najszybszym roller costerem w Europie:

Niech nie zrażą Was wstrząsy kamery! Przy tej prędkości są zupełnie nieodczuwalne. Jeśli lubicie ostrą jazdę to siadajcie w pierwszym rzędzie z prawej strony.

Film bez cięcia

Spełniamy Wasze prośby o wrzucenie filmu z samego przejazdu bez cięć. Oto i on. Pełna wersja przejazdu bez obróbki, podkładu i innych elementów dekoracyjnych:

Kolejki do HYPERIONA

Co najbardziej przeszkadza w rollercosterach (i innych atrakcjach w parkach rozrywki)? Puste fotele podczas gdy w kolejce stoi setki osób oraz “walka” o pierwsze krzesełka w kolejce. Tego problemu nie spotkacie w HYPERIONIE! Za rozwiązanie kwestii kolejek w tym mega kosterze chylę czoła projektantom. Do HYPERIONA w przeciwieństwie do pozostałych atrakcji obowiązują trzy kolejki. Jedna jest dla osób, które chcą usiąść w pierwszym rzędzie. Druga jest dla singli, a trzecia dla wszystkich pozostałych. Takie rozwiązanie sprawia, że kolejka schodzi sprawnie i każdy jest zadowolony. Lubimy to rozwiązanie i życzylibyśmy go sobie przy wszystkich rollercosterów.

Czy kolejki do Hyperiona są duże?

Wczoraj (dzień premiery) zegar pokazujący czas oczekiwania w kolejce pokazywał nawet trzy godziny. Przed zamknięciem (o 24:00) czas oczekiwania w kolejce wynosił już tylko pół godziny. Jak będzie dziś? Dam znać wieczorem!

[update po drugim dniu]

Kolejki po premierze

15.07.2018: Dziś udało nam się także dostać do HYPERIONa (i to dwukrotnie). Za pierwszym razem czekaliśmy około godziny, a za drugim półtorej. Pamiętajcie jednak, że staliśmy za każdym razem w kolejce do pierwszego rzędu. Pozostałe szły około 4-5 razy szybciej. Prawie przez cały dzień można było wejść do HYPERIONa po 30-40 minutach czekania.

Ile wagoników?

40 minut czekania to i tak całkiem niezły wynik. Zwłaszcza, że na razie jeździ tylko jeden wagonik. Kolejne osoby muszą czekać aż pierwsze zrobią cały przejazd i zejdą z foteli. Drugi wagonik ma zostać uruchomiony wkrótce. Wówczas kolejki będą schodziły jeszcze szybciej.

Podsumowanie:
Mimo, że od mojego ostatniego przejazdu minęło prawie 20 godzin, to nadal “nóżki się trzęsą” i trochę ciężko mi okiełznać klawiaturę, żeby to opisać. Łącznie zaliczyłem 5 przejazdów HYPERIONem (w tym jeden nocny). Osobiście mogę Wam polecić jazdę w pierwszym rzędzie (warto czekać 5 razy dłużej) i w fotelu po prawej stronie (na dole). Jak dla mnie jest duża różnica między pozostałymi fotelami, a siedziałem na wszystkich w pierwszym rzędzie.

W kolejce słyszałem, że super jest także ostatni wagonik, bo on przez dłuższy czas wjeżdża w tunel z większą prędkością. Wszystko przez to, że już na przechyle jest rozpędzany (ciągnięty) przez pierwszy wagonik. Nie mogę tego potwierdzić, ale zamierzam sprawdzić następnym razem.

Mega Coaster HYPERION: kiedy otwarcie?

Hypieron, czyli mega roller coster w Energylandii został otwarty dziś (14 lipca 2018) przy okazji świętowania przez Energylandię swoich czwartych urodzin. Przejazdy przedpremierowe rozpoczęły się od godziny 18:00, a pozostali goście mogli przeżyć niesamowitą przygodę od godziny 20:00. Roller coaster Hyperion jest już zatem oficjalnie otwarty i możecie z niego korzystać w godzinach otwarcia Energylandii.

Dane techniczne (prędkość, długość, kąt nachylenia)

Najważniejsze informacje dotyczące Hyperiona:

 • długość: prawe 1,5 km (1450 metrów)
 • prędkość: do 142 km/h
 • wysokość konstrukcji: 77 metrów
 • najdłuższy spadek: 80 metrów
 • największy kąt nachylenia: 84 stopnie
 • liczba wagoników: 2
 • liczba miejsc w wagoniku: 28
 • liczba rzędów w wagoniku: 7
 • liczba miejsc w rzędze: 4
 • przeciążenia: mnóstwo
 • efekty specjalne: splash flow (efekt wodny)
 • liczba pasażerów na godzinę: 1500
 • od jakiego wzrostu?: od 140 cm

Nie zapomnijcie, że pierwszy najdłuższy i najszybszy zjazd kończy się wjazdem do ogromnego tunelu. Dodanie i ujemne przeciążenia gwarantowane. W końcu mamy tu do czynienia ze spadkiem o kącie nachylenia wynoszącym aż 84 stopnie. Żadna inna kolejka górska w Europie nie może się pochwalić takim spadkiem.

Zabierzcie ze sobą koniecznie ubranie na zmianę. Może Wam się przydać po niesamowitym efekcie splash flow.

Tematyczny Mega Coaster HYPERION

Według zamysłu producentów (Energylandia fraz ze szwajcarską firmą Intamin) motywem przewodnim rollercoastera jest podróż statku badawczego Hyperion_1. Jego ekspedycja na księżyc Saturna (tytułowy Hyperion – jeden z największych znanych ciał niebieskich w Układzie Słonecznym) zostaje przerwana czarną dziurę i tunel czasoprzestrzenny. To właśnie tunel transportuje załogę Hyperion_1 w świat równoległy i w okolice bliźniaczej do Ziemi planety Hyper Novi.

Energylandia HYPERION kolejka tematyczna 2018
Hyperion przeniesie Was w inną czasoprzestrzeń [fot. materiały prasowe]
Chcecie wczuć się w rolę przed ekspresowym zjazdem kolejki? Pomoże Wam w tym specjalnie przygotowany film, który wyświetlany jest przed wejściem do kolejki. Cała stacja Hyperiona została zaprojektowana w stylu kosmicznej stacji badawczej i robi niesamowite wrażenie (świetną scenografię możecie zobaczyć na naszym filmie powyżej).

Opinie po przejeździe Hyperion

Hyperion sprawi, że przeniesiecie się w równoległy świat zarówno psychicznie, jak również fizycznie. Dowodem tego były wyrazy twarzy wszystkich pasażerów, którzy schodzili razem z nami z kolejki. Ich wrażenia z przejazdu lepiej niż słowa opisywał wyraz twarzy, spojrzenie, a także krzyki. Tych przy zjeździe Hyperionem nie brakuje.

Lubicie szybką jazdę? Już teraz nie musicie pokonać połowę kontynentu, żeby doświadczyć na własnej skórze niesamowitej prędkości. Wystarczy, że wybierzecie się do Zatoru. Ta niewielka miejscowość mieści się pomiędzy dwiema aglomeracjami miejskimi: Krakowem (około 50 km) oraz Katowicami (niespełna 60 km).

Adres: ENERGYLANDIA, al. 3 maja 2, 32-640 Zator, woj. Małopolskie

Otwarcie Hyperiona połączone z urodzinami

Energylandia to największy rodzinny park rozrywki w Polsce (powierzchnia ok. 26 ha oraz ponad 80 atrakcji). W tym roku świętuje swoje czwarte urodziny. To właśnie imprezę urodzinową postanowiono połączyć z otwarciem Hyperiona. Dziś i jutro (14 i 15 lipca 2018) na terenie Energylandii odbywa się jedna wielka impreza połączona z Beach Party.

Więcej na temat samej imprezy przeczytacie wkrótce na łamach naszego serwisu.

Zdjęcia HYPERIONa

Poniżej możecie zobaczyć kilka wizualizacji Mega Coastera HYPERION. Wkrótce opublikujemy tu także nasze zdjęcia z otwarcia. Musicie jednak pozwolić wrócić krwi na swoje miejsce. Z trudem przychodzi nam pisanie tej relacji przy takim poziomie adrenaliny. Tymczasem zobaczcie kilka wizualizacji, które przygotowała Energylandia.

mega coster hyperion zjazd kolejka
Mega Coster Hyperion [wiz. materiały prasowe]
hyperion najszybszy wjazd do tunelu
Wjazd do tunelu z prędkością 140 km/h? Czemu nie! [wiz. materiały prasowe]
hyperion wagoniki
Jeden wagonik Hyperiona zabiera na pokład 28 osób [wiz. materiały prasowe]
Wybieracie się w podróż kosmiczną Hyperionem? Odważycie się zjechać niemalże pionowo w dół 80 metrów z prędkością do 142 km/h? Nam się udało przełamać strach i polecamy.
Wejście do Hyperiona w Energylandii
Linia kolejkowa Hyperiona (materiały prasowe)
Peron Hyperiona
HYPERION: Peron (materiały prasowe)
Stacja Hyperiona
HYPERION: Stacja

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Rollercoaster HYPERION [video POV] – Nowość 2018 #Energyladia

 1. […] Do HYPERIONA w przeciwieństwie do pozostałych atrakcji obowiązują trzy kolejki. Jedna jest dla osób, które chcą usiąść w pierwszym rzędzie. Druga jest dla singli, a trzecia dla wszystkich pozostałych. Takie rozwiązanie sprawia, że kolejka schodzi sprawnie i każdy jest zadowolony. Lubimy to rozwiązanie i życzylibyśmy go sobie przy wszystkich rollercosterów” możemy przeczytać w serwisie rodzice.pl […]

  Rozrywka

  Problemy młodych rodziców

  W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

  Czytaj dalej →
  Rozrywka

  Wielki powrót festiwali w Energylandii!

  Park Rozrywki Energylandia ostatnio ogłosił powrót muzycznych festiwali! Podano już daty dwóch pierwszych, które odbędą się pod koniec czerwca. O kolejnych dowiadywać się będziemy w najbliższych tygodniach, natomiast wiadome jest...

  Czytaj dalej →
  Rozrywka

  Ten filmik rozbawi was do łez!

  Walka na argumenty trwa. Zobacz w jaki sposób dziewczynka dyskutuje z tatą i spróbuj się nie uśmiechnąć. Rozmowa z Tatą to prawdziwy majstersztyk. Też jesteśmy ciekawi po kim to odziedziczyła?...

  Czytaj dalej →
  Planowanie ślubu oraz wesela

  Przyjęcie zaręczynowe

  Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general