Sennik: jajka. Znaczenie snu o jajkach

Na przebieg naszych snów duży wpływ ma nasza podświadomość, uczucia i dotychczasowe doświadczenia. Każdy z nas miewa często powtarzające się sny, w których doszukuje się jakiejś symboliki i ukrytego znaczenia. Sny mogą być zwiastunem wydarzeń, które nastąpią lub potwierdzeniem naszych obaw. Prawidłowa interpretacja pozwala przygotować się na coś, co ma dopiero nastąpić. Sny dotyczące tych samych przedmiotów mogą mieć różne znaczenie. Przykładowo, interpretowane na wiele sposobów mogą być sny o jajkach. Jeśli zastanawiasz się nad znaczeniem swoich snów, związanych właśnie z jajkami, możesz znaleźć odpowiedź w dalszej części tego tekstu.

 • Jajko widziane we śnie kojarzone jest głównie z płodnością, harmonią rodzinną i początkiem czegoś nowego.
 • Kurze jajka według sennika są symbolem korzyści materialnych i możliwości wzbogacenia się.
 • Sen o jajku z dwoma żółtkami interpretowany jest jako przepowiednia ciąży bliźniaczej.
 • Negatywne interpretacje snu o jajkach znajdziemy, gdy we śnie zobaczyliśmy zepsute lub stłuczone jaja.
 • Rozbite jaja wróżą rozczarowanie i kłótnie z najbliższymi, a kobietom w ciąży trudny poród lub nawet utratę dziecka.
 • Zepsute jajka zwiastują pogorszenie się relacji z najbliższymi.
 • Sennik podaje różną interpretację snu o jajkach również w zależności od ich koloru.

Symbolika jajka

Jajka są pokarmem ludzi na całym świecie od zamierzchłych czasów, dlatego w wielu kulturach mają bogatą symbolikę. Jajko jest uznawane przede wszystkim za symbol życia i płodności, a w religii chrześcijańskiej zmartwychwstania. Nic więc dziwnego, że jajko budzi pozytywne skojarzenia. W snach widok jajka oznacza harmonię rodzinną, ale może być rozumiane również jako początek czegoś nowego. Marzenia senne związane z jajkami są zapowiedzią dużych zmian życiowych, sukcesów a także osiągnięć zawodowych. Jednak sny o jajkach mogą mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną symbolikę. Nieszczęście mogą zapowiadać sny związane z rozbitym, starym czy zgniłym jajkiem.

Znaczenie snów o jajkach

Jajka kurze

Jajka kurzego we śnie zwiastują nadchodzące szczęście. Kupowanie jajek zapowiada osiągnięcie korzyści, wzbogacenie się. Duże jajko wróży szczęśliwe wydarzenie, a duża ilość jajek szczęście w miłości i małżeństwie. Optymistyczne są sny o znalezieniu pisklęcia po otwarciu jajka, świadczą o pomyślności lub wygranej pieniężnej. Często zdarzają się sny o samodzielnym wysiadywaniu jajek. Oznaczają powodzenie w wychowaniu dzieci, które wyrosną na wartościowe, mądre osoby.

Rozbite jajka

Sny z rozbitym jajkiem mają zazwyczaj negatywny wydźwięk. Przypadkowe rozbicie jajka może oznaczać niepowodzenie życiowe i stratę. Dla kobiet to przepowiednia nieudanej ciąży lub trudnego porodu. Widok spadających i rozbijających się jajek oznacza pokrzyżowane plany, rozczarowanie lub kłótnie z bliską osobą. Natomiast skorupki z potłuczonych jajek przepowiadają cierpienie.

Gotowane jajka

Często sny z jajkami wiążą się z kuchnią i jedzeniem. Motyw gotowania jajek najczęściej jest symbolem nadchodzących korzyści. Jedno gotowane jajko zwiastuje zmiany, większa ilość radość, a jedzenie jajka poprawę sytuacji finansowej. Wykonywanie czynności gotowania jajek można także rozumieć jako stagnację rozwoju osobistego. Jajka sadzone we śnie oznaczają chęć osiągnięcia stabilizacji zawodowej. Mogą oznaczać niezadowolenie z obecnej pracy. Potrawa z jaj wróży okazję do poznania interesującego człowieka. Jajko z dwoma żółtkami przepowiada ciążę bliźniaczą

Znaczenie innych snów związanych z jajkami:

Jeśli kobiecie przyśni się zbieranie jajek z gniazda to może spodziewać się poślubienia wdowca z dziećmi. Drugą możliwą interpretacją jest związek z osobą, która ma już dzieci. Natomiast znalezienie jajek zwiastuje trwały związek (w przypadku osoby związanej z kimś) lub zaręczyny i ślub (w przypadku osoby stanu wolnego).

Brudne jajka mogą oznaczać, że zostaniemy zignorowani przez ważną dla nas osobę. Natomiast czyszczenie jajek to przepowiednia bogactwa i popularności.

Jajka w gnieździe są symbolem nadziei i mogą oznaczać błogosławieństwo w postaci ciąży. Kura znosząca jajka jest zwiastunem szczęścia lub dobrej nowiny. Wykluwające się z jajka pisklę przepowiada szczęśliwe wydarzenia rodzinne. Znalezienie gniazda pełnego jajek oznacza przypływ gotówki lub odziedziczenie pieniędzy w spadku.

Sny z zepsutymi jajkami mają negatywne znaczenie. Zepsute jajko przepowiada popsucie relacji oraz utratę dobrobytu. Potrawa z zepsutych jaj może zwiastować kłótnie z bliskimi. Zgniłe, śmierdzące jajko to oznaka plotek oraz uszczerbku na reputacji. Jeśli we śnie obrzuciłeś kogoś zgniłymi jajkami to osoba, której wyrządziłeś krzywdę zemści się. Natomiast jeśli sam zostałeś obrzucony to ktoś zadziała na Twoją niekorzyść.

Interpretując sen o jajkach trzeba wziąć pod uwagę ich kolor:

 • kolorowe – radość, dobra zabawa,
 • białe – dobre wiadomości,
 • żółte – choroba, pogorszenie stanu zdrowia,
 • czerwone – zły znak, śmierć, niebezpieczeństwo,
 • czekoladowe – poznanie atrakcyjnego mężczyzny / kobiety.

Jak widać sny z jajkami mogą zwiastować pozytywne i negatywne wydarzenia. Oznaką nieszczęścia z pewnością są sny z rozbitymi i zgniłymi jajkami. Natomiast znalezienie, kupienie czy jedzenie gotowanych jajek we śnie powinno napawać optymizmem.

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik: poznaj znaczenie swoich snów!

Sny fascynują ludzi od wieków, a sennik wyjaśnia znaczenie najpopularniejszych snów. Pojawiające się we śnie dziecko, poród, ciąża czy zęby mają przypisane sobie znaczenia. Jeśli któryś z symboli pojawiających się...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general