Skarpetki białe jak śnieg? Dodaj łyżkę do wody i namocz. Nie zostanie na nich ani plamka

Skarpety straciły biel, a zabrudzenia nie chcą zejść mimo prania? Nie musisz ich wyrzucać do kosza. Wystarczy, że wykorzystasz domowy wybielacz do skarpetek. Jest to prostsze, niż ci się wydaje.

Jednym z najtrudniejszych elementów do doprania są zdecydowanie skarpety. Często zwykły proszek nie daje sobie rady z zabrudzeniami, a wtedy wato sięgnąć po domowe triki. Kosztują grosze, a efekty są zauważalne już po pierwszym zastosowaniu.

Sprawdź: Odgrzewaj schabowe tylko w ten sposób. Będą chrupieć i rozpływać się w ustach jak świeże

W czym prać białe skarpetki, żeby były białe? Przestań wydawać krocie na drogie detergenty

Zanim wrzucimy skarpetki do pralki, należy je wymoczyć. Do tego przydadzą się produkty z kuchennej szafki. Pierwszym z naturalnych wybielaczy jest sól. Do miski należy wlać ciepłą wodę i wrzucić do niej łyżkę soli. W takiej miksturze moczymy materiał przez 15 minut, a następnie pierzemy jak zawsze. Plamy będą tylko wspomnieniem. Dobrze sprawdzi się też ocet, który poza właściwościami odplamiającymi wykazuje również działanie bakteriobójcze, a więc dodatkowo zdezynfekuje skarpety. W tym przypadku postępujemy podobnie, a więc moczymy skarpetki w ciepłej wodzie z dodatkiem octu. Bez obaw jego zapach wywietrzeje.

Sprawdź: Grzyb po przekrojeniu niebieski. Ta specyficzna barwa nie zawsze musi oznaczać trujący gatunek

Nie można pominąć również aspiryny. Środek, który najczęściej stosowany jest przeciwbólowo, znakomicie poradzi sobie z wybielaniem skarpetek. Trzeba je jedynie namoczyć w wodzie z dodatkiem 5-8 tabletek, a później uprać.

Jak doprać białe skarpetki? Domowe sposoby to jedno. Zadbaj też o prawidłową temperaturę

Niektórzy ustawiają wyższą temperaturę prania, licząc, że zabrudzenia szybciej zejdą. To błąd. W ten sposób możemy jedynie doprowadzić do skurczenia skarpetek. Najlepiej nie przekraczać 40 stopni. Ponadto dobrze jest też przed wrzuceniem do bębna, spakować je do specjalnego woreczka na bieliznę lub związać gumką. Wielu producentów odradza również suszenie skarpetek w suszarce bębnowej.

Sprawdź: Przeterminowana mąka – Czy mąka może się przeterminować?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo