W tych miejscach najlepiej szukać grzybów! Grzybiarze zdradzają swoje sprawdzone triki

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzybowy – z pewnością jeden z ulubionych okresów w roku dla miłośników tego przysmaku. Nie tylko można cieszyć się pysznym smakiem i wyjątkowym aromatem świeżo zebranych okazów, ale także spędzić miły czas na spacerach po lesie. Aby zrobić zapasy i zebrać większe ilości, trzeba wiedzieć gdzie szukać. Gdzie najlepiej udać się na grzybobranie?

Gdzie najlepiej szukać grzybów? Znamy sekrety grzybiarzy

Sierpień to czas, kiedy powoli startuje już sezon grzybowy. Jeśli warunki sprzyjają, pada deszcz i panuje odpowiednia wilgotność powietrza, grzyby zaczynają rosnąć jak szalone. Grzybowy wysyp może pojawić się już w połowie sierpnia, chociaż szczyt sezonu przypada zawsze na końcówkę wakacji. Już teraz warto się jednak wybrać do lasu, aby zebrać spore ilości tego przysmaku.

Aby wrócić z lasu z pełnym koszykiem, trzeba jednak wiedzieć, gdzie się udać i w jakich miejscach szczególnie się rozglądać. Przy planowaniu grzybobrania pomocna może się okazać strona grzyby.pl. Znajdziemy tam aktualizowane na bieżąco mapy, które informują, w jakich rejonach jest obecnie największy wysyp grzybów.

Jeśli chodzi o konkretne miejscówki, to wszystko zależy, jakich grzybów szukamy. Podgrzybki najczęściej rosną pod dębami i bukami, maślaki znajdziemy pod sosnami, a “ulubione” miejsce kurek to okolice sosen, świerków, grabów czy dębów.

Zobacz też: Nawet 5 tys. kary dla grzybiarzy? Sanepid przestrzega: tego lepiej nie robić!

Na jakie grzyby można trafić w sierpniu?

Nawet na początku sierpnia w lasach znaleźć można sporo grzybów. Jako pierwsze pojawiają się kurki i koźlarze, a z czasem także kanie i maślaki.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo