Wciągająca i rozwijająca zabawa dla maluchów, czyli jak spędzać z dzieckiem czas w wartościowy sposób.

Małe dziecko uczy się cały czas już od pierwszych chwil życia. Każda najmniejsza aktywność czy zabawa rozwija zdolności manualne, ale także umiejętności intelektualne i społeczne. Warto zatem organizować maluchowi takie rozrywki, które zaangażują go na długie godziny oraz w przyjazny, niewymuszony sposób będą stymulować i wspierać ogólny rozwój. W tej roli świetnie sprawdzi się seria książek “Julka i Szpulka”. Nie jest to bowiem zwyczajna lektura, a na jej kartach znajdziemy mnóstwo zagadek i niespodzianek.

Multimedialny fenomen dla dzieci. Książka, którą można się bawić!

Regularne, wspólne czytanie z dzieckiem to nie tylko wartościowa rozrywka dla malucha, ale przede wszystkim bezcenny czas sprzyjający budowaniu bliskich relacji. Tradycyjne lektury szybko mogą się jednak znudzić, szczególnie jeśli rywalizują z bajkami w telewizji czy kolorowym ekranem smartfona. Aby zachęcić dziecko do czytania, potrzeba sporo cierpliwości, ale także odpowiednich sposobów. Jeśli świat książek będzie kojarzył się maluchom z radością i frajdą, to z pewnością częściej i chętniej sięgną po lekturę, a nawyk czytania dla przyjemności pozostanie z nimi na dłużej.

Seria “Julka i Szpulka” autorstwa Mai Strzałkowskiej to książki, które zdecydowanie wyróżniają się spośród podobnych propozycji dla dzieci. To nie jest kolejna typowa opowieść do przeczytania od deski do deski i do odłożenia na półkę. To wyjątkowa multimedialna książka detektywistyczna dla dzieci powyżej 5. roku życia, która wciąga w wir zagadek, dobrej zabawy i aktywnego czytania. Mały czytelnik nie tylko śledzi historię, ale także ją współtworzy! Rysuje, słucha, odpowiada na pytania i wybiera własne tropy, rozwiązując śledztwo wraz z bohaterami.

W pierwszej części poznajemy główną bohaterkę Julkę, która usiłuje rozwiązać tajemniczą sprawę zaginięcia jej ulubionej lalki Lulu. W odkrywaniu tajemnic towarzyszy jej niezwykły przyjaciel – kłębek nerwów – który pomaga przejść etapy dochodzenia. Pierwszym krokiem po stwierdzeniu zaginięcia jest oczywiście przygotowanie jej portretu – Julka i Szpulka podają rysopis, a Mały Czytelnik rysuje, ćwicząc jednocześnie umiejętność uważnego słuchania i/lub czytania ze zrozumieniem.

Książki z tej serii są interaktywne i zawierają mnóstwo dodatkowych aktywności powiązanych z fabułą. W trakcie czytania dziecko może samodzielnie wybrać dalsze tropy i odpowiedzieć na pytania dotyczące zagadki. Dzięki temu nie tylko świetnie się bawi, ale także rozwija umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów i koncentracji. Podejmowanie decyzji w trakcie wspólnego śledztwa uczy dziecko także samodzielności i cierpliwości. Ale to nie wszystko! Bo książek można także słuchać, co może ułatwić odbiór i urozmaicić lekturę.

W drugiej części z serii “Julka i Szpulka. Kościochrupek” Mali Detektywi ponownie prowadzą śledztwo. Maluch znów może kierować się własnymi tropami i samodzielnie oceniać wskazówki, a nawet typować podejrzanych. Przez cały czas trzeba też uzupełniać specjalną mapę, co pomaga nie tylko porządkować fakty, ale także ćwiczy koncentrację i motorykę małą dziecka.

Niezwykła rozrywka dla maluchów. Uczy, rozwija i wciąga w fascynujący świat książek

Seria “Julka i Szpulka” oferuje jednak jeszcze coś więcej niż wartościową rozrywkę i ćwiczenie umiejętności. Celem niezwykłej opowieści jest także oswojenie dzieci z różnymi trudnymi i intensywnymi emocjami, z którymi radzić sobie muszą na co dzień. Złość i bezradność, strach, radość i smutek, zniecierpliwienie i wyrozumiałość, wstyd i odwaga to uczucia na zmianę towarzyszące bohaterce, która jednak stopniowo, dzięki pomocy swojego towarzysza uczy się nad nimi panować i robić z nich pożytek. Lektura sprytnie pokazuje, że kłębek nerwów spowodowany bezsilnością i strachem o zaginioną lalkę zawsze można zamienić w aktywne i skuteczne działanie.

Książka stara się te wszystkie emocje wytłumaczyć w przystępny sposób, pokazując jednocześnie, jak rozwiązywać problemy i walczyć z negatywnymi odczuciami. I to był właśnie jeden z głównych celów, jakie przyświecały autorce, podczas tworzenia historii. Inspiracją stały się jej własne doświadczenia w roli mamy i świadomość, jak ciężko jest maluchom zrozumieć własne emocje.

Książki z tej serii to będzie strzał w dziesiątkę szczególnie dla dzieci, które na co dzień niezbyt chętnie sięgają po lekturę. Wciągająca fabuła i interaktywna forma może sprawić, że z przyjemnością zanurzą się w opowieści i spędzą czas w naprawdę wartościowy sposób.

NA ZAKUPACH

Jaka sukienka na wesele dla mamy?

Sezon weselny już w pełni. Znalezienie odpowiedniej kreacji na to wydarzenie zawsze stanowi prawdziwe wyzwanie. Tym większe, gdy jest się karmiącą mamą. Sukienki na wesele dla mamy, która podczas imprezy...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general