Wystarczy kilka kropli przed posiłkiem, aby wspomóc metabolizm. Skarb na problemy z trawieniem

Uczucie ciężkości po jedzenie to problem, z którym zmaga się wiele osób. Okazuje się jednak, że można mu zapobiec w bardzo prosty sposób. Przed posiłkiem wystarczy wypić ten napój.

Uczucie przejedzenia zdecydowanie nie należy do przyjemnych. Ból brzucha, ospałość, a niekiedy zgaga mogą skutecznie uprzykrzyć dzień. Przed obfitym posiłkiem warto więc sięgnąć po naturalny środek na dolegliwości trawienne, jakim jest ocet balsamiczny.

Sprawdź: Pij kawę z tą przyprawą. Zadziała na złogi w jelitach jak miotła! Pożegnasz zbędne kilogramy

Ocet balsamiczny. Właściwości

Ocet balsamiczny posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Zawiera on przeciwutleniacze, takie jak kwas galusowy, który może pomóc w zwalczaniu wolnych rodników. Wzmacnia również odporność i sprzyja florze bakteryjnej układu pokarmowego, poprzez przywrócenie prawidłowego poziomu pH w jelitach. Ocet balsamiczny może być również pomocy w obniżeniu ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym.

Ocet balsamiczny działa również zbawiennie na problemy z trawieniem. Zwiększa on ilość wydzielanych enzymów trawiennych i wspomaga metabolizm, a dodatkowo zapobiega skokom cukru po posiłku.

Sprawdź: W średniowieczu ten chwast uprawiano jak warzywo. Wspomaga trawienie i oczyszcza z toksyn

Ocet balsamiczny. Jak pić?

Ocet balsamiczny jest często używanym składnikiem sałatek, jednak aby jak najlepiej wykorzystać jego prozdrowotne właściwości, warto wypić go na czczo przed posiłkiem. Można wypić go również po ciężkim posiłku lub gdy się przejemy. Wystarczy dodać 1-2 łyżki octu balsamicznego do wody i dokładnie wymieszać.

Picie octu balsamicznego. Przeciwwskazania

Choć ocet balsamiczny słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości, nie każdy powinien go pić. Ma on kwaśny odczyn, który może podrażniać ściany żołądka. Nie jest on więc wskazany osobom, które zmagają się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak wrzody żołądka lub dwunastnicy, refluks czy nadkwaśność. Na ocet balsamiczny powinny również uważać osoby z problemami stomatologicznymi, aftami, pleśniawkami i uszkodzeniami w jamie ustnej.

Sprawdź: Czym zastąpić ocet balsamiczny?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo