Zmieszaj trzy składniki i wetrzyj papkę w zlew. Tak czystych powierzchni nie ma żadna sąsiadka

Jak wyczyścić w zlew w kuchni? To pytanie zadaje sobie co jakiś czas praktycznie każdy, kto wie, że regularna pielęgnacja domowych powierzchni ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że nie musisz szorować zlewu przez długi czas. Wystarczy domowa mieszanka, którą w niego wsmarujesz. Jak ją przygotować?

Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu zlew, który należy regularnie czyścić. Niestety powierzchnia poprzez kontakt z resztkami jedzenia i detergentami szybko ulega zabrudzeniu. Zdarza się, że sklepowe środki nie są w stanie podołać działaniu, dlatego warto sięgnąć po składniki, które zapewne masz już w domu. Przygotuj mieszankę czyszczącą i wetrzyj w zlew, a pozbędziesz się brudu bez szorowania.

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Jak wyczyścić zlew domowymi sposobami? Przygotuj w domu środek czyszczący

Okazuje się, że szybkim i prostym środkiem do wyczyszczenia zlewu jest mieszanka proszku do prania, sody oczyszczonej i pasty do zębów. Połącz składniki do uzyskania gęstej pasty, a następnie dokładnie wsmaruj produkt w powierzchnię, którą chcesz wyczyścić. Dla lepszego efektu przykryj zlew folią spożywczą i odczekaj około 1 godzinę. Później przemyj wszystko wodą, usuń resztki produktu i ciesz się czystością.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Czym impregnować zlew? Wykorzystaj olej z kuchni

Po czyszczeniu zlewu warto też odpowiednio go zaimpregnować. Działanie zabezpieczy przed osiadaniem brudu na powierzchni w przyszłości, a także zmniejszy powstawanie rys na zlewie. Jaki produkt wykorzystać? Okazuje się, że nie potrzebujesz specjalistycznych preparatów. Sprawdzi się bowiem olej jadalny, który masz w kuchennej szafce. Sięgnij po rzepakowy, słonecznikowy, kokosowy lub oliwę z oliwek i wsmaruj niewielką ilość w zlew. Zrób to przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki. Odczekaj całą noc, a rankiem zmyj resztki preparatu wodą. Szybko zauważysz, że powierzchnia pięknie błyszczy.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo