Cesarskie Cięcie: Film z porodu

Wiele kobiet zastanawia się jak wygląda poród przez cesarskie cięcie. W samym Google fraza “cesarskie cięcie film” jest wyszukiwana ponad 1000 razy w miesiącu. Do niedawna ciężko było o film z porodu. W dobie internetu jednak dużo się zmieniło.

Youtube, Instagram i inne Social Media

Dzięki serwisom takim jak Youtube, Instagram, Facebook czy Snapchat ciąża, poród oraz opieka nad dziećmi zaczynają mieć coraz mniej tajemnic. Wszystko za sprawą “influencerów”, którzy prześcigają się w dostarczaniu nowych treści. Im bardziej owiane tajemnicą, tym chętniej oglądane przez internautów.

Nie wiemy czy to dobrze czy źle, ale zupełnie nie dziwi nas fakt, że na przyszedł czas także na film z cesarskiego cięcia. Taki materiał w zeszłym roku opublikowano na kanale thelanguageofbirth, którego autorką jest Stepha Lawson.
Jeżeli masz wskazania do cesarskiego cięcia i zastanawiasz się jak ono wygląda w praktyce, to poniższy film powinien rzucić odrobinę światła na to zagadnienie:

Jak widać, powyższy film pokazuje poród przez cesarskie cięcie oczami lekarza, a nie rodzica. W Polsce najczęściej nie wpuszcza się tatusiów na salę operacyjną, a mamy w zależności od wybranego przez lekarza sposobu znieczulenia, nie zawsze są świadome tego co się dzieje. Ciekawość jednak często bierze górę i dlatego tak wiele mam szuka filmów z przebiegu tego typu porodów.
Na instagramowym profilu @thelanguageofbirth pojawił się także drugi film, ukazujący dziecko i mamę chwilę po cesarce. Chłopiec, który na chwilę stał się osobą sławną w internecie, urodził się zdrowy.

Obydwa filmy wywołały ogromną dyskusję w sieci. Wśród internautów pojawiły się głosy oburzenia, które nie mogły zrozumieć dzielenia się ze światem tak intymną chwilą. Według nich granice intymności zostały przekroczone, a sam materiał jest niesmaczny.
Inni byli bardzo wdzięczni za zaspokojenie ich ciekawości. Sami przyznają jednak, że na publikację takiego filmu nigdy by się nie zdecydowali. Nagranie filmu? Owszem, ale wyłącznie do prywatnych zbiorów.

Sprawdź: Ile czasu trwa cesarskie cięcie?

Filmy i zdjęcia z innych porodów

Instagramowy profil Stephy Lawson obfituje z zdjęcia oraz materiały wideo nie tylko z cesarek, ale także tradycyjnych porodów. Jeden z najnowszych filmów można obejrzeć poniżej:

Poród pośladkowy, a cesarka

W tym konkretnym przypadku widać, że personel medyczny miał do czynienie z porodem pośladkowym, który jest obarczony dużym ryzykiem. W czasie takiego porodu zagrożone jest zdrowie i życie zarówno dziecka, jak również mamy. Ułożenie pośladkowe jest najczęstszą przyczyną wskazania do porodu przez cesarskie cięcie.

Sprawdź: Czym są zrosty po cesarce i jak ich uniknąć?

A co Wy myślicie o tym filmie z porodu przez cesarskie cięcie? Uważacie, że Instagram to odpowiednie miejsce na publikację tego typu materiałów?

Dodaj komentarz

Cesarskie cięcie

Ile można mieć cesarek?

Pytanie o to, ile można mieć cesarek, nurtuje wiele kobiet posiadających już za sobą co najmniej jeden taki zabieg. Odpowiedź jest jednak złożona i zależy w decydującej mierze od naszego...

Czytaj dalej →
Cesarskie cięcie

Powikłania po cesarce

Poród drogą cięcia cesarskiego Cięcie cesarskie należy obecnie do najbardziej rozpowszechnionych procedur w położnictwie. Szacuje się, że w Polsce około 40% ciąż kończy się cięciem cesarskim, a więc czeka to...

Czytaj dalej →
Zdrowie rodziców, Cesarskie cięcie

Zrosty po cesarce [przyczyny, leczenie i skutki]

Zrosty po cesarskim cięciu powstają na skutek nieprawidłowego zrośnięcia się rany. Mogą być przyczyną występowania nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból brzucha, dyskomfort w trakcie stosunku, zaparcia, a niekiedy także problemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo