Cesarskie Cięcie: Film z porodu

Wiele kobiet zastanawia się jak wygląda poród przez cesarskie cięcie. W samym Google fraza “cesarskie cięcie film” jest wyszukiwana ponad 1000 razy w miesiącu. Do niedawna ciężko było o film z porodu. W dobie internetu jednak dużo się zmieniło.

Cesarskie Cięcie: Film z porodu

Youtube, Instagram i inne Social Media

Dzięki serwisom takim jak Youtube, Instagram, Facebook czy Snapchat ciąża, poród oraz opieka nad dziećmi zaczynają mieć coraz mniej tajemnic. Wszystko za sprawą “influencerów”, którzy prześcigają się w dostarczaniu nowych treści. Im bardziej owiane tajemnicą, tym chętniej oglądane przez internautów.

Nie wiemy czy to dobrze czy źle, ale zupełnie nie dziwi nas fakt, że na przyszedł czas także na film z cesarskiego cięcia. Taki materiał w zeszłym roku opublikowano na kanale thelanguageofbirth, którego autorką jest Stepha Lawson.
Jeżeli masz wskazania do cesarskiego cięcia i zastanawiasz się jak ono wygląda w praktyce, to poniższy film powinien rzucić odrobinę światła na to zagadnienie:

Post udostępniony przez Stepha Lawson (@thelanguageofbirth)

Jak widać, powyższy film pokazuje poród przez cesarskie cięcie oczami lekarza, a nie rodzica. W Polsce najczęściej nie wpuszcza się tatusiów na salę operacyjną, a mamy w zależności od wybranego przez lekarza sposobu znieczulenia, nie zawsze są świadome tego co się dzieje. Ciekawość jednak często bierze górę i dlatego tak wiele mam szuka filmów z przebiegu tego typu porodów.
Na instagramowym profilu @thelanguageofbirth pojawił się także drugi film, ukazujący dziecko i mamę chwilę po cesarce. Chłopiec, który na chwilę stał się osobą sławną w internecie, urodził się zdrowy.

Post udostępniony przez Stepha Lawson (@thelanguageofbirth)

Obydwa filmy wywołały ogromną dyskusję w sieci. Wśród internautów pojawiły się głosy oburzenia, które nie mogły zrozumieć dzielenia się ze światem tak intymną chwilą. Według nich granice intymności zostały przekroczone, a sam materiał jest niesmaczny.
Inni byli bardzo wdzięczni za zaspokojenie ich ciekawości. Sami przyznają jednak, że na publikację takiego filmu nigdy by się nie zdecydowali. Nagranie filmu? Owszem, ale wyłącznie do prywatnych zbiorów.

Sprawdź:  Ile można mieć cesarek?

Sprawdź: Ile czasu trwa cesarskie cięcie?

Filmy i zdjęcia z innych porodów

Instagramowy profil Stephy Lawson obfituje z zdjęcia oraz materiały wideo nie tylko z cesarek, ale także tradycyjnych porodów. Jeden z najnowszych filmów można obejrzeć poniżej:

Post udostępniony przez Stepha Lawson (@thelanguageofbirth)

Poród pośladkowy, a cesarka

W tym konkretnym przypadku widać, że personel medyczny miał do czynienie z porodem pośladkowym, który jest obarczony dużym ryzykiem. W czasie takiego porodu zagrożone jest zdrowie i życie zarówno dziecka, jak również mamy. Ułożenie pośladkowe jest najczęstszą przyczyną wskazania do porodu przez cesarskie cięcie.

Sprawdź: Czym są zrosty po cesarce i jak ich uniknąć?

A co Wy myślicie o tym filmie z porodu przez cesarskie cięcie? Uważacie, że Instagram to odpowiednie miejsce na publikację tego typu materiałów?

Dodaj komentarz

Choroby noworodków Wcześniak
Retinopatia wcześniacza (ROP): przyczyny, diagnostyka i leczenie wady
Retinopatia wcześniaków jest wadą wrodzoną będącą skutkiem niedostatecznego wykształcenia się naczyń siatkówki u dzieci urodzonych przed terminem. W wyniku choroby dochodzi do patologicznego rozrostu tkanki łącznej, a tym samym do
Czytaj dalej
Poród
Lewatywa przed porodem: zalety i wady lewatywy przed porodem
Lewatywa przed porodem to dla wielu kobiet krępujący temat, niechętnie poruszany w ciąży. Nie jest ona obowiązkowa, choć w wielu szpitalach nadal wykonywana jest rutynowo. Jakie są do niej wskazania
Czytaj dalej
Cesarskie cięcie
Ile można mieć cesarek?
Pytanie o to, ile można mieć cesarek, nurtuje wiele kobiet posiadających już za sobą co najmniej jeden taki zabieg. Odpowiedź jest jednak złożona i zależy w decydującej mierze od naszego
Czytaj dalej
Cesarskie cięcie
Wskazania do CC: Jakie są najczęstsze powody cesarskiego cięcia?
Już niemal 45% porodów w Polsce kończy się cesarskim cięciem. To zdecydowanie więcej, niż wynikałoby z częstotliwości występowania wskazań do CC. Jakie są wskazania do cesarki według najnowszych rekomendacji ginekologicznych? Wskazania do
Czytaj dalej
Cesarskie cięcie
Poród przez cesarskie cięcie: Wskazania, Powikłania, Blizny
Poród przez cesarskie cięcie to wciąż temat kontrowersyjny – zarówno wśród lekarzy, jak i matek. Jak wygląda taki zabieg? Jakie są wskazania do CC? Czy to na pewno „pójście na
Czytaj dalej
Cesarskie cięcie Zdrowie rodziców
Zrosty po cesarce [przyczyny, leczenie i skutki]
Zrosty po cesarskim cięciu powstają na skutek nieprawidłowego zrośnięcia się rany. Mogą być przyczyną występowania nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból brzucha, dyskomfort w trakcie stosunku, zaparcia, a niekiedy także problemy
Czytaj dalej