Jak świętować Dzień Kobiet w przedszkolu? Sprawdź najlepsze pomysły!

Dzień Kobiet w przedszkolu może być fantastyczną okazją by nauczyć dzieci doceniania kobiet, a także wręczania najbliższym upominków. To szansa by nauczyć jak dzielić się z innymi i że nawet życzenia czy miły gest są już w istocie doskonałym podarunkiem. Jest to też szansa po prostu na znakomitą zabawę! Jak w odpowiedni sposób można świętować 8 marca w przedszkolu?

Dzień Kobiet w przedszkolu – pomysły

Dnia 8 marca świętujemy co roku Dzień Kobiet. To zwyczaj, który ma już dość długą tradycję. Co prawda pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, jednak już od roku 1910 świętujemy go właśnie w marcu. Zwyczaj ma więc już ponad 110 lat i warto go kultywować. Warto rozpocząć od odśpiewania wszystkim dziewczynkom “Sto lat!”. Chłopcy mogą też przygotować jakiś krótszy lub dłuższy występ – z wierszykami i przemówieniami. Każdy z nich może powiedzieć coś od siebie – ułożenie kilku słów można zlecić jako zadanie. Można też przygotować wcześniej cały występ i rozdzielić role. Pomysłów na ciekawe spędzenie tego dnia jest zresztą wiele – można urządzić tańce, albo przygotować zawody czy wymyślić różne konkurencje. 

Sprawdź: Chcesz sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę 8 marca? Podpowiadamy, jakie wybrać kwiaty na Dzień Kobiet!

Co można zrobić na Dzień Kobiet z przedszkolakami?

Pomysły na Dzień Kobiet w przedszkolu mogą być naprawdę liczne. Przede wszystkim można przybliżyć wszystkim przedszkolakom to święto – opowiedzieć im o jego pochodzeniu i o związanych z tym świętem tradycjach. Chłopcy mogą przygotować samodzielnie prezenty dla dziewczynek – na przykład własnoręcznie wykonać laurki z życzeniami. Mogą też przygotować niewielkie prezenty – wystarczy czekolada czy cukierek. Chodzi o to by nauczyć się dzielić i wręczać upominki innym. 

Chłopcy mogą też przygotować samodzielnie na przykład kwiaty z papieru, które następnie wręczą dziewczynkom. Mogą to być proste kwiaty, ale można również spróbować nieco bardziej skomplikowanych – na przykład wykonanych metodą origami. Origami to sztuka artystycznego składania papieru. W ten sposób można wykonać na przykład tulipany czy róże. 

Zobacz: Jak zorganizować dzień kobiet w szkole? Sprawdź najlepsze pomysły!

Zabawy na Dzień Kobiet dla przedszkolaków

Jeśli chodzi o Dzień Kobiet, przedszkole jest miejscem, w którym świętowanie można połączyć z dobrą zabawą, grami czy tańcem. Można zorganizować konkurs taneczny – dzieci będą tańczyć w parach, a zwycięzcy otrzymają pamiątkowy dyplom. Można też puścić dzieciom bajkę, której główną bohaterką jest dzielna dziewczyna. Po seansie dzieci mogą zabrać się za rysowanie bohaterki. Jest też wiele gier, które będą idealne na taką okazję! 

Można na przykład wręczyć każdemu chłopcu sztuczny kwiat, który ma ukryć gdzieś w pomieszczeniu, a następnie wybrana przez niego dziewczynka go szuka. Chłopiec może ją instruować, mówiąc “zimno”, “ciepło”, “cieplej”… Kwiaty można też samodzielnie ukryć, a ich znalezienie będzie zadaniem chłopców. Następnie wręczą je dziewczynkom. Można też zorganizować grę, którą zna chyba większość z nas, czyli gorące krzesełka. Zabawa polega na ustawieniu krzeseł w kształt koła – musi być ich jednak zawsze o jedno mniej niż uczestników. Następnie wszyscy wesoło skaczą i tańczą, poruszając wokół krzeseł, a gdy muzyka cichnie, zadaniem grających jest zajęcie miejsca. Ten, dla którego zabraknie krzesełka, odpada.

Sprawdź: Piękne i wyjątkowe wierszyki na Dzień Kobiet dla dzieci 2024

Dzień Kobiet w przedszkolu: piosenki na Dzień Kobiet dla dzieci

Życzenia na Dzień Kobiet dla przedszkolaków mogą zostać wyśpiewane. Jest wiele prostych piosenek, których dzieci mogą się nauczyć. Występ może być wspólny – piosenkę dla dziewczynek mogą też zaśpiewać sami chłopcy. W internecie można znaleźć wiele gotowych piosenek – tekstów wraz z podkładem muzycznym, który można wykorzystać. Dzieci mogą też posłuchać czy nauczyć się jakiejś piosenki polskiej uznawanej za prawdziwą klasykę. Dobrym pomysłem będzie na przykład znana piosenka Marka Grechuty “Będziesz moją panią”. 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo