Imiona dla dziewczynek wybrane przez #instamatki

Nie ukrywam, że do tego tekstu zbierałem się dość długo. Wszystko przez to, że sonda, którą w związku z nim przeprowadziłem przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Na facebooku oraz instagramie zapytałem o to jakie są ładne imiona dla dziewczynek. Post na instagramie na chwilę obecną ma 233 komentarze. Ten na facebooku bagatela 2027. Nawet nie wiem jak się zabrać za podliczenie wyników. Z facebookiem skapituluję. Podliczyliśmy także sondę dotyczącą imion dla chłopców, ale o niej później.

Imiona dla dziewczynek wybrane przez #instamatki

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w ubiegłym roku

Zanim przejdziemy do wyników sondy, sprawdźmy jak się ma statystyka do imion żeńskich nadawanych w ubiegłym roku.
Według Ministerstwa Cyfryzacji (raport na podstawie nadawanych numerów PESEL) dziesięcioma najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek w 2016 roku były:

 1. Zuzanna – 8837
 2. Julia – 8637
 3. Lena – 8367
 4. Maja – 8303
 5. Hanna – 7048
 6. Zofia – 7702
 7. Amelia – 6598
 8. Alicja – 5692
 9. Aleksandra – 5428
 10. Natalia – 4809

Co prawda nasza córka urodziła się w 2015 roku, ale jak widać nie byliśmy zbyt oryginalni przy nadaniu jej imienia. O tym, że pierwsza moja córka to będzie Zuzia wiedziałem na długo zanim poznałem jej mamę. Nie wiem czy już wtedy to imię było takie modne.

Nie zapomnę, jak salowa zaraz przy pierwszej kąpieli spytała mnie o imię córki. Gdy odpowiedziałem, że Zuzia to usłyszałem “o matko, znów?”. To był pierwszy raz kiedy zacząłem powątpiewać w słuszność wyboru, który podjęliśmy. Mam nadzieję, że jak dorośnie, to nie będzie miała nam za złe, że jest jedną z pięciu Zuzann w klasie.


Sprawdź także: Jakie imiona dla chłopców będą popularne w 2018 roku? >>


Jakie imię dla dziewczynki najbardziej podoba się naszym fanom na instagramie?

Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się podliczyć komentarze z facebooka. Z instagramem było łatwiej. I tymi wynikami się z Wami podzielę.

Post na instagramie ma ponad 200 komentarzy (cały czas przybywają nowe). W komentarzach pojawiło się ponad 100 różnych imion dla dziewczynek.
Oto 20 z nich, które powtarzały się najczęściej:

 • Hanna – 15
 • Laura – 15
 • Lilianna – 13
 • Pola – 13
 • Zofia – 13
 • Zuzanna – 13
 • Nadia – 10
 • Aleksandra – 9
 • Helena – 9
 • Maja – 9
 • Marcelina – 9
 • Amelia – 8
 • Blanka – 8
 • Maria – 8
 • Alicja – 7
 • Antonina – 7
 • Lena – 7
 • Łucja – 7
 • Michalina – 7
 • Jagoda – 6

Jak widać wśród instamatek moda na Zuzię chyba powoli mija (uff…). Zuzanna jest na trzecim miejscu ex aequo z Zofią, Polą i Lilianną. Osobiście muszę przyznać, że zaskoczyła mnie taka popularność Poli i Lilianny, podobnie zresztą jak Blanki.

Sprawdź: Wszystkie imiona dodane przez instamatki >>

Imiona dla dziewczynek wybrane na Facebooku

Oddaję go w Wasze ręce. Myślę, że ponad 2000 komentarzy to niezła kopalnia imion. Z pewnością znajdziecie wśród nich coś dla siebie, a w zasadzie dla Waszej córki.

Podpowiedzcie koleżance, która nie może się zdecydować:

Posted by rodzice.pl on Sunday, January 22, 2017


Wpis o imionach chciałbym podsumować jednym cennym komentarzem, który także pojawił się na naszym instagramie:

Imię, które nam się podoba to jedno, ale warto zastanowić się przy jego wyborze… Jak dziecko będzie się z nim czuło? Jakie ma zdrobnienia? Jak rówieśnicy będą się do niego zwracać (oby nie wyśmiewali)? Znaczenie imienia również warto przeczytać, coś w tym jest ?
~mala_gi

A Ty jakie imię dla dziewczynki wybrałaś lub byś wybrała?

14 komentarzy: Imiona dla dziewczynek wybrane przez #instamatki

Nataliia20 Dodane ponad rok temu,

Moja córka ma 9 miesiecy i ma na imię Nanette 🙂 ( czyt. Nanet ) .
Jak dla mnie najpiękniejsze ale podoba mi sie jeszcze Nastia – Anastazja. ?

Asia Dodane ponad rok temu,

Moja córeczka ma na imię Anastazja. Wiele osób pyta się a jak to zdrobniale a notam Nastusia, Nasteczka, Nastka a czasem to nawet Ana… Pozdrawiam

Qbik Dodane ponad rok temu,

Ciagle te same imiona , nudne I nic ciekawego

Natalia Dodane ponad rok temu,

Każdy ma swój gust. Imię Bianka nie jest brzydkie, ale jeśli ktoś grał za młodu w grę Street Fighter zaraz ma skojarzenia. Chociaz rówieśnicy na szczęście są wychowani na innych grach:)

Akemi Dodane ponad rok temu,

Jeśli będę mieć jeszcze jedna dziewczynkę dam jej na imię Róża.Moja starsza ma n imię Klara.

Iwi Dodane ponad rok temu,

Moja córka ma na imię Konstancja i uważa, że jest najpiękniejsze na świecie ?

Monika Dodane ponad rok temu,

My wybieraliśmy pomiędzy Klarą, Zosią, Niną a Różą. Jednak zdecydowaliśmy sie na Różę, jak dla nas jest to najpiękniejsze imię jakie moze miec dziewczynka a potem dorosła kobieta. Kolejna bedzie Klara albo jeśli chłopak to Aleksander:)

Roksana Grygo Dodane ponad rok temu,

Moje córki Róża i Laura imiona pasują do osobowości

Aga Dodane ponad rok temu,

Moja córka ma 14 miesięcy i ma na imię Dalia 🙂 Bardzo dużo osób pyta nas jak wybraliśmy takie piękne imię. Uważam że to było najlepsze imię jakie mogliśmy jej wybrać. Oczywiście rzecz gustu.

Mama Dodane ponad rok temu,

U nas temat imienia dla dziecka był ciężki. Ja upierałam się żeby była Iga. Odkąd pamiętam zawsze chciałam mieć córcię o tym imieniu, a P chciał Zosię. I tak urodziła się Jagódka ? Teraz nie wyobrażam sobie, że mogła mieć na imię inaczej

Nataliaaa Dodane ponad rok temu,

Urodziłam 3 miesiące temu piękna i zdrowa Gabriele, najpiękniejsze imię na świecie:)

Ines Dodane ponad rok temu,

Emma ?Emi ❤

Ania Dodane ponad rok temu,

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Jeśli będzie syn to Maksymilian ( imię wybrane przez moją córeczkę ) , a jeśli będzie druga córcia to nazwę ją Naomi. No chyba że coś do końca ciąży się zmieni … Narazie nie mam innych imion które bym wybrała.

Dorota Dodane ponad rok temu,

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wiem że wiele może się zmienic, ale jeśli będzie chłopiec to chcialabym Kordian a dziewczynka Anela. Pozdrawiam ?

Blanka Dodane ponad rok temu,

Moja corka ma na imię Blanka. Ma 8 lat i jest jedyna w szkole. Chociaz coraz więcej Blanek dookoła. Kocham ti imię ???

Gosia Dodane ponad rok temu,

Moja córka prawie 11-sto miesięczna ,ma na imię Klara ? cudowna nasza Maleńka,na początku chcieliśmy nadać imię Judyta . Dla dziewczynki podoba mi się jeszcze Otylia ,Blanka i Aniela ,jeżeli będę miała jeszcze córkę to być może któreś z tych imion wybierzemy ,a jak będę kiedyś miała synka to Feliks ?

Ilona Dodane ponad rok temu,

Gdybym miała córeczkę to zdecydowanie dałabym jej na imię Klara ???? a podobają mi się jeszcze imiona takie jak : Lilianna , Blanka , Michalina , Joanna , Malina , Julita oraz Sandra , Marzena , Jagoda , Malwina , Małgorzata , Kalina , Karina a także Kinga , Sylwia , Melania , Magdalena ???? któreś z tych imion jeszcze wybiorę

Dodaj komentarz

Ciąża Karmienie niemowląt Mama
Prolaktyna: Normy prolaktyny - kiedy jej poziom jest za wysoki?
Prolaktyna to hormon, który odpowiada za wiele ważnych procesów. Zbyt niski poziom prolaktyny może być przyczyną wielu chorób, a z kolei zbyt wysokie jej stężenie również może nieść za sobą
Czytaj dalej
Newsy
30-latek nie chce się wyprowadzić od rodziców! Ci wytaczają mu sprawę sądową i...
Rodzice 30-latka przed tym, jak zwrócili się do sądu próbowali niemal wszystkiego! W lutym br. poinformowali go pisemnie, że musi natychmiast wyprowadzić się z domu. Kolejne pismo przygotowali wspólnie z
Czytaj dalej
Zagraniczne imiona
Arabskie imiona żeńskie: najpopularniejsze imię arabskie dla dziewczynki
Chcecie nadać swojej córeczce oryginalne imię arabskie, jednak nie wiecie, czy jest to możliwe? Rozwiejemy Wasze wątpliwości. Wymieniamy najpopularniejsze arabskie imiona żeńskie, a także te mniej znane – razem z
Czytaj dalej
Zagraniczne imiona
Arabskie imiona męskie: najpopularniejsze imię arabskie dla chłopca
Męskie imiona arabskie są dziś chętnie nadawane dzieciom przez rodziców na całym świecie. Brzmią dostojnie i orientalnie, a także kryje się za nimi określone znaczenie. Czy jednak w Polsce można
Czytaj dalej
Imiona dla dzieci Newsy
Najpopularniejsze imiona 2020. Wiemy, jakie imiona najchętniej wybierają warszawiacy
Na stronie internetowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy została opublikowana lista najpopularniejszych imion dla dzieci nadawanych w stolicy w pierwszej połowie 2020 roku. Wynika z niej, że warszawiacy i warszawianki wybierają
Czytaj dalej
Imiona dla dzieci
Najpopularniejsze imiona 2020 [imiona męskie]
Jakie imię męskie będzie najpopularniejszym i najchętniej nadawanym imieniem w 2020 roku? Na takie statystyki musimy jeszcze poczekać. Informacje na ten temat publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach,
Czytaj dalej
Imiona dla dzieci Newsy
Nietypowe imiona dla dzieci. Te imiona wybieraliśmy w ubiegłym roku najrzadziej
Rodzice mają różne strategie związane z wyborem imienia dla swojego dziecka. Niektórzy kierują się modą i wybierają imiona z list najpopularniejszych imion z ostatnich lat, inni stawiają na rozwiązania klasyczne
Czytaj dalej
Ciąża Imiona dla dzieci
Najpopularniejsze imiona 2020: Imiona dla dziewczynek 2020
To, jakie imiona są najpopularniejsze w danym roku kalendarzowym, ogłaszane jest z reguły na początku kolejnego. Takie statystyki publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach, jak i Ministerstwo Cyfryzacji.
Czytaj dalej