Oznacza “różę” lub “piękny kwiat”. To popularne imię córce nadał nie tylko Czarnek

Imię pochodzenia rzymskiego w Polsce pojawiło się w XVIII wieku i od tamtej pory cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie również decyduje się na nie wiele rodziców, w tym osoby ze świata show-biznesu czy polityki.

W 2022 roku było szóstym najpopularniejszym imieniem wśród dziewczynek. Otrzymało je bowiem 4936 dzieci. Żeński odpowiednik imienia Juliusz oznacza “różę” lub też “piękny kwiat”. W damskiej formie jest również wiele zdrobnień, z których możemy korzystać np. Jula, Julcia, Juleczka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś.

Znaczenie imienia Julia. Wdzięk i dobry gust to jej drugie imię. Jaki ma charakter?

Jej urok osobisty i wdzięk przyciąga innych jak magnes. Jest bardzo lubiana, dzięki swojej pewności siebie (ale nie arogancji), towarzyskości i pogodzie ducha. Sprawia to jednocześnie, że nie może narzekać na brak adoratorów. Od mężczyzny oczekuje opiekuńczości, zrozumienia i pełnej akceptacji. Wówczas odwdzięcza się mu tym samym. Rodzina, przyjaciele i partner są dla niej najważniejsi. Optymizmu i werwy nie brakuje jej też w pracy. Jest obowiązkowa i zadaniowa, co zapewni jej sukces w każdej dziedzinie.

To imię chętnie wybierają gwiazdy. Dobrze sprawdzi się też za granicą. Jest uniwersalne

Julie po angielsku, francusku i niemiecku, we Włoszech Giulia, zaś w Rosji Julija. Imię jest na tyle uniwersalne, że łatwo będzie wymówić je także obcokrajowcom. To popularne imię zdecydował się nadać córce Przemysław Czarnek. Wśród gwiazd show-biznesu również cieszy się sławą. Imię Julia nosi, chociażby córka Izabelli Scorupco, Hanny Lis, Ewy Tyleckiej czy Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Nie brakuje również znanych imienników, a wśród nich: Julia Kamińska, Julia Roberts, Julia Wieniawa czy Julia Pietrucha.

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo