Kalendarz adwentowy dla dzieci i rodziców

Kalendarz adwentowy dla dzieci jest zapowiedzią wyczekiwania pierwszej gwiazdki. Czekoladki i zabawki to tylko część niespodzianek, jakie może skrywać. Sprawdź, gdzie dostać najlepsze kalendarze adwentowe oraz jak zrobić je samemu. Zobacz także propozycje popularnych firm. Kalendarz adwentowy przygotowało m.in  Haribo, Lego czy Playmobil

Kalendarz adwentowy dla dzieci

Wiadomo, że to dzieci najbardziej odczuwają magię świąt Bożego Narodzenia i przede wszystkim to one wprost nie mogą się doczekać Wigilii. Ciemne, zimne wieczory spędzone z rodziną przy kakao i zapachu choinki to wspaniałe wspomnienia, które zostają na lata, a wizyta świętego Mikołaja jest jak powiew magii w szarości zimowych dni. Dzieci z niecierpliwością wyczekują więc nadejścia świąt.

Aby umilić im oczekiwanie i jednocześnie ułatwić odliczanie pozostałych do Bożego Narodzenia dni, możemy kupić (lub zrobić!) kalendarz adwentowy. Oprócz tradycyjnego kalendarza adwentowego z czekoladkami, który w okresie świątecznym znajdziemy w niemal każdym sklepie spożywczym, możemy kupić kalendarz adwentowy z żelkami np. firmy Haribo, z figurkami z ulubionych bajek np. Krainy Lodu firmy Bullyland, czy z klockami firmy Lego.

Wybrane kalendarze różnią się między sobą ceną. Kalendarz adwentowy Lego jest droższy od tych tradycyjnych: kosztuje od 80 zł do 150 zł. Firma oferuje jednak wiele elementów odsłanianych w kolejnych okienkach, a kolekcje są skierowane zarówno do chłopców (jak Lego Star Wars), jak też dziewczynek (jak seria Friends).

Jednym z najbardziej lubianych przez dzieci jest kalendarz adwentowy Playmobil. Tematyczny kalendarz skrywa kilkadziesiąt figurek, które kolejno zapełniają załączoną do kalendarza planszę ze scenerią. Co roku figurki są trochę inne, więc zabawa zaczyna się od nowa!

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Nie trzeba kupować kalendarza, można zrobić go samemu. Istnieje wiele sposobów na kalendarz adwentowy DIY. Zrealizowanie niektórych zajmuje zaledwie godzinkę, a fakt, że kalendarz został wykonany ręcznie, na pewno sprawi, że nasi bliscy bardziej go docenią. A przy okazji mamy okazję, by spędzić razem odrobinę czasu przy okazji świetnie się bawiąc!

Kalendarz adwentowy DIY

Kalendarz z listami

  • różnokolorowe kartki papieru (najlepiej zielone i czerwone)
  • ozdobna wstążka
  • różnokolorowe pisaki

Na 24 kartkach papieru napisać wiadomość do osoby, która otrzyma kalendarz. Mogą one zawierać dłuższe listy, cytaty, zdjęcia, co tylko zechcemy. Kartki zawinąć w ruloniki, zawiązać wstążką i napisać na każdym numer od 1 do 24. Całość włożyć do szkatułki, słoika czy ozdobnej torebeczki.

Drobne upominki w skarpetkach

  • skarpetki
  • sznurek
  • drewniane klamerki
  • kartki papieru i flamastry

Sznurek zawiesić wzdłuż ściany np. w pokoju dziecięcym, czy nad kominkiem. Klamerkami przymocować do niego skarpetki oraz małe karteczki z numerami od 1 do 24. Do środka skarpetek włożyć drobne upominki.

Oprócz robienia nowego kalendarza adwentowego co roku, możemy zakupić drewnianą bazę z przegródkami. Kosztuje około 140 do nawet ponad 200 złotych, ale starcza na lata. Takie kalendarze robi np. firma Yuletide.

Sprawdź też:

Kalendarz adwentowy dla rodziców

Każdy rodzic stara się stworzyć niezapomniane święta Bożego Narodzenia. Pięknie dekoruje dom, kupuje super prezenty, pichci pyszne dania. W tym całym zamieszaniu łatwo jednak zapomnieć o sobie, a przecież rodzic może mieć tyle samo frajdy w czasie świąt, co maluszek.

Warto np. zainwestować w kalendarz adwentowy. Tu pewnie wielu rodziców się zdziwi, bo przecież jak już się nie ma sześciu lat to czekoladki ukryte za obrazkami, aż tak nie cieszą. Jak się jednak okazuje duże firmy ubraniowe oraz kosmetyczne zauważyły, że na rynku brakuje propozycji skierowanych do rodziców. Dzięki temu powstały kalendarze dla dorosłych.

Mamy w szczególności ucieszy kalendarz adwentowy z kosmetykami. To także świetna propozycja dla już nieco starszych dziewczynek. Tego typu kalendarze dostaniemy w większych drogeriach oraz online, a ich ceny wahają się od 60 paru złotych do ponad 100.

Kalendarz adwentowy z kosmetykami to nie jedyna opcja dla dorosłych. Miłośnicy herbaty mogą rozkoszować się Herbacianym Kalendarzem Adwentowym z 12 różnymi smakami. Takie kalendarze tworzy firma Demmers Teehaus. Zarówno one, jak i inne podobne będą świetnym prezentem mikołajkowym dla starszych członków rodziny. Zarówno kalendarze adwentowe dla dzieci, jak i te dla rodziców będą miłym akcentem każdego poranka podczas oczekiwania na magiczne święta Bożego Narodzenia

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo