Najfajniesze zabawki drewniane w 2018 roku

W drewnianych zabawkach jest coś niezwykle czarującego i ujmującego. Przede wszystkim mają to nieuchwytne “coś”, są zabawkami z duszą, wspomnieniem dawnych lat. Nie są tak jaskrawe i krzykliwe, jak ich plastikowe odpowiedniki, a poza tym są przyjazne dla środowiska, nietoksyczne i niesamowicie pobudzają dziecięcą kreatywność.

Jak dbać o drewniane zabawki?

Zabawki drewniane są bardzo odporne na użytkowanie nie do końca zgodne z ich przeznaczeniem – wytrzymają uderzania, trzaskanie, gryzienie, a nawet przerzucanie przez cały pokój – i wciąż będą wyglądały dobrze. Ze względu na to, że są one tak trwałe i wytrzymałe, mogą służyć rodzicom, którzy mają więcej niż jedno dziecko, a dobrej jakości drewniane zabawki przetrwają nawet kilka pokoleń (jeżeli nie jako zabawka, to chociażby sentymentalna pamiątka). Żeby służyły Wam jak najdłużej, trzeba o nie odpowiednio dbać. Utrzymuj drewniane zabawki w czystości, przecieraj je wilgotną szmatką zamoczoną w delikatnym roztworze wody z octem albo mydłem. Nie mocz ich jednak w wodzie, ponieważ może to spowodować pęcznienie i pękanie drewna.

Jakie są najfajniejsze zabawki drewniane w 2018 roku?

Oto nasze propozycje pięknych i trwałych drewnianych zabawek dla dzieci w różnym wieku:

Zabawki drewniane do pchania i ciągania

Kiedy Twój maluch potrafi już samodzielnie chodzić, to już czas, żeby wzmocnić jego mięśnie i doskonalić umiejętność poruszania się. Na tym etapie dziecko będzie miało manię pchania i ciągnięcia różnych przedmiotów, którą warto wykorzystać, żeby wspierać rozwój zdolności motorycznych dziecka. Ten przyjazny krokodylek na sznurku będzie doskonałym towarzyszem spacerów po domu. Twój maluch będzie zachwycony odgłosem stukania, który zabawka wydaje podczas poruszania się. Poza tym, możecie potraktować drewnianego krokodylka jako pierwsze zwierzątko dziecka, o które trzeba się troszczyć – dziecko w ten sposób będzie uczyło się odpowiedzialności i systematyczności.

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

Drewniane zabawki edukacyjne

Czasami najprostsze rzeczy są w życiu najlepsze – idealnie się to sprawdza w zabawie piramidą z drewnianych kulek. Wydawać by się mogło, że zabawka jest tak mało skomplikowana, że nie może być ciekawa i atrakcyjna dla dziecka, jednak ułożenie tej piramidy wcale nie jest takie proste. Za to satysfakcja z ukończenia zadania – ogromna! Na jednym ułożeniu piramidy na pewno się nie skończy, a co więcej, Wy pewnie też się wciągniecie. Doskonała zabawa zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców (a nawet  ich rodziców).

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/bino/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Drewniane klocki

Rodzinna pamiątka czy wysokiej klasy drewniana zabawka dla dzieci prosto ze sklepowej półki? Praktycznie nie da się znaleźć różnicy! Oprócz zabawy z układaniem i przewracaniem tych przepięknych klocków (co już samo w sobie jest dla dziecka niesamowicie ciekawe), Twój maluch może również sortować je według koloru, ułożyć je względem numerków, a także uczyć się kształtów i podstaw matematyki. Zestaw zawiera 28 drewnianych klocków wysokiej jakości oraz książeczkę z przykładami zabaw i rozwijającymi zadaniami.

Polecane dla dzieci w wieku: od 2 lat

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/woody/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Drewniane zabawki edukacyjne: nauka porządku

W trakcie rozwoju każdego maluszka nadchodzi czas, gdy dziecko czuje silną potrzebę sortowania wszystkiego, co znajduje się dookoła. Zachęcaj je do tego i ciesz się – ten okres może nie potrwać długo! Nauka sortowania i sprzątania będzie najbardziej skuteczna poprzez zabawę, do której możesz wykorzystać na przykład drewniany zestaw krążków, które układa się na drążkach. Zestaw zawiera aż 14 elementów, które możecie układać na drążkach według kolorów albo cyferek (dodatkowa zaleta zabawy – maluch poznaje liczby i uczy się liczyć). Piękne, żywe kolory przyciągną uwagę maluszka, a układanie pierścieni na drążkach na pewno sprawi mu wiele radości.

Polecane dla dzieci w wieku: od 12 miesiąca

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/lelin/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Zabawki drewniane: dla przyszłych lekarzy

To nietypowa zabawka – apteczka, idealna dla dzieci, które lubią się bawić w lekarza. W apteczce znajdują się wszystkie narzędzia, które są niezbędne w pracy lekarza, czyli między innymi stetoskop, termometr, patyczek do badania, nożyczki, szczypce, fiolka, tacka, a nawet czapka i fartuszek lekarski. Całość zapakowana jest w estetyczną, drewnianą skrzyneczkę. Możecie być pewni, że od tej pory wszyscy domownicy będą bardzo dobrze przebadani!

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/classicworld/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Dodaj komentarz

Zabawki

Płetwy rekina do nauki pływania

Twoje dziecko uczy się pływać? Nie lubi dmuchanych rękawków? Chyba znaleźliśmy dla Ciebie, a raczej dla malucha alternatywę. Płetwy rekina, bo o nich mowa urzekły nas swoim wyglądem. Ich funkcjonalność...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general