Dzieci ją uwielbiają! Gęś Pipa tegorocznym hitem straganów! W czym tkwi fenomen tej zabawki?

Przechadzając się po wszystkich większych miastach i kurortach w Polsce, można dojść do jednego wniosku. Pluszowa Gęś Pipa stała się nową, niekwestionowaną królową straganów i sklepów z zabawkami. Gigantyczne maskotki są dosłownie wszędzie i szybko pobiły serca dzieci, a rodzice załamują ręce, widząc ceny. W czym tkwi fenomen tej zabawki?

Pluszowa Gęś Pipa królową straganów!

Od Zakopanego po Hel, od wschodu po zachód, nasz kraj opanowały gigantyczne pluszowe gęsi. W turystycznych zakątkach i miejscowościach nietypowe maskotki znajdziemy właściwie na każdym rogu, od zupełnie małych egzemplarzy do zupełnych olbrzymów (niektóre są niemal tych samych rozmiarów co dzieci). Można zatem śmiało stwierdzić, że stały się one nowymi gwiazdami straganów. Co ciekawe, pluszak stał się hitem nie tylko wśród najmłodszych dzieci, często można go spotkać także w rękach nastolatków.

Mimo że zabawki dostaniemy praktycznie w każdym sklepie czy budce z pamiątkami, ceny potrafią zwalić z nóg. Koszt pluszowej gęsi w zależności od miejsca i rozmiaru może się wahać od 40 do nawet 250 zł. Większość rodziców nie jest więc zbyt zachwycona nową modą.

Zobacz: Komunia jak wesele. Suknie, wianki, welony to dopiero początek! Teraz hitem są majtki komunijne

Pluszowe gęsi – skąd fenomen tych zabawek?

Popularność pluszowych gęsi nadal wzrasta, ale skąd właściwie wziął się ten fenomen? Okazuje się, że wszystko zaczęło się od TikToka. Jakiś czas temu gościem programu śniadaniowego “Dzień Dobry TVN” była Magdalena Magiera, która posiada prawdziwą, żywą gęś o imieniu Pipa. O zwierzęciu stało się głośno za sprawą filmików publikowanych w sieci przez użytkownika o imieniu Kamil.

Mężczyzna nagrywa filmy, w których rozmawia z gęsią, a także spędza z nią czas na rozmaitych aktywnościach. Pipa szybko stała się ulubienicą użytkowników i gwiazdą TikToka.

Sprawdź: 800 plus – do kiedy wniosek? Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze w styczniu. ZUS podaje terminy

Czytelnicy pytają o zabawkę Gęś

Gęś Pipa cena?

W zależności od miejsca i rozmiaru gęś może kosztować od 40 do nawet 250 zł.

Gęś Pipa maskotka – gdzie kupić?

Właściwie w każdym mieście, kurorcie w bardziej turystycznych miejscach można znaleźć pluszowe gęsie w budkach i sklepach z pamiątkami.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo