Piękne życzenia dla dziecka. Czego życzyć dziecku z okazji ważnych uroczystości?

Urodziny, komunie, Dzień Dziecka czy inne uroczystości to świetne okazje, aby świętować w gronie rodzinnym i spędzić wspólnie wartościowy czas. Oprócz prezentów, przyjęcia czy ciekawych aktywności nie może zabraknąć również życzeń płynących prosto z serca od wszystkich najbliższych. Jak sformułować piękne życzenia dla dziecka od rodziców?

Piękne życzenia dla dziecka od rodziców

Życzenia dla dzieci, niezależnie od okazji, nie muszą ograniczać się do pustych formułek. Powinny być raczej wyrazem troski, wsparcia i miłości, którą rodzice obdarzają swoje pociechy. Mogą zwierać także porady czy inspiracje na przyszłość. Poniżej kilka takich przykładów.

Kochanie, wypełniłaś nasze życie radością i miłością.
Dziś życzymy Ci szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń i mądrych wyborów, które doprowadzą Cię do wybranego celu.

Z okazji urodzin ślę z głębi serca płynące życzenia tylko pogodnych i radosnych dni, pełnych sukcesów, wypełnionych szczęściem i spełnienia twych najskrytszych marzeń.
Życzy kochająca mama 

Życzenia urodzinowe dla dorosłej córki powinny być już nieco bardziej… partnerskie. Nie zaszkodzi też, jeśli będą odrobinę bardziej wyważone, niż wcześniejsze. 

Zdrowia, szczęścia, pogody ducha,
uśmiechu od ucha do ucha,
wszelkiej pomyślności,
niech od dzisiaj radość zawsze gości,
lodów, ciastek i słodyczy
tego Ci mamusia życzy.

Zobacz: Życzenia na Dzień Dziecka od mamy. Najpiękniejsze słowa na 1 czerwca!

Mądre życzenia na Dzień Dziecka

Przekazanie najmłodszym jakiegoś ciekawego, istotnego przesłania to nie lada sztuka. Mądre życzenia wymagają przemyślenia i odpowiedniego doboru słów tak, aby przekaz był jasny, ale jednocześnie wartościowy. Poniżej kilka propozycji, które mogą zainspirować rodziców i bliskich do stworzenia idealnych życzeń.

Drogi [imię dziecka], życzymy Ci, abyś zawsze pozostawał/a wierny/a swoim wartościom i przekonaniom. Obyś w każdej sytuacji potrafił/a stanąć na straży tego, co dla Ciebie najważniejsze, i nie ulegać wpływom otoczenia.

Z okazji urodzin życzę Ci, aby jedynymi łzami, które pojawią się w Twoich oczach, były kryształowe łzy szczęścia, aby radosnego uśmiechu na Twej twarzy nie zakryły ciężkie chmury smutku, aby płatki róż wyścielały drogę Twego przeznaczenia, a szczęście, zdrowie, radość i miłość były przeznaczeniem Twych dni.

Kochany/a, życzymy Ci, abyś potrafił/a pielęgnować zdrowe relacje z ludźmi wokół siebie. Niech Twoje serce będzie otwarte na przyjaźń i miłość, a Twoje relacje zawsze oparte na szacunku i zrozumieniu.

Niech Twoje życie będzie pełne radości i uśmiechu, a każdy dzień przynosi Ci wiele powodów do śmiechu i beztroskiej zabawy. Niech każda chwila spędzona z rodziną i przyjaciółmi będzie dla Ciebie najcenniejsza.

Sprawdź: Idealne prezenty do nauki liczenia. Jakie zabawki matematyczne wybrać na Dzień Dziecka?

Wiersze na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka można skierować do najmłodszych również piękny wierszyk. Taka forma zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak w przypadku maluchów lub jako sympatyczna forma życzeń SMS-owych.

Niech smutek zniknie w górskim potoku,
by radość kwitła jak róża – co roku,
by na Twej twarzy promyczek słońca
nigdy nie zniknął i trwał do końca.

Dużo zdrówka i miłości,
szczęścia i wielkiej radości.
Dużo słodkiej czekolady
i prezentów do szuflady,
i cukierków i lizaka,
a ode mnie masz buziaka.

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie,
Tyle życzeń dziś dla Ciebie.

Ze wszystkich kwiatów świata
chciałbym zerwać… słońce i dać je potem Tobie
złociste i gorące.
Słoneczko jest daleko,
ale się nie martw (imię)
narysowałem drugie,
jest prawie takie samo.
Teraz Cię wycałuję,
jak mogę najgoręcej,
bo tak Cię kocham bardzo,
że już nie można więcej.

Dzisiaj jest Dzień Dziecka – wielkie święto
mój maluchu uśmiechnięty.
Zawsze wesół, pełen werwy,
radosną minkę masz bez przerwy
Nasz maluszku ukochany
bądź nam zawsze tak wspaniały!

Zobacz też:

Boże Narodzenie, Życzenia

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia świąteczne dla dzieci mają zwykle bardzo szczególną, pogodną formę. Nie powinny one być skomplikowane, tak by maluch w danym wieku mógł je naprawdę zrozumieć. Nie inaczej jest, gdy chodzi...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia imieninowe dla siostry

Imieniny to ważna okazja – unikalny zwyczaj świętowania dnia swojego imienia związanego z osobą świętą lub błogosławioną kościoła katolickiego. Niektóre imiona nie mają swoich odpowiedników wśród świętych, więc data imienin...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia na 10 rocznicę ślubu

Życzenia na 10 rocznicę ślubu powinny być wyjątkowe. Często ich wypowiadaniu towarzyszą łzy, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujecie się na wzruszające życzenia na rocznicę ślubu. Możliwe jednak, że chcecie nadać tym...

Czytaj dalej →
Życzenia, Ślub i wesele

Poważne życzenia ślubne

Tak jak obiecałam wczoraj, kiedy publikowałam zabawne życzenia ślubne, dziś zajmę się ich trochę bardziej wyniosłą odmianą. Przejrzałam zasoby internetu i wybrałam dla Was kilka najciekawszych, wierszyków weselnych, które idealnie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo