To imię dla chłopca było hitem w 2022 roku. Oznacza “odważny jak lew”

Wielu przyszłych rodziców staje przed dylematem, jakie imię nadać dziecku. W rankingach widać, że większość stawia na klasykę, która od lat króluje w czołówce. Tuż za podium znalazło się piękne imię dla chłopca, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzice w poszukiwaniach inspirują się imionami krewnych, idoli czy też po prostu trendami obowiązującymi w danym momencie. Równie istotne dla wielu osób jest też znaczenie imienia. Nic zatem dziwnego, że na 7. miejscu w rankingu najpopularniejszych męskich imion w 2022 roku znalazł się “silny i odważny jak lew”.

Sprawdź: To najsmutniejsze imię na świecie. Poznaj jego znaczenie, zanim nazwiesz tak córkę

Oryginalne imiona męskie. Znaczenie imienia Leon. Kiedy ma imieniny?

Imię Leon wywodzi się od łacińskiego słowa “leo” i oznacza “silny i odważny jak lew”. Mężczyźni o tym imieniu charakteryzują się pogodą ducha i otwartością na świat. Uwielbiają towarzystwo, a wręcz nie czują się dobrze w samotności. Są zawsze uśmiechnięci i skorzy do pomocy, dlatego na brak przyjaciół nie mogą narzekać. Nie ukrywają swoich uczuć, są czułymi i oddanymi partnerami. Tego samego oczekują od drugiej połówki – całkowitego zaangażowania. Rodzina jest dla nich fundamentem. W pracy natomiast śmiało można stwierdzić, że pasuje do nich określenie “artystyczna dusza”. Nie przepadają za monotonią i najlepiej, gdy sami wyznaczają sobie zadania i cele.

Leon imieniny obchodzi 20 lutego, 14 marca, 19, 22 kwietnia, 12, 28 czerwca, 3, 17, 20 lipca, 10, 16 listopada.

Sprawdź: Rodzice uwielbiają to imię dla chłopca. Nosili je nasi dziadkowie, przez lata nieco zapomniane, teraz wraca do łask

Leon – imię cieszy się coraz większą popularnością. Kiedyś zajmowało dalekie miejsca w rankingu

W 2022 roku według danych ze strony dane.gov.pl, aż 5091 chłopców otrzymało imię Leon. Z roku na rok popularność imienia wzrasta. W 2000 roku rodzice postanowili tak nazwać zaledwie 32 chłopców. Liczba ta powoli wzrastała, a w 2015 roku wynosiła już ponad 3000.

Sprawdź: To imię o królewskim rodowodzie. Szlacheckie, a ma je tylko 7 dziewczynek

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo