To imię od lat utrzymuje się na szczycie rankingów. Niewiele osób zna jego wyjątkowe znaczenie

Rodzice oszaleli na punkcie tego imienia dla dziewczynki. Od ponad 10 lat można je znaleźć na szczycie rankingów popularności. Imię to brzmi bardzo dostojnie, a dodatkowo ma wyjątkowe znaczenie. Jeśli zastanawiasz się nad imieniem dla córeczki, warto wziąć je pod uwagę.

Wybór imienia dla dziecka to często bardzo trudna decyzja. Wielu rodziców w poszukiwaniu inspiracji przygląda się rankingom popularności imion. W ostatnim czasie widoczny jest powrót do bardziej klasycznych, a dzięki temu ponadczasowych imion, takich jak Hanna, Julia, Alicja czy Maria. W roku 2022 na szczycie rankingu znalazło się imię Zofia. Zostało ono nadane aż 5714 razy. Od 2010 roku nieustannie utrzymuje się ono w pierwszej dziesiątce rankingu.

Sprawdź: Cygańskie imiona – najpopularniejsze romskie imiona

Imię Zofia- znaczenie

Imię Zofia jest dosyć krótkie, ale mimo to brzmi bardzo dostojnie. Ma również wyjątkowe znaczenie. Imię Zofia wywodzi się od greckiego słowa “sophia”, które oznacza “mądrość”. Wielu rodziców decyduje się nazwać tak dziecko właśnie ze względu na pozytywne skojarzenia z wiedzą i życiową mądrością.

Popularne zdrobnienia od tego imienia to:  Zosia, Zośka, Zofka, Zula, Zoja, Zojka, Zońka, Sonia, Zosieńka. Zofia obchodzi imieniny 30 kwietnia, 15 maja, 2 września, 18 września, 23 września, 30 września i 18 grudnia.

Sprawdź: Tosia – od jakiego imienia to zdrobnienie?

Imię Zofia – charakterystyka

Zofia to imię dla zaradnej i rozsądnej dziewczynki. W grupie pełni ona zazwyczaj rolę przywódcy. Zofia jest świetną organizatorką i ma głowę pełną pomysłów. Rozpiera ją również energia, dzięki czemu zawsze jest gotowa do działania. Kobiety o imieniu Zofia są bardzo życzliwe i chętnie niosą pomoc innym. Z tego powodu cieszą się szacunkiem i mają wielu bliskich przyjaciół. Zofia doskonale odnajdzie się w zawodach, które wymagają pracy z ludźmi. Będzie zarówno świetną pielęgniarką, jak i HR managerką.

Sprawdź: Dusia – co to za imię? To urocze zdrobnienie kryje pewną niespodziankę

Sprawdź

Zabobony i przesądy pogrzebowe w Polsce

Przesądy pogrzebowe były w Polsce obecne od samego początku naszej państwowości. Ich wielowiekowa tradycja pokazuje, jak potężnym szacunkiem otaczano śmierć i umieranie, a także daje nam pewien wgląd w mentalność...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general