Wielu rodziców popełnia ten błąd. Instruktorka pływania ostrzega: jednorazowa pielucha to za mało

Pływanie doskonale wzmacnia mięśnie i rozwija kondycję ruchową dziecka. Przebywanie w wodzie ma również właściwości terapeutyczne – relaksuje i odpręża. Z tego powodu rodzice zabierają na basen coraz mniejsze pociechy. Wielu rodziców popełnia jednak błąd w wyborze pieluchy do pływania. Instruktorka radzi, jak odpowiednio zabezpieczyć pupę dziecka.

Większość dzieci czuje się w wodzie świetnie. Zanurzenie w wodzie przypomina maluchom przebywanie w łonie matki. Naukę pływania można rozpocząć, gdy dziecko jest w stanie samodzielnie trzymać główkę, czyli zazwyczaj około szóstego miesiąca życia. Pływanie ma pozytywny wpływ na rozwój zdolności motorycznych dziecka, a także wzmacnia siłę serca i płuc. Wielu rodziców zastanawia się, jaką pieluszkę na basen wybrać, by uniknąć zanieczyszczenia wody. Instruktorka pływania zdradza pewien przydatny trik.

Sprawdź: Wtórne i suche utonięcia – jak udzielić dziecku pomocy przy zachłyśnięciu?

Jaka pieluszka do pływania? Instruktorka pływania odpowiada

Nikki Scarnati to instruktorka pływania i edukatorka ds. zapobiegania utonięciu z USA. Sama jest również mamą. Kobieta udziela na TikToku rad, dotyczących tego, jak powinna przebiegać nauka pływania dziecka. Wśród nich znajduje się wiele bardzo praktycznych wskazówek. W jednym z filmików instruktorka zdradza, jaka pieluszka sprawdzi się w wodzie najlepiej.

Sprawdź: Czerwone robaki w basenie – jak się ich pozbyć? Metoda, która gwarantuje skuteczność

Wiele osób nie wie, że pieluszki do pływania nie trzymają moczu. Gdyby były chłonne, wsiąkałyby również wodę z basenu. Taka pielucha byłaby ciężka, co zagrażałoby bezpieczeństwu dziecka. Celem pieluchy do pływania jest natomiast zapobieganie przedostawaniu się kału do basenu. Nikki Scarnati ostrzega jednak, że jednorazowe pieluszki do pływania mają zbyt luźne gumki wokół brzuszka i nóg, przez co mogą nie być w stanie utrzymać zawartości. Podpowiada ona, by na jednorazową pieluszkę założyć drugą. Takie rozwiązanie będzie zdecydowanie bardziej bezpieczne. Zachęca ona również do wykorzystywania regulowanych pieluch wielorazowych. Są one wodoszczelne i posiadają ciaśniejsze gumki. Zapinane napy sprawiają natomiast, że pieluszka lepiej przylega do ciała dziecka.

@scarnati.swim Swim diapers explained. If you have had questions on why I recommend this specific style as a ISR swim instructor.. this is why. ☀️##selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim ♬ original sound – Nikki Scarnati

To także warto przeczytać:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo