Wolne w kwietniu 2023. Kiedy odpoczywamy od pracy i szkoły? Uczniowie mogą się cieszyć

Święta Wielkanocne poza tym, że są ważną uroczystością dla wszystkich chrześcijan z całego świata, są również dla wielu osób znakomitą okazją na odpoczynek. Chociaż nie jest to dużo dni wolnych, to jednak zawsze przydaje się dodatkowy, nawet krótki odpoczynek. Kiedy wypadają dni wolne w kwietniu 2023? Kiedy zaczyna się przerwa wielkanocna w szkole i ile dokładnie potrwa?

Kiedy wolne dni w kwietniu 2023?

W tym roku Święta Wielkanocne wypadają na początku kwietnia. Z tej okazji zarówno uczniowie, jak i osoby pracujące będą miały okazję na krótki odpoczynek od codziennych obowiązków. Wielkanoc, czyli najważniejszą uroczystość, będziemy obchodzić 9 kwietnia (Niedziela Wielkanocna), a następnego dnia 10 kwietnia świętujemy z kolei Poniedziałek Wielkanocny. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy.

Jak co roku, wolne w Wielkanoc 2023 będzie zdecydowanie bardziej korzystne dla uczniów. Tradycyjnie już szkoły zamykają się na kilka dni przed Niedzielą Wielkanocną, a dokładnie w Wielki Czwartek. Ostatni dzień zajęć przypada zatem na środę 5 kwietnia. Przerwa wielkanocna potrwa od czwartku 6 kwietnia aż do wtorku 11 kwietnia włącznie.

Zobacz: 12 potraw wielkanocnych. Jakich dań nie powinno zabraknąć na Wielkanoc?

Dni wolne od pracy 2023

Dobra wiadomość dla wszystkich pracujących jest jednak taką, że po Wielkanocy nie trzeba będzie długo czekać na kolejne wolne. Tegoroczna majówka zacznie się bowiem już popołudniu, w piątek 28 kwietnia. 1 i 3 maja wypadają odpowiednio w poniedziałek i wtorek, a zatem wystarczy wziąć urlop 2 maja, aby odpoczywać aż 5 dni. Dodatkowy urlop 4 i 5 maja z kolei daje w sumie aż 9 dni wolnych.

Kiedy jeszcze wypadają święta wolne od pracy 2023?

  • 28 maja – Zielone Świątki (niedziela)
  • 8 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
  • 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (wtorek)
  • 1 listopada – Wszystkich Świętych (środa)
  • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości (sobota)
  • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia (poniedziałek)
  • 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia (wtorek).

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo