Zaginione małżeństwo z Warszawy odnalezione w Pradze! Para nie została zatrzymana. Co im grozi za porzucenie dzieci?

Miesiąc od rozpoczęcia poszukiwań policji wreszcie udało się ustalić, gdzie przebywa zaginione małżeństwo z Warszawy. Para wyjechała z dnia na dzień i porzuciła dwójkę nastoletnich synów, zostawiając im tylko krótki list. W miniony weekend funkcjonariusze ze stolicy udali się do czeskiej Pragi, gdzie nawiązali kontakt z poszukiwanym małżeństwem, ale o dziwo nie doszło do zatrzymania. Co grozi Anecie i Adamowi J. za porzucenie dzieci?

Zaginione małżeństwo z Warszawy odnalazło się w Pradze

Intensywne poszukiwania zaginionego małżeństwa z Mokotowa trwały przez miesiąc. Stołeczna policja ustaliła, że para przebywa w czeskiej Pradze, dlatego funkcjonariusze udali się tam w miniony weekend. Zgodnie z procedurami do sprawy musiały włączyć się także czeskie służby.

Policjantom udało się porozmawiać z małżeństwem, ale do zatrzymania pary nie doszło ze względu na brak podstaw procesowych. Aneta J. i Adam J. nie ujawnili powodów swojego wyjazdu, ale według nieoficjalnych informacji mieli wyrazić chęć powrotu do kraju. Polscy funkcjonariusze sporządzili raport z rozmowy i całą dokumentację przekazali do prokuratury i sądu.

Zobacz: Od kiedy dziecko może zostać samo w domu? Przepisy nie dają jednoznacznej odpowiedzi

Zostawili dzieci i wyjechali. Co im grozi za porzucenie synów?

W nocy z 20 na 21 maja Aneta J. (44 l.) i jej mąż Adam J. (49 l.) opuścili swoje miejsce zamieszkania i zniknęli. W domu pozostawili bez opieki dwóch nastoletnich synów w wieku 15 i 17 lat. Napisali do nich tylko krótki list o treści: “Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni”. Dziećmi musiała zająć się dalsza rodzina pary.

W sprawie pary najprawdopodobniej toczy się już postępowanie przed sądem rodzinnym o ograniczenie albo pozbawienie władzy rodzicielskiej. Nie wiadomo jednak, czy zostaną im postawione również inne zarzuty.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo