Znasz tę funkcję samochodowego kluczyka? Mało kto o niej wie, a znacznie ułatwia życie latem

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przedmioty codziennego użytku mogą kryć przed nami kilka ukrytych funkcji. Nie inaczej jest w przypadku kluczyka samochodowego, którego właściwości mogą znacznie ułatwić życie latem. Na czym to polega?

Niektórych rzeczy używamy praktycznie codziennie. Telefon, komputer, telewizor i samochód, a także dołączony do niego kluczyk. Okazuje się, że ten ostatni kryje pewne ciekawe, ułatwiające życie zastosowanie. Mało kto zdaje sobie sprawę z prostego triku, który sprawdzi się kierowcom zwłaszcza w trakcie tegorocznych upałów.

Sprawdź: Kret ucieknie w popłochu, gdy poczuje ten zapach. Na trik nie wydasz ani złotówki

Ukryta funkcja kluczyka samochodowego. Mało kto zdaje sobie z niej sprawę

Coraz częściej na ulicach można zobaczyć nowsze modele samochodów, które są wyposażone w elektroniczne szyby. Specyficzne korbki powoli odchodzą w zapomnienie. Okazuje się, że w przypadku takich aut jest spore prawdopodobieństwo, że ich kluczyk skrywa pewną dodatkową funkcję. Istnieje bowiem możliwość zdalnego sterowania oknami, co może okazać się zbawienne podczas upałów. Jeśli zamierzasz wybrać się w dalszą podróż, wystarczy, że wciśniesz i przytrzymasz przycisk otwierania zamków. Dzięki temu szyby się opuszczą, a wnętrze szybko schłodzi. Jeśli chcesz zamknąć później okna, po prosu wciśnij dwukrotnie lub przytrzymaj przycisk do zamykania drzwi.

Sprawdź: Zimna woda w dziecięcym basenie? Ten prosty trik podgrzeje ją w okamgnieniu

Jak ochłodzić się w samochodzie bez klimatyzacji? Istnieją też inne triki

Jeśli nie masz klimatyzacji w samochodzie lub z jakiegoś powodu nie działa, możesz szybko ochłodzić się latem i zapewnić sobie komfort dzięki prostym trikom. Co należy zrobić?

  1. Wypchnij gorące powietrze. Wystarczy, że uchylisz szybę od strony pasażera, a później kilka razy energicznie zamkniesz i otworzysz drzwi od strony kierowcy. Dzięki temu “wypchniesz” gorące powietrze na zewnątrz, a w samochodzie będzie nieco chłodniej.
  2. Zakładaj ciemne okulary i jasne ubrania. Bawełniane ciuchy lepiej przepuszczają powietrze i pozwalają ciału odetchnąć, a okulary przeciwsłoneczne zapobiegną rażeniu słońcem w oczy.

Sprawdź:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo