Kret ucieknie w popłochu, gdy poczuje ten zapach. Na trik nie wydasz ani złotówki

Jak pozbyć się kreta z działki? Pytanie często powraca jak bumerang. Wystarczy bowiem jeden osobnik, by skutecznie uprzykrzyć życie i zepsuć wygląd ogrodu, który był zawsze zadbany. Na szczęście istnieje sposób na kreta, na który nie wydasz ani złotówki. Dzięki niemu szkodnik czmychnie, gdzie pieprz rośnie. Co jest wrogiem kreta?

Krety mogą pojawić się nawet w najbardziej zadbanym ogrodzie. Budowa kopców i podziemnych korytarzy szybko zniszczy wygląd najbardziej zadbanej posesji. Niestety pozbycie się szkodnika nie jest proste. Zauważenie choćby jednego osobnika to moment, w którym należy podjąć działania mające na celu odstraszenie kreta. Na niektóre nie wydasz ani złotówki, a szybko zapomnisz o dręczącym cię problemie. Jak pozbyć się kreta?

Sprawdź: Proste w przygotowaniu opryski na mszyce. Dzięki nim szkodniki pospadają z liści i znikną z ogrodu na dobre

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wystarczy sierść psa lub ludzkie włosy

Krety, tak samo jak i inne zwierzęta, są wyczulone na niektóre zapachy. Te zwierzęta negatywnie odczują zapach sierści psa, kota lub naszych własnych włosów. Co należy zrobić? Zbierz sierść domowego pupila ze szczotki, którą go wyczesujesz, włóż resztki do nory i dokładnie zakop. Dzięki temu kret wystraszy się potencjalnej obecności zwierzęta i w mig ucieknie.

Jak skutecznie pozbyć się kreta? Wykorzystaj zapachy roślin

Krety nie znoszą nie tylko zapachu naszych czworonożnych przyjaciół. Oprócz tego szybko i skutecznie odstraszysz je z ogrodu, jeśli zainwestujesz w niektóre rośliny. Na co warto postawić? Szkodnik ucieknie, gdy poczuje zapach czarnego bzu, szachownicy lekarskiej,  bazylii, wilczomleczu, czosnku, narcyzów, aksamitów i komosy ryżowej. Oprócz tego możesz też powkładać do tuneli mocno pachnące, przekrojone na pół ząbki czosnku.

Sprawdź: Błyskawicznie pokryje cały ogród. To ostatni moment na posadzenie go w ogrodzie

Prosty sposób na kreta? Sprawdzi się mieszanka z kuchni

Nie każdy wie, że do odstraszenia kreta możesz też wykorzystać roztwór zwykłego octu z kuchni i wody. Połącz oba produkty w proporcji 1:1, wlej płyn do kopców kreta i zakop tunele. Zabieg powtarzaj przez kilka kolejnych dni, a zwierzę, wzdychając nieprzyjemny zapach, postanowi poszukać nowego miejsca do zamieszkania.

Sprawdź: Posadź obok pomidorów, a plony będą ogromne. To niezawodny patent ogrodników

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo