Zimna woda w dziecięcym basenie? Ten prosty trik podgrzeje ją w okamgnieniu

Wysokie temperatury i piękna pogoda zachęcają do tego, by rozstawić basen w ogrodzie. Dzieci uwielbiają bawić się w wodzie i na pewno będą zachwycone tym pomysłem. Problemem może okazać się jednak zbyt zimna woda w basenie. Pewna mama podzieliła się z innymi rodzicami swoim świetnym pomysłem na jej podgrzanie.

Zimna woda w basenie? Jest na to sposób

Pluskanie się w wodzie to dla dzieci wielka frajda. Dmuchany basen, który rozstawisz w swoim ogrodzie, można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Ogrzanie wody w basenie może okazać się jednak problematyczne. Zakup elektrycznego podgrzewacza czy maty solarnej to natomiast kolejny wydatek, a noszenie ciepłej wody z domu może być dość męczące. Okazuje się jednak, że jest prosta sztuczka, która może znacznie przyspieszyć proces nagrzewania się wody w basenie.

Sprawdź: Czerwone robaki w basenie – jak się ich pozbyć? Metoda, która gwarantuje skuteczność

Jedna z mam podzieliła się sprytnym trikiem z innymi rodzicami na popularnej grupie na Facebooku. Kobieta owinęła górę basenu folią bąbelkową, tak aby utworzyła ona pokrywę. Dzięki temu woda w basenie nagrzała się dużo szybciej. Przed wykorzystaniem sposoby temperatura wody wynosiła jedynie 11 stopi, zaś po – już 25 stopni. Rolkę folii bąbelkowej można natomiast kupić już za ok. 10 zł.

Prosty sposób na ogrzanie wody w basenie. Internauci komentują

Pomysł zaradnej mamy bardzo spodobał się internautom. Potwierdzili oni działanie osłony z folii bąbelkowej. Taka przykrywa zapobiega również dostawaniu się śmieci do basenu. Jeden z rodziców zauważył również, że w tym samym celu można wykorzystać czarne worki na śmieci. Tak samo przyspieszą one nagrzewanie się wody.

Okazuje się jednak, że pomysł ten posiada jeden mankament. Jak celnie dostrzegł jeden z internautów, w ciepłej wodzie szybciej rozmnażają się bakterie. Należy ją więc regularnie wymieniać lub filtrować. Można także zastosować specjalną chemię basenową

Sprawdź: Zamiast wylewać, podlej pelargonie. Niepozorny płyn z kuchni to tajna broń ogrodników

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo