Życzenia świąteczne dla osoby w żałobie. Co życzyć osobie, która straciła kogoś bliskiego?

Okres świąteczny jest szczególnie trudny dla osób, które niedawno straciły kogoś bliskiego. Boże Narodzenie to czas, który kojarzy nam się przede wszystkim z rodziną, a więc wszyscy pogrążeni w żałobie będą odczuwać brak zmarłej osoby jeszcze dotkliwiej. Złożenie życzeń osobom w żałobie jest niezwykle trudno, często nie potrafimy dobrać odpowiednich słów, a wszystko, co mówimy brzmi zbyt banalnie i głupio w obliczu tragedii. Przygotowaliśmy przykładowe życzenia świąteczne dla osoby w żałobie, które mogą pomóc dobrać odpowiednie słowa. Jakie życzenia świąteczne dla rodziny w żałobie?

Życzenia bożonarodzeniowe po stracie bliskiej osoby

W okresie Bożego Narodzenia szczególnie odczuwa się brak ukochanej osoby, która niedawno odeszła. Wszystko dlatego, że są to Święta o bardzo rodzinnym charakterze, a więc tym bardziej bolesny jest fakt, że nie ma kogoś bardzo ważnego w tym magicznym czasie. Niezwykle ciężko jest rozmawiać z osobami pogrążonymi w żałobie, ponieważ w obliczu czyjejś tragedii i rozpaczy czujemy się bezradni i nie potrafimy znaleźć odpowiednich słów. W takiej sytuacji wszystko brzmi pusto i banalnie. Szczególnie trudno jest ułożyć życzenia świąteczne dla kogoś, kto stracił bliską osobę niedawno. Czego życzyć na Święta osobie w żałobie w głębokim smutku? Prawdopodobnie najlepiej nadziei, dużo siły i spokoju ducha.

Oprócz życzeń w takiej chwili można wspomnieć także, że może liczyć na naszą pomoc i wsparcie, jeśli tylko kiedykolwiek będzie go potrzebowała, niezależnie w jakiej kwestii.

Przykładowe życzenia świąteczne dla osoby, która straciła kogoś bliskiego:

Niech to Boże Narodzenie przyniesie Ci/Wam mnóstwo światła i nadziei na życie, a także ogrom siły. Niech nigdy w naszych sercach nie ginie pamięć o bliskich. Pamiętajmy jednak też o sobie.

Sprawdź: Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Jakie życzenia świąteczne dla osoby w żałobie? Czego życzyć po stracie bliskiej osoby?

Życzenia bożonarodzeniowe dla osoby w żałobie nie są łatwe, ponieważ nie tylko wszystko brzmi banalnie i bezsensownie, ale także boimy się, żeby nie powiedzieć czegoś niestosownego i przypadkiem nie spotęgować jeszcze dodatkowo smutku. Dlatego pamiętajmy o tym, że nie wypada życzyć takiej osobie “wesołych” czy “radosnych” Świąt. Wszelkie pozytywne słowa czy nawiązania do rodzinnej atmosfery Bożego Narodzenia mogą okazać się nie na miejscu. Lepiej skupić się na mówieniu o spokoju, nadziei, wierze czy sile, a także spróbować niewerbalnie wyrazić nasze wsparcie – np. za pomocą uścisku dłoni czy przytulenia. Z takimi gestami jednak również należy uważać i być bardzo wyrozumiałym i delikatnym.

Co życzyć osobie która straciła kogoś bliskiego? Oto przykładowe życzenia świąteczne po stracie bliskiej osoby.

Niech ten czas niesie za sobą wiele refleksji oraz nadziei. Życzę Ci spokoju i siły. Pamiętaj, że możesz zawsze liczyć na moje wsparcie.

Życzę Ci, aby te Święta umocniły w Tobie wiarę w powrót wewnętrznej harmonii i spokoju. Dużo zdrowia i samych wspierających życzliwych ludzi wokół. Wiesz, że jestem jedną z nich i gwarantuje pełne wsparcie i zrozumienie.Życzenia świąteczne po śmierci bliskiej osoby

Życzę Ci dużo wewnętrznej mocy, ciepła ze strony bliskich, życzliwych ludzi, a także zdrowia i ukojenia w duszy. Ci, którzy odeszli zawsze są w naszych serach i wspomnieniach. Życzenia świąteczne dla kogoś w żałobie

Zobacz: Życzenia świąteczne dla nauczyciela i nauczycielki 2023

Życzenia świąteczne dla wdowy. Jak ułożyć życzenia na Boże Narodzenie dla osoby w żałobie?

Niełatwo dobrać odpowiednie słowa na życzenia świąteczne dla kogoś, kto stracił bliską osobę, szczególnie jeśli zmarła osoba była kimś tak bliskim jak ukochany mąż czy partner. Składając życzenia wdowie, pamiętajmy o wyrozumiałości i empatii. Warto przy okazji wyrazić naszą gotowość do wszelkiej pomocy i wsparcia, chociażby w formie rozmowy czy wspólnego milczenia.

Przykładowe życzenia bożonarodzeniowe dla wdowy:

Życzę Ci, aby to Boże Narodzenie przyniosło choć odrobinę ukojenia i wlało spokój i nadzieje w Twoje serce. Ogromu wewnętrznej siły i wytrwałości. Oby odnalazła ciepło i poczucie bliskości/życzliwości ze strony dobrych ludzi. Pamiętaj, że bez względu na wszystko, o każdej porze dnia i nocy, możesz liczyć na moje pełne wsparcie i pomoc w jakiejkolwiek kwestii.

Sprawdź też: Poznaj najładniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2023
Sprawdź też: Historia Bożego Narodzenia dla dzieci. Jak opowiedzieć dziecku o Bożym Narodzeniu?
Sprawdź też: Symbolika choinki – Co symbolizuje choinka bożonarodzeniowa?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo