Życzenia świąteczne dla osoby w żałobie. Co życzyć osobie, która straciła kogoś bliskiego?

Okres świąteczny jest szczególnie trudny dla osób, które niedawno straciły kogoś bliskiego. Boże Narodzenie to czas, który kojarzy nam się przede wszystkim z rodziną, a więc wszyscy pogrążeni w żałobie będą odczuwać brak zmarłej osoby jeszcze dotkliwiej. Złożenie życzeń osobom w żałobie jest niezwykle trudno, często nie potrafimy dobrać odpowiednich słów, a wszystko, co mówimy brzmi zbyt banalnie i głupio w obliczu tragedii. Przygotowaliśmy przykładowe życzenia świąteczne dla osoby w żałobie, które mogą pomóc dobrać odpowiednie słowa.

Życzenia bożonarodzeniowe po stracie bliskiej osoby

W okresie Bożego Narodzenia szczególnie odczuwa się brak ukochanej osoby, która niedawno odeszła. Wszystko dlatego, że są to Święta o bardzo rodzinnym charakterze, a więc tym bardziej bolesny jest fakt, że nie ma kogoś bardzo ważnego w tym magicznym czasie. Niezwykle ciężko jest rozmawiać z osobami pogrążonymi w żałobie, ponieważ w obliczu czyjejś tragedii i rozpaczy czujemy się bezradni i nie potrafimy znaleźć odpowiednich słów. W takiej sytuacji wszystko brzmi pusto i banalnie. Szczególnie trudno jest złożyć życzenia komuś, kto niedawno stracił bliską osobę. Czego życzyć na Święta osobie w żałobie w głębokim smutku? Prawdopodobnie najlepiej nadziei, dużo siły i spokoju ducha.

Oprócz życzeń w takiej chwili można wspomnieć także, że może liczyć na naszą pomoc i wsparcie, jeśli tylko kiedykolwiek będzie go potrzebowała, niezależnie w jakiej kwestii.

Przykładowe życzenia świąteczne dla osoby, która straciła kogoś bliskiego:

Niech to Boże Narodzenie przyniesie Ci/Wam mnóstwo światła i nadziei na życie, a także ogrom siły. Niech nigdy w naszych sercach nie ginie pamięć o bliskich. Pamiętajmy jednak też o sobie.

Sprawdź: Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Jakie życzenia świąteczne dla osoby w żałobie?

Życzenia bożonarodzeniowe dla osoby w żałobie nie są łatwe, ponieważ nie tylko wszystko brzmi banalnie i bezsensownie, ale także boimy się, żeby nie powiedzieć czegoś niestosownego i przypadkiem nie spotęgować jeszcze dodatkowo smutku. Dlatego pamiętajmy o tym, że nie wypada życzyć takiej osobie “wesołych” czy “radosnych” Świąt. Wszelkie pozytywne słowa czy nawiązania do rodzinnej atmosfery Bożego Narodzenia mogą okazać się nie na miejscu. Lepiej skupić się na mówieniu o spokoju, nadziei, wierze czy sile, a także spróbować niewerbalnie wyrazić nasze wsparcie – np. za pomocą uścisku dłoni czy przytulenia. Z takimi gestami jednak również należy uważać i być bardzo wyrozumiałym i delikatnym.

Co życzyć osobie która straciła kogoś bliskiego?

Niech ten czas niesie za sobą wiele refleksji oraz nadziei. Życzę Ci spokoju i siły. Pamiętaj, że możesz zawsze liczyć na moje wsparcie.

Życzę Ci, aby te Święta umocniły w Tobie wiarę w powrót wewnętrznej harmonii i spokoju. Dużo zdrowia i samych wspierających życzliwych ludzi wokół. Wiesz, że jestem jedną z nich i gwarantuje pełne wsparcie i zrozumienie.

Życzę Ci dużo wewnętrznej mocy, ciepła ze strony bliskich, życzliwych ludzi, a także zdrowia i ukojenia w duszy. Ci, którzy odeszli zawsze są w naszych serach i wspomnieniach.

Zobacz: Życzenia świąteczne dla nauczyciela i nauczycielki 2021

Życzenia świąteczne dla wdowy

Niełatwo dobrać odpowiednie słowa na życzenia świąteczne dla kogoś, kto stracił bliską osobę, szczególnie jeśli zmarła osoba była kimś tak bliskim jak ukochany mąż czy partner. Składając życzenia wdowie, pamiętajmy o wyrozumiałości i empatii. Warto przy okazji wyrazić naszą gotowość do wszelkiej pomocy i wsparcia, chociażby w formie rozmowy czy wspólnego milczenia.

Przykładowe życzenia bożonarodzeniowe dla wdowy:

Życzę Ci, aby to Boże Narodzenie przyniosło choć odrobinę ukojenia i wlało spokój i nadzieje w Twoje serce. Ogromu wewnętrznej siły i wytrwałości. Oby odnalazła ciepło i poczucie bliskości/życzliwości ze strony dobrych ludzi. Pamiętaj, że bez względu na wszystko, o każdej porze dnia i nocy, możesz liczyć na moje pełne wsparcie i pomoc w jakiejkolwiek kwestii.

Sprawdź też: Poznaj najładniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2021
Sprawdź też: Historia Bożego Narodzenia dla dzieci. Jak opowiedzieć dziecku o Bożym Narodzeniu?
Sprawdź też: Symbolika choinki – Co symbolizuje choinka bożonarodzeniowa?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo