Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci? 39 pomysłów

sprawianie dziecku radości każdego dnia przed Bożym Narodzeniem. Jeśli gotowe kalendarze nie spełniają Twoich oczekiwań, śmiało przygotuj drobne niespodzianki własnoręcznie. Sprawdź, czym wypełnić kalendarz adwentowy.

Kalendarz adwentowy dla dzieci z zabawkami i gadżetami

W kalendarzu adwentowym mogą znaleźć się drobne upominki w postaci małych zabawek lub akcesoriów. Co warto włożyć do przygotowanych woreczków lub pudełek? Pomysły na prezenty znajdziesz na stronie https://www.51015kids.eu/dziecko/zabawki. Do kalendarza adwentowego dla dziewczynki dodaj na przykład akcesoria do włosów – kolorowe gumeczki i spinki, opaski do włosów czy doczepiane warkoczyki. Dobrym pomysłem są też małe zestawy do tworzenia biżuterii z koralików i innych dodatków.

Z kolei mini zestawy LEGO, figurki, samochodziki, gadżety z postaciami z komiksów czy piłki świetnie sprawdzą się w kalendarzu adwentowym dla chłopca. Wśród uniwersalnych upominków dostępnych na stronie 5.10.15. znajdują się też różne kolorowanki oraz przybory do rysowania, np. kolorowe długopisy i mazaki, kredki, kleje brokatowe, pędzle czy zakreślacze. W kalendarzu mogą znaleźć się też małe zabawki, takie jak jojo, neolina, magnesy, bańki mydlane, ciastolina oraz puzzle. Warto postawić również na małe gry planszowe albo świąteczne skarpetki. Najmłodszym dzieciom można z kolei sprezentować grzechotki, zabawki sensoryczne, smoczki lub czapeczki.

Kalendarz adwentowy dla dzieci z zadaniami

Oczekiwanie na święta wiąże się też z przygotowaniami. Jeśli nie masz pomysłu, co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci, wymyśl kilka zadań. W ten sposób zamienisz obowiązki w jakościowy czas spędzony w rodzinnej atmosferze.

Umieść w kalendarzu adwentowym karteczki z aktywnościami takimi jak:

  • świąteczne porządki,
  • ubieranie choinki,
  • pieczenie pierniczków,
  • pakowanie prezentów,
  • przygotowanie zimowych dekoracji.

Warto dołożyć też kilka zadań przeznaczonych specjalnie dla dzieci. To na przykład pisanie listu do Mikołaja, oglądanie świątecznej bajki czy lepienie bałwana (gdy nie ma śniegu, wykorzystaj np. plastelinę lub bibułę). Możecie też w okresie świątecznym zrobić coś dobrego dla innych i przygotować paczkę dla potrzebujących lub kulki z pokarmem dla ptaków.

Jeśli lubisz spędzać z dziećmi czas na zewnątrz, zorganizuj w ramach kalendarza adwentowego z zadaniami wieczorny spacer z oglądaniem świątecznych ozdób i światełek. Świetnym dodatkiem do takiej przechadzki będzie kakao w termosie.

Kalendarz adwentowy dla dziewczynki i chłopca ze słodyczami

Obok zabawek i zadań do kalendarza adwentowego dla dzieci możesz dorzucić również słodycze. W sklepach nie brakuje smakołyków ze świątecznym lub zimowym motywem, ale nie musisz wybierać tylko okazjonalnie zapakowanych produktów. Twoje dziecko na pewno ucieszy się, gdy znajdzie w kalendarzu swoje ulubione słodkości i przekąski.

W ramach przedświątecznego upominku dobrze sprawdzą się czekoladowe mikołaje i renifery, a także czekoladowe lizaki. Klasykiem są także pierniczki w różnych odsłonach oraz świąteczne cukierki. A może Twoja pociecha woli żelki, musy owocowe lub słone przekąski albo napoje? W kalendarzu adwentowym dla dzieci znajdzie się miejsce na wszystko. Jeśli chcesz, możesz też dodać do woreczków słodycze zrobione przez Ciebie w domu lub zorganizować wspólne przygotowywanie zdrowych słodkości jako jedno z zadań.

Artykuł sponsorowany

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo