Czy po feriach wracamy do szkoły 2022? Minister sugeruje zmianę planów. “Przyglądamy się pięciu województwom”

Ze względu na rosnącą falę zakażeń od 27 stycznia wprowadzona została nauka zdalna. Podczas konferencji minister edukacji od razu zapowiadał, że zamknięcie szkół ma być tylko tymczasowe, na okres ferii zimowych. Zgodnie z rozporządzeniem uczniowie mieli wrócić do tradycyjnych zajęć po 27 lutego. Wygląda jednak na to, że plany mogą ulec zmianie. Czy nauka zdalna zostanie skrócona? Czy po feriach wracamy do szkoły 2022?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Nauka zdalna dla uczniów klas 5-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się 27 stycznia.
  • Zgodnie z rozporządzeniem uczniowie mają wrócić do szkół po 27 lutego.
  • W województwach, w których ferie skończyły się pod koniec stycznia, nauka zdalna może jednak zostać skrócona.

Nauka zdalna 2022

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nauki zdalnej. Mimo dotychczasowych zapewnień, że takie rozwiązanie nie jest rozważane, od 27 stycznia uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych uczestniczą w zajęciach online. Minister Czarnek zdecydowanie zapewniał jednak, że zmiana trybu nauczania potrwa tylko przez okres ferii zimowych, maksymalnie przez miesiąc.

Sprawdź: Nowa strategia walki z pandemią! Rządowy projekt szczególnie niekorzystny dla nauczycieli?

Czy po feriach wracamy do szkoły 2022?

Zgodnie z rozporządzeniem z 25 stycznia nauka zdalna ma się zakończyć po 27 lutego 2022, czyli w dniu kiedy ostatnie województwa zakończą tegoroczne ferie zimowe. Wydaje się jednak, że początkowe plany mogą się jeszcze zmienić. Jak informują przedstawiciele resortu edukacji, rozważane jest skrócenie nauki zdalnej przynajmniej w tej części regionów Polski, w których dzieci zakończyły już dwutygodniową przerwę. Chodzi o województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Ostateczna decyzja będzie uzależniona od liczby zakażeń i sytuacji w ochronie zdrowia.

Zastanawiamy się i przyglądamy się tym pięciu województwom, które skończyły ferie z końcem stycznia i miałyby najdłuższy okres nauki zdalnej. Jeśli będą takie warunki pandemiczne, to pozwolimy wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej, niż z końcem lutego.Przemysław Czarnek w TVP Info

Nagła zmiana planów nieco zdezorientowała uczniów. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej pojawiającym się wśród nich pytaniem jest “czy wracamy do szkoły po feriach”. Niestety konkretnej odpowiedzi na razie nie znamy. Wszystko wskazuje na to, że decyzję poznamy wkrótce.

Zobacz: Czy nauczyciel może kazać włączyć kamerkę? Prywatność uczniów a nauka zdalna

Rodzice i uczniowie pytają, do kiedy nauka zdalna 2022

Czy wracamy po feriach do szkoły 2022?

Na razie zgodnie z planem uczniowie wracają do szkół po 27 lutego 2022. Pierwsze stacjonarne zajęcia mają się odbyć w poniedziałek 28 lutego. Możliwe jednak, że szkoły w województwach, które skończyły ferie pod koniec stycznia, wrócą do pracy stacjonarnej wcześniej.

Kiedy wracamy do szkoły 2022?

Zgodnie z rozporządzeniem uczniowie wracają do szkół 28 lutego, ale w niektórych regionach może nastąpić to wcześniej.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo