Czym powinny się charakteryzować dobre trampki dziecięce?

Trampki to znane i lubiane obuwie, które noszą chętnie zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest uniwersalne, a przy tym wygodne, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością. Kupując takie buty dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ważny jest nie tylko sam wygląd trampek, lecz także m.in. to, z czego zostały wykonane oraz jaką mają podeszwę. Czym powinny się wyróżniać dobre i komfortowe buty sportowe dla dziecka?

Ładny i ciekawy model

Estetyka butów jest ważna nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. Kupując obuwie sportowe, warto więc kierować się np. upodobaniami kolorystycznymi naszej pociechy. Dzięki temu wybierzemy trampki, które dziecko będzie chętnie nosić.

Na szczęście w sklepach bez trudu można dziś znaleźć wiele różnorodnych modeli tego typu sportowych butów. Dostępne są zarówno wysokie trampki dziecięce, które sięgają za kostkę, odpowiednio ją osłaniając, jak i klasyczne, niskie obuwie. Oba fasony prezentują się bardzo ładnie. Najważniejsze jednak, że występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Można więc kupić nie tylko klasyczny, jednolity biały lub czarny model, lecz także chociażby czerwone, granatowe czy różowe trampki. Producenci obuwia sportowego idą z duchem czasu i często umieszczają na butach ciekawe i modne wzory odwołujące się np. do popularnych dziecięcych kreskówek. Wybór trampek jest naprawdę szeroki, dlatego z łatwością można znaleźć coś, co przypadnie do gustu naszej pociesze. Warto przy tym zdecydować się na buty sprawdzonej marki oraz zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów związanych z ich wykonaniem.

Odpowiedni kształt, waga i materiał wykonania

Buty mają być nie tylko ładne, lecz przede wszystkim wygodne. Chyba każdy rodzic wie, że dzieci to często żywe srebro i wręcz uwielbiają szaleć. Trampki nie powinny więc ograniczać ich ruchu i komfortu. Z tego względu ważne jest, aby miały odpowiedni kształt, który jest dobrze dostosowany do dziecięcych stóp. Dziecko musi przymierzyć buty i sprawdzić, czy nigdzie go nie uciskają ani nie krępują palców. Jeśli są zbyt ścisłe, będą niewygodne, a w dodatku mogą nawet doprowadzić do zniekształcenia stóp. Oczywiście nie powinny być też zbyt luźne – w przeciwnym razie zaczną się zsuwać, co również jest niepożądaną sytuacją.

Kupując trampki dla dziecka, trzeba też sprawdzić, czy są one lekkie. W przypadku maluchów to wyjątkowo ważne, ponieważ zbyt ciężkie buty będą nadwyrężać zarówno ich nogi, jak i plecy.

Istotne również, aby zweryfikować, z czego wykonano obuwie. Materiał powinien być oddychający. Dzięki temu stopa dziecka nie będzie się nadmiernie przegrzewać i pocić. Najlepiej, aby wybrany model miał oczka lub specjalną siateczkę, która wspomaga prawidłową wentylację. Ponadto materiał wykonania trampek musi być odpowiednio wytrzymały. W innym przypadku buty nie posłużą zbyt długo.

Wygodna podeszwa

Trampki dziecięce powinny mieć zupełnie płaską podeszwę. Najlepiej, by była ona antypoślizgowa, ponieważ może to pomóc w uniknięciu wywrócenia się lub innego, drobnego wypadku, o który łatwo zwłaszcza podczas zabawy. Oprócz tego podeszwa powinna być elastyczna. Zapewnia to dużą wygodę i komfort ruchów.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo