Harmonogram wypłat 500 plus w Warszawie 2022 [z podziałem na dzielnice]

500 plus już od lat stanowi dla wielu rodzin niezwykle istotną część domowego budżetu. Comiesięczny zastrzyk dodatkowej gotówki przydaje się szczególnie w okresie świąt czy wakacji. Gdy pod koniec miesiąca na koncie wciąż brak należnych środków, rodzice zaczynają szukać informacji na temat terminów, aby móc lepiej zaplanować budżet. Jak wygląda harmonogram wypłat 500 plus w Warszawie? Sprawdź, którego dnia miesiąca świadczenie jest wypłacane w poszczególnych dzielnicach.

Kiedy wypłacają 500+ w Warszawie?

Program 500 plus już od lat funkcjonuje w zasadzie bez żadnych większych zmian. Jego realizacją dotychczas z powodzeniem zajmowały się urzędy gminy oraz gminne urzędy pomocy społecznej, jednak taki stan rzeczy będzie trwał wyłącznie do końca bieżącego okresu świadczeniowego, czyli do 31 maja 2022. Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy o 500 plus, zgodnie z którą od stycznia obsługą świadczenia (tj. przyjmowaniem wniosków i wypłacaniem środków) będzie zajmował się ZUS. Nowe wnioski, np. na dzieci urodzone już w 2022 należy kierować już do tej instytucji, podobnie w przypadku nowego okresu świadczeniowego – od 1 czerwca za wszystkie wypłaty będzie odpowiedzialnych właśnie ten urząd.

Jednocześnie zmianom ulegnie także sposób składania wniosków oraz forma wypłaty pieniędzy. Dokumenty do ZUS-u można dostarczać wyłącznie drogą elektroniczną, a środki będą przekazywane bezpośrednio na konto, zniknie opcja wypłaty “do ręki”.

Rodziców, którzy składali wnioski jeszcze w zeszłym roku, obowiązują jak na razie (tj. do końca maja 2022) terminy wypłat wyznaczone przez poszczególne gminy. W stolicy szczegółowy terminarz uzależniony jest od dzielnicy – każda spośród 18 publikuje swoje własne daty. Sprawdzamy, jak wygląda harmonogram wypłat 500 plus w Warszawie. Warto dodać, że podane daty zazwyczaj oznaczają dzień, kiedy dany urząd zleca przelewy, a więc pieniądze na koncie mogą pojawić np. dopiero następnego dnia.

Sprawdź: Polisa dla dziecka – jaką wybrać?

Harmonogram wypłat 500 plus w Warszawie: Bemowo, Bielany i Żoliborz

Zgodnie z opublikowanym terminarzem pieniądze z programu 500 plus wypłacane będą przez urzędy w dzielnicy:

  • Bemowo: 26 kwietnia 2022 i 26 maja 2022
  • Bielany: 27 kwietnia 2022 i 27 maja 2022
  • Żoliborz: w kwietniu 500 plus powinno trafić do rodziców przed Wielkanocą, a w maju zostanie wypłacone najprawdopodobniej 26 maja.

Zobacz: Aż 30 tys. zł na dziecko? Zmiana #NiskiePodatki miałaby obowiązywać już od lipca 2022 roku

Harmonogram wypłat 500 plus – Warszawa Mokotów 2022

W przypadku dzielnicy Mokotów sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj urzędnicy nie zdecydowali się na opublikowanie szczegółowego harmonogramu dotyczącego wypłat 500 plus. Na stronie urzędu dzielnicy znajduje się wyłącznie informacja o tym, że wszystkie świadczenia przekazywane są w okolicach 25 dnia każdego miesiąca. Prawdopodobnie wyjątek powinien stanowić kwiecień – środki mogły trafić już na konta rodziców przed Wielkanocą.

500 plus Praga Północ, Praga Południe i Rembertów 2022 – kiedy wypłaty?

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronach internetowych, w dzielnicy Praga-Północ świadczenia rodzinne wypłacane mają być 27 kwietnia 2022 oraz 26 maja. Z kolei w przypadku Pragi-Południe 500 plus przekazane zostanie rodzicom 27 kwietnia oraz 27 maja 2022.

Urząd dzielnicy Rembertów ogłosił podwójne terminy ze względu na sposób przekazania środków. Przelewy świadczenia zostaną zlecone 27 kwietnia i 27 maja 2022, a 500 plus przekazem pocztowym powinno zostać przekazane 21 kwietnia i 23 maja 2022.

Harmonogram wypłat 500 plus – Ursynów 2022

W dzielnicy Ursynów podane zostały bardzo konkretne daty wypłat 500 plus. Zgodnie z terminarzem pieniądze zostaną przekazane (przelewem lub też przekazem pocztowym) 26 kwietnia i 26 maja 2022.

Którego dnia miesiąca wypłacane jest 500+? Ochota, Włochy i Ursus

Świadczenie wychowawcze dla mieszkańców Ochoty zostanie wypłacone 26 kwietnia i 26 maja (są to terminy zlecenia przelewów).

Dzielnica Włochy nie przedstawiła szczegółowego terminarza – na stronie znaleźć można informację, że 500 plus zawsze trafia do rodziców pod koniec miesiąca, tj. w ciągu ostatnich 4 dni roboczych. Podobne zasady przyjął urząd w Ursusie – pieniądze są wypłacane nie wcześniej niż czwartego dnia roboczego od końca miesiąca.

Zobacz: 400 zł na żłobek. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie do żłobka?

Kiedy wypłaty 500 plus 2022: Warszawa Śródmieście, Wesoła, Targówek, Białołęka i Wilanów

Wszystkie wymienione dzielnice, czyli Śródmieście, Wesoła, Targówek, Białołęka i Wilanów nie mają jednego, z góry ustalonego harmonogramu wypłat świadczeń rodzinnych. Zgodnie z przyjętymi przez nich zasadami, środki przekazywane są rodzicom pod koniec miesiąca – zazwyczaj w ciągu ostatnich 4 dni roboczych.

Harmonogram wypłat 500 plus Wawer 2022

Dzielnica Wawer – zgodnie z własnych harmonogramem – powinna wypłacić 500 plus wszystkim swoim mieszkańcom 25 kwietnia oraz 25 maja 2022.

Harmonogram wypłat 500+ Warszawa Wola 2022

Na warszawskiej Woli świadczenie 500 plus w kwietniu powinno trafić do rodziców jeszcze przed Wielkanocą. Niestety nie ma informacji, kiedy wypłata nastąpi w maju – będzie to prawdopodobnie 25 lub 26 maja.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo