Ile dni do Świąt? Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia 2022

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. I to wcale nie dlatego, że mamy wtedy nieco więcej wolnego i odpoczynku od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim ze względu na magiczną, rodzinną atmosferę tych dni. Wielkie odliczanie do Wigilii zaczyna się właściwie już w połowie listopada. Ile jeszcze będzie musieli poczekać? Kiedy Boże Narodzenie 2022? Sprawdzamy, ile jeszcze dni do Świąt!

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia 2022

Boże Narodzenie to dla zdecydowanej większości Polaków ulubione święta i najlepszy moment w całym roku. Jest to bowiem czas, który spędza się w miłej, rodzinnej atmosferze, przy smacznym jedzeniu i rozmowie z najbliższymi. Zgodnie z chrześcijańską tradycją grudniowe obchody to święto upamiętniające narodziny Chrystusa. Data uroczystości jest stała i przypada na 25 grudnia, w tym roku będzie to niedziela.

Chociaż zgodnie z tradycją Chrystus przyszedł na świat nocą, już 25 grudnia, to tak naprawdę wielkie świętowanie w Polsce rozpoczyna się już wieczór wcześniej, w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia, czyli w dzień poprzedzający rocznicę narodzin. Najważniejszym punktem obchodów jest uroczysta kolacja wigilijna, podczas której dzielimy się opłatkiem, jemy zwyczajowe 12 potraw, śpiewamy kolędy i wymieniamy się prezentami. Po kolacji wierni udają się na Pasterkę, specjalną mszę odprawianą w nocy (najczęściej od północy). Nabożeństwo upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem i dlatego należy do najważniejszych elementów świątecznej tradycji.

W tym roku Święta rozpoczną się w sobotę 24 grudnia i potrwają do poniedziałku 26 grudnia. Zgodnie z przepisami ustawowo wolne od pracy są jednak wyłącznie 25 i 26 grudnia. Wigilia 24 grudnia jest normalnym dniem pracy, otwarte są wszystkie sklepy itd.

Zobacz: Przerwa świąteczna 2022 inna niż poprzednie. Kiedy się rozpocznie? Uczniowie zawiedzeni

Ile zostało dni do świąt 2022?

Wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia już się rozpoczęło. Co roku oczekiwanie zaczyna się właściwie już na początku listopada (po Wszystkich Świętych). Dzieci zaczynają pisać pierwsze listy do św. Mikołaja, na ulicach pojawiają się pierwsze dekoracje, a wszyscy powoli zaczynamy kompletować świąteczne prezenty.

Licząc od 15 listopada, do Świąt, czyli 25 grudnia pozostało jeszcze 39 dni, do Wigilii – 38 dni. Przerwa świąteczna dla uczniów rozpocznie się z kolei za 37 dni.

Sprawdź: Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie – Tradycyjne, krótkie, śmieszne i poważne

Czytelnicy pytają, ile dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia

Za ile dni Święta Bożego Narodzenia?

Od 15 listopada zostało 38 dni do Wigilii.

Ile dni do Bożego Narodzenia?

Do Bożego Narodzenia 25 grudnia pozostało 39 dni, licząc od 15 listopada.

Ile zostało do Świąt Bożego Narodzenia?

Przerwa świąteczna dla uczniów rozpocznie się 23 grudnia, czyli od 15 listopada jest to jeszcze ponad miesiąc.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo