Imię Ignacy (znaczenie, pochodzenie, cechy charakteru i zdrobnienia)

Sprawdź jakie cechy charakteru ma Ignacy. Co sprawia, że woli spokój niż udział w „wyścigu szczurów”, jaki jest prywatnie dla najbliższych i co sądzą o nim współpracownicy. Poznaj Ignacego i dowiedz się jaka jest jego prawdziwa natura!

Znaczenie imienia Ignacy

Ignacego cechuje stałość. Nie lubi zmian w żadnej dziedzinie życia. Jest spokojny i opanowany. Nie jest to jednak typ flegmatyka. Jest ambitnym mężczyzną dążącym do celu. Niechętnie włącza się w „wyścigi szczurów”, woli biec swoim tempem i mieć więcej czasu dla siebie. Interesuje go szeroko pojęta twórczość, ceni sobie wolność. Ma klasę, wie co to godność i zachowanie poziomu. Przy tym wcale nie jest nudziarzem! Potrafi zabawić towarzystwo, jest świetnym kumplem.

Pochodzenie imienia Ignacy

Imię Ignacy pochodzi z łaciny, od słowa ignis, które dosłownie oznacza ogień, a w tym przypadku mężczyznę o płomiennym sercu.

Imieniny Ignacego

Imieniny Ignacego przypadają na 1 lutego, 31 lipca, 17 i 23 października. Najbardziej popularną datą jest 17 października.

Patroni Ignacego

Św. Ignacy Loyola (żył w latach 1491-1556). Był żołnierzem pochodzącym z rycerskiego rodu z Loyoli w Hiszpanii. Po jednej z bitew przeżył nawrócenie i odtąd skupiał się na życiu zgodnym z naukami Boga. Założył zakon Jezuitów, którym kierował aż do śmierci.

Ignacy w szkole

Ignacy jest spokojnym i dobrym uczniem. Nie ulega emocjom, jest opanowany i skupiony na nauce. Zdecydowanie bardziej woli przedmioty artystyczne, rzadziej interesują go nauki ścisłe. Ale to nie reguła, więc nie odpuszczajcie mu nauki tabliczki mnożenia. Już w szkole przejawia się jego małe zaangażowanie w sprawy materialne. W samorządzie klasowym nie róbcie z niego skarbnika, na boga!!! Jest lubiany wśród kolegów, ze względu na uczynność i chęć pomocy. Brzydzi się złośliwościami, kłamstwem i zazdrością. Ma swoje zasady i od małego wie, co jest etyczne, a co nie. Spoko koleś, prawda?

Ignacy w pracy

„Ignacy jest doskonały w pracy” ładny rym? Przypadek? Nie sądzę… To bowiem ceniony pracownik i współpracownik. Jest wytrwały, a przy tym zdolny rozwiązać każde z zadań jakie przed nim postawicie. Do tego słynne już opanowanie i brak skłonności do ulegania stresom czynią z niego cennego członka każdego zespołu. Ignacy jest wszechstronny, czego się nie podejmie to da radę. Częściej zostaje artystą, ale to nie zasada. Pracę szanuje i wykonuje rzetelnie, ale ceni sobie też czas wolny, który poświęca na lekturę i hobby, które najczęściej związane jest ze sztuką. Nie goni za kasą, chociaż na szczęście odnosi sukcesy w pracy co przekłada się na odpowiednie finanse.

Ignacy w rodzinie

W sprawach rodzinnych Ignacy jest tradycjonalistą. Wie, że jego rolą jest zapewnienie najbliższym bezpieczeństwa i miłości i doskonale wypełnia oba te zadania. Na co dzień jest opanowany, szanuje bliskich, jest im wierny i dotrzymuje słowa. Rodzina to dla niego ważna część życia, dla nich może sporo poświęcić, nie jest to bowiem typ egocentryka.

Ignacy w związku

Na pierwszy rzut oka nie widać, żeby Ignacy był jakoś specjalnie namiętnym mężczyzną. Przejawy namiętności, czułe gesty czy miłe słowa ma zarezerwowane dla ukochanej na bardziej prywatne okazje. Nie szasta uczuciami. Jest niezwykle wierny. Nie szuka zainteresowania wśród innych Kobiet jeśli jest związany z tą jedyną. Nie interesują go flirty czy romanse. Ignacy to facet, przy którym każda kobieta czuje się bezpiecznie.

Sprawdź znaczenie imienia:

Ignacy w towarzystwie

Ignacy potrafi się świetnie bawić. By się o tym przekonać musicie najpierw zostać jego znajomymi. A to nie jest łatwe, Ignacy wymagając sporo od samego siebie (klasa, styl, kultura osobista) wymaga tego samego od innych. Wysoko zawieszona poprzeczka, to prawda, ale warto! Ignacy to świetny kumpel, przy którym nie sposób się nudzić.

Zdrobnienia imienia Ignacy

Ignaś, Ignac, Igutek, Iguś, Ignacjo

Ignacy po angielsku i nie tylko

 • angielski – Ignace
 • czeski – Ignác, Ignát
 • francuski – Ignace
 • hiszpański – Ignacio
 • litewski – Ignas
 • niemiecki – Ignatius, Ignaz
 • portugalski – Inácio
 • słowacki – Ignác
 • węgierski – Ignác
 • włoski – Ignazio

Znane osoby o imieniu Ignacy

 • Ignacy Daszyński – polityk
 • Ignacy Gogolewski – aktor teatralny i filmowy
 • Ignacy Karpowicz – pisarz
 • Ignacy Krasicki – pisarz i poeta okresu polskiego oświecenia
 • Ignacy Mościcki – chemik, wynalazca i polityk
 • Ignacy Jan Paderewski – pianista, kompozytor, mąż stanu i polityk, działacz niepodległościowy

Przysłowia i powiedzenia o Ignacym

Najmilszy i drogi Ignacy pomoże ci przy każdej pracy
Poczekaj, Ignacy, aż będzie inacy
Powiada święty Ignacy, iżeśmy nie wszyscy jednacy

Inne ciekawostki

roślina: słonecznik
szczęśliwa liczba: 5
szczęśliwy kamień: topaz
zwierzę: lew
szczęśliwy kolor: seledynowy
planeta: Wenus
znak zodiaku: Baran

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo