Parzenie kapusty na gołąbki – Jak sparzyć kapustę na gołąbki?

Jak sparzyć kapustę na gołąbki? Gołąbki należą do polskich tradycyjnych dań. Mogą być z farszem mięsnym, ryżem, kaszą lub grzybami. Wszystkie wersje kochamy i za nimi przepadamy. Nadzienie jest zawsze zawinięte w liście kapusty. To właśnie kapusta jest w tym daniu najważniejsza. Jak sparzyć kapustę na gołąbki, aby nie była twarda?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Kapusta parzona w mikrofali zachowuje właściwości odżywcze.
  • Jeśli parzymy kapustę w gorącej wodzie to z dodatkiem soli.
  • Kapustę powinno parzyć się intensywnie, ale krótko.

Jak sparzyć kapustę na gołąbki?

Jak sparzyć kapustę na gołąbki? Pierwszym krokiem jest oddzielenie liści kapusty od główki. Aby liście odchodziły w łatwy sposób, należy usunąć głąb. Następnie, należy liście umieścić w dużym garnku i zalać gorącą wodą. Warto do gotującej wody dodać 2 łyżki oleju. Podczas procesu parzenia, warto liście kapusty obracać, aby wszystkie się dobrze sparzyły. Gotowanie kapusty na gołąbki powinno wynosić około 8 minut, wtedy będziesz miała pewność, że kapusta do gołąbków będzie miękka. Sparzone liście umieszczamy w misce lub w garnku i czekamy, aż ostygną. Należy z liści usunąć białą część ostrym nożem. Należy uważać, aby liści nie uszkodzić.

Zobacz także: Farsze do krokietów – Czym można nadziać krokiety?

Szybki sposób na parzenie kapusty na gołąbki

Jak parzyć kapustę na gołąbki? Szybkim i ciekawym sposobem na parzenie kapusty do gołąbków jest jej pieczenie w piekarniku. Z tych sposobów korzystają nasze mamy i babcie. Wystarczy pozbyć się głąba za pomocą noża i włożyć kapustę do rękawa do pieczenia. Rękaw związać z każdej strony i włożyć do nagrzanego piekarnika do 200°C. Pieczenie powinno trwać około 30 minut. Po tym czasie należy kapustę ostrożnie wyjąć i gotowe. Liście będą odchodziły same.

Kolejny sposób to tradycyjne parzenie liści kapusty na gołąbki w gorącej wodzie. Główkę kapusty, należy wrzucić do większego garnka z gorącą wodą z dodatkiem soli oraz oleju. Gotować do miękkości, następnie wyjąć i ostudzić. Tak parzona kapusta nie będzie twarda. Następnie wystarczy obrać liście.

Dobrym, ale wymagającym czasu parzeniem kapusty jest jej włożenie do zamrażalnika. Zadziwiające, prawda? Kapustę, należy włożyć do zamrażarki na całą noc. Rano ją wyjąć i odczekać, aż kapusta się odmrozi. Po tym czasie będzie miękka, a liście będą odchodziły same. Ten sposób nie należy do szybkich, ale jest skuteczny. Jak ugotować kapustę na gołąbki? Najlepiej gotować ją w gorącej wodzie około 10 minut, a liście podczas gotowania dość często obracać, aby wszystkie jednakowo się sparzyły. Ile parzyć kapustę na gołąbki? Powinno wystarczyć 10 minut. Niemniej jednak kapusta może potrzebować więcej czasu. Wszystko zależy od jej rodzaju.

Zobacz także: Ile gotować gołąbki?

Parzenie kapusty na gołąbki w mikrofali

Mikrofalówka to bardzo przydatne urządzenie spełniające wiele funkcji. Możemy w niej odgrzewać różne dania, ale także sparzyć kapustę. Najważniejsze jest to, że sam proces nie wymaga użycia wody. Należy całą główkę kapusty włożyć do mikrofalówki, wcześniej pozbywając się jej najtwardszej części, czyli głąba. Nastawić na dużą moc, włączyć i pozostawić na około 10 minut. Poczekać, aż kapusta pięknie zmięknie i oderwać liście.

Niewątpliwą zaletą parzenia kapusty w mikrofali jest to, że nie traci swoich substancji odżywczych, tylko je zachowuje. W przeciwieństwie do gotowania jej w wodzie. Co więcej, liście parzone w mikrofali są szybko miękkie i chrupiące. Ze względu na to, że parzenie kapusty w mikrofali odbywa się bez użycia wody, należy zwrócić uwagę na rodzaj kapusty. Powinna być delikatna np. włoska lub młoda. Teraz już wiesz jak sparzyć kapustę na gołąbki.

Zobacz także: Co ugotować na święta?

Rodzice pytają, o to jak sparzyć kapustę na gołąbki:

Kapusta coolwrap – jak parzyć?

Kapustę oberwij z ładnych liści. Następnie wrzuć je do wrzątku na około minutę i przelej zimną wodą.

Jak sparzyć młodą kapustę na gołąbki?

Jest kilka sposobów. W garnku z gorącą wodą lub w mikrofalówce.

Jak sparzyć kapustę na gołąbki w mikrofali?

Wystarczy ją włożyć do mikrofalówki, włączyć na dużą moc i poczekać kilka minut, aż kapusta zmięknie.

Jak długo parzyć kapustę na gołąbki?

To zależy od jej rodzaju. Kapusta młoda lub włoska wymaga kilku minut, natomiast biała kapusta jest twardsza. Ją zaleca się parzyć od kilku do kilkunastu minut.

Jak gotować kapustę na gołąbki?

Metodą tradycyjną. Włożyć kapustę do gorącej wody z dodatkiem soli i oleju. Gotować kilka minut, aż będzie miękka.

Dodaj komentarz

Porady Kulinarne, Przepisy Kulinarne

Ile gotować gołąbki?

Gotowanie gołąbków – ile gotować gołąbki? Gołąbki to pyszne danie. Natomiast samo ich przygotowanie jest czasochłonne. Parzenie kapusty, zawijanie farszu, a następnie gotowanie. Niemniej jednak ich smak jest wart naszego...

Czytaj dalej →
Przepisy Kulinarne

Ciasta fit i inne zdrowe słodycze

Czy istnieje coś takiego, jak ciasta fit? Cóż, ze słodyczami nigdy nie wolno przesadzać, ale są takie, których absolutnie powinniśmy unikać oraz ich zdecydowanie zdrowsze odpowiedniki. Zdrowe słodycze – czy to...

Czytaj dalej →
Przepisy Kulinarne

Jak rozbudzić ciekawość dziecka?

Wiosna to doskonały moment, by nasze dzieci odkrywały świat i tym samym poznawały siebie samych. Rozbudzone: ciekawość świata, energia i pasja sprawią, że także w dorosłym życiu podążą za tym,...

Czytaj dalej →
Porady Kulinarne, Przepisy Kulinarne

Nadzienie do pączków

Jeszcze kilkanaście lat temu cukiernie oferowały zwykle tylko jedno nadzienie do pączków – z różą. Wiele osób nadal zresztą utrzymuje, że różana konfitura nadaje się wręcz idealnie jako wypełnienie pączkowego...

Czytaj dalej →
Porady Kulinarne, Zdrowie dziecka, Przepisy Kulinarne

Dieta przy biegunce u dzieci

Biegunka może się pojawić u dziecka z rozmaitych przyczyn. Mogą to być zatrucia pokarmowe, przejedzenie, choroby jelit czy infekcje. Zazwyczaj rozwolnienie nie wymaga specjalistycznego leczenia i samo mija. Rodzic może jednak pomóc...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general