Kalendarz pylenia 2019 podpowie Ci,  co teraz pyli. 2019 rok dopiero się zaczął, ale nie oznacza to, że wczesną wiosną alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Ze względu na ciepłą zimę wcześnie zaczyna się pylenie. Marzec i luty – pierwsze cieplejsze miesiące oznaczają zwiększoną liczbę alergenów w powietrzu. Kalendarz pylenia 2019 podpowie, które rośliny zaczynają pylić w konkretnych miesiącach. Co teraz pyli w marcu?Kalendarz pylenia 2019: marzec i luty

Kalendarz pylenia 2019 mówi jasno: pylenie roślin zaczyna się już na samym początku roku. Pierwsze alergeny pojawiły się w lutym 2019, kolejne rośliny zaczynają pylić w marcu. Skąd wiadomo, co teraz pyli?  Kalendarz alergika 2019 jest na bieżąco aktualizowany na podstawie pomiarów stężenia pyłków w powietrzu i – co ważne – uwzględnia różnice w pyleniu roślin charakterystyczne dla poszczególnych obszarów Polski. Kalendarz pyleń nie jest czymś nowym. Tego typu obserwacje prowadzone są od 1989 roku.

A jak dokładnie zbadano aktualne pylenie w lutym i marcu 2019? Do pomiarów używa się specjalnych aparatów bębnowych. Zasysają one powietrze, a specjalna taśma wyłapuje pyłki. W dalszej kolejności bada się ilość pyłków na jeden metr sześcienny powietrza.

Pylenie marzec 2019

Zazwyczaj zimą alergicy oddychali z ulgą: mimo sporej ilości kurzu w powietrzu, większość roślin nie pyliła. Luty wciąż był miesiącem, w którym śnieg pokrywał okolicę. Pylenie zaczynało się najczęściej dopiero w marcu. Sytuację zmieniły ciepłe zimy, przez które natura wcześniej budzi się do życia. Pierwsze pojawiające się w powietrzu pyłki podrażniają śluzówkę i dostają się do oczu, gardła oraz nosa alergika nasuwając pytanie: co teraz pyli? Zagadkę pomaga rozwiązać kalendarz pyleń 2019 podpowiadając, co jest przyczyną pojawienia się wodnistego kataru, zaczerwienionych oczu, łzawienia i kaszlu.

Kalendarz pylenia 2019: wydrukuj na cały rok!

Kalendarz pylenia 2019 na luty, marzec, ale też pozostałe miesiące warto wydrukować i pozostawić na wierzchu tak, by zawsze móc do niego zajrzeć. Będzie poręczną podpowiedzią pomagającą ustalić, kiedy możemy się spodziewać objawów alergii czy nasilenia astmy. Dzięki temu wiemy, że należy nie tylko unikać alergenów, ale też udać się do lekarza po leki antyhistaminowe. Być może nie powinniśmy też planować urlopu w okresie pylenia roślin, na które jesteśmy uczuleni.

Co teraz pyli: poręczny kalendarz alergika 2019

Kalendarz alergika pomaga ustalić nie tylko, co teraz pyli, ale też kiedy stężenie pyłków jest najwyższe. Sprawdźmy, jakie alergeny będą zmorą alergików w kolejnych miesiącach 2019 roku!

Kalendarz pylenia 2019: luty

Ze względu na ciepłą zimę i szybkie nadejście wiosny, kalendarz pylenia na 2019 zaczyna się już w lutym. Już teraz zaczyna pylić leszczyna i olsza, jednak pylenie tych roślin nie jest jeszcze najbardziej nasilone.Kalendarz pylenia: marzec 2019

Pylenie da się nam we znaki w marcu 2019. Leszczyna i olsza pylą w tym miesiącu najintensywniej. Dołączają do nich pierwsze pyłki brzozy.

Kalendarz pyleń 2019: kwiecień

Wczesna wiosna to trudny czas dla uczuleniowców. W kwietniu intensywnie pyli brzoza, topola i dąb. W powietrzu nadal można wyłapać też pyłki leszczyny i olszy. Zaczyna pylić platan, trawa i szczaw.

Kalendarz pylenia 2019: maj

Maj to drugi obok kwietnia miesiąc, w którym pylenie jest najintensywniejsze. W powietrzu można wychwycić rekordową ilość pyłków brzozy, topoli, dębu, platanu, traw oraz szczawiu. Zaczyna także pylić pokrzywa.

Co teraz pyli: czerwiec 2019Czerwiec będzie trudnym czasem dla osób uczulonych na trawy, szczaw oraz pokrzywę. Pozostali alergicy mogą chwilowo odetchnąć z ulgą. Choć nie na długo.

Kalendarz pylenia 2019: lipiec

W lipcu na zatkany nos będą uskarżać się osoby uczulone na trawy, szczaw, pokrzywę oraz komosę. W tym miesiącu zaczyna również pylić bylica.

kalendarz pyleń 2019: sierpień

W sierpniu 2019 nasili się pylenie komosy, bylicy i ambrozji. W powietrzu wciąż będą krążyć alergeny traw, szczawiu i pokrzywy.

Kalendarz alergika 2019: wrzesień

Wrzesień 2019 niesie alergikom nadzieję na chwilę oddechu od przykrych objawów uczulenia. Nadal intensywnie pyli komosa, bylica i ambrozja, ale zmniejsza się liczba pyłków traw oraz pokrzywy.

Kalendarz pylenia 2019: październik

To ostatni trudny miesiąc dla osób z alergią wziewną. W powietrzu wciąż krążą alergeny traw, komosy, bylicy i ambrozji, jednak stopniowo pylenie się kończy. Przez trzy najbliższe miesiące osoby uczulone na pyłki roślin będą mogły odetchnąć z ulgą. Jednak o ile kalendarz pylenia 2019 nie wskazuje na obecność w powietrzu alergenów roślin, o tyle objawy alergii mogą nasilić się u osób uczulonych na kurz.