Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Ile dni zostało do wakacji? Czy rok szkolny 2020/2021 skończy się w innym terminie?

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Otóż zakończenie roku szkolnego już za pasem. Czy w związku z pandemiczną sytuacją rok szkolny 2021 skończy się w innym terminie niż w latach poprzedzających epidemię? Zobaczmy.

Koniec roku szkolnego 2020/2021: odliczamy już dni do wakacji

Szkoły były zamknięte od połowy marca w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Dzieci uczyły się zdalnie, w formie wideo-lekcji i wirtualnego przekazywania materiałów do nauki i zdanych prac domowych. W związku z tą zupełnie nietypową sytuacją w szkolnictwie wiele osób zastanawia się, czy nauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego 2020/2021 i czy data wyznaczona jako koniec roku szkolnego 2020/2021 będzie inna niż w ubiegłych latach.

Aktualną datą planowanego zakończenia roku szkolnego jest 26 czerwca 2021 roku.

Koniec roku szkolnego 2021 i pierwszy dzień wakacji.

Tegoroczni maturzyści edukację lekcyjną zakończyli już 24 kwietnia 2021 roku. Od tego czasu mieli jeszcze czas na powtórzenia materiału do egzaminu dojrzałości, który zdają w terminie od 4 do 20 maja, a między 19 a 21 maja odbędą się egzaminy ustne. Oficjalne wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca. Tymczasem dla wszystkich uczniów koniec roku szkolnego 2021 odbędzie się 26 czerwca, a pierwszym dniem wakacji będzie 27 czerwca. Oceny z przedmiotów zostaną wystawione prawdopodobnie online.

Zakończenie roku szkolnego: w czyjej gestii leży decyzja?

Data końca roku szkolnego wyznaczana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organ ten opracowuje rokroczny specjalny kalendarz roku szkolnego, zawierający wszystkie najważniejsze daty. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, tak jak wszystkich poprzednich od 2002 roku regulowane jest odpowiednią ustawą. Wedle jej zapisu zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach powinny się kończyć w pierwszy piątek po 20 czerwca. O ile ustawa nie będzie nowelizowana, termin ten pozostanie bez zmian.

Koniec roku szkolnego 2021 to tylko początek wakacji? Nie.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczynają się dla uczniów wyczekiwane wakacje. Ale to nie wszystko: koniec roku to także moment oficjalnego potwierdzenia zdobytej wiedzy, otrzymanie promocji do kolejnego etapu edukacji. By tak stać się mogło, uczniowie muszą spełnić ścisłe wymogi ustalone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lata pandemii i idącej z nią nauki zdalnej wystawiły jednak system na bardzo ciężką próbę. Dopiero za jakiś czas będziemy mogli w pełni ocenić, czy taka droga nauczania dała możliwość pełnego przekazania koniecznej wiedzy.

Podpowiadamy, jak wygląda liczenie średniej w ósmej klasie.

Rok szkolny 2020/2021 prawie za nami. Jak będzie z kolejnym?

W jakim trybie będzie odbywać się edukacja od września 2021 roku? Tego jeszcze nie wiadomo. Sytuacja jest w pełni uzależniona od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna i liczba zakażeń Covid-19 po wakacjach.

Sprawdź pomysły na dzień dziecka w czasie pandemii.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo