Kiedy wyniki E8 2023? Ósmoklasiści muszą uzbroić się w cierpliwość. Gdzie sprawdzić rezultaty?

Przystąpienie do egzaminów ósmoklasisty to warunek niezbędny do ukończenia edukacji w szkole podstawowej. Ponieważ nie obowiązują żadne progi punktowe, testów nie można oblać. Nie oznacza to jednak, że rezultaty są nieważne – to one w głównej mierze zadecydują o przebiegu rekrutacji do szkół średnich. Dlatego też najbliższe tygodnie będą dla ósmoklasistów bardzo stresujące. Kiedy wyniki E8 2023? Jak je sprawdzić? Kiedy będzie można odebrać zaświadczenie o wynikach?

Kiedy są wyniki E8?

Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 zostaną oficjalnie ogłoszone w poniedziałek 3 lipca, około godziny 8:30. Tego dnia każdy z uczniów pozna rezultaty majowych zmagań – zarówno w formie procentowej, jak i punktowej.

Specjalne zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu uczniowie odbiorą ze szkół kilka dni póżniej – a dokładnie w czwartek 6 lipca. Dokument ten będzie niezbędny podczas rekrutacji do szkół średnich.

Zobacz: Co zrobić, gdy mamy mało punktów z egzaminu ósmoklasisty? To nie koniec marzeń o wybranej szkole

Kiedy ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty? Jak je sprawdzić?

Wyniki będzie można sprawdzić 3 lipca rano na stronie internetowej wyniki.edu.pl. Po wejściu na stronę należy się zalogować. Każdemu uczniowi jest bowiem przypisane indywidualne konto powiązane z numerem PESEL, który najczęściej służy także jako login. Hasło do profilu udostępnia natomiast szkoła.

Na egzaminach ósmoklasisty nie obowiązują progi punktowe, co w praktyce oznacza, że nie można ich nie zdać. Wynik jest jednak niezwykle istotny w kontekście dalszej edukacji. Im wyższy rezultat, tym większe szanse na zakwalifikowanie się do wymarzonej szkoły średniej. Za egzaminy uczeń może otrzymać w sumie 100 punktów w rekrutacji – punktację procentową uzyskaną z testów z języka polskiego oraz matematyki trzeba pomnożyć przez 0,35, natomiast wynik z egzaminu z języka obcego trzeba pomnożyć przez 0,3.

Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka odpowiedzi. Oto poprawne rozwiązania! Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!

Rodzice i uczniowie pytają, kiedy wyniki egzaminów ósmoklasisty

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

3 lipca zostaną oficjalnie ogłoszone, a 6 lipca uczniowie będą mogli odebrać zaświadczenia ze szkoły.

Kiedy wyniki z E8?

W poniedziałek 3 lipca.

Kiedy wyniki 8-klasisty?

3 lipca około godziny 8.30.

Egzamin ósmoklasisty kiedy wyniki i zaświadczenia?

Wyniki uczniowie poznają 3 lipca, a zaświadczenia będą mogli odbierać ze szkół od 6 lipca.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo