Ferie łódzkie 2019 zaczną się w ostatniej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na ostatnie tygodnie lutego. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie zimowe 2019…Ferie łódzkie 2019: terminy

Kiedy wypadają ferie zimowe 2019 w województwie łódzkim? Dzieci ze szkół w Łodzi i okolicy w tym roku wyjadą na zimowiska jako ostatnie, jednak już za rok znajdą się w pierwszej turze terminów ferii zimowych 2020. Poszczególne województwa w Polsce wyjeżdżają na wypoczynek zimowy w czterech różnych turach i cyklicznie zamieniają się ze sobą terminami. Taki podział obowiązuje od 15 lat. Rok do roku informację o terminach łódzkich ferii zimowych można znaleźć na stronach internetowych MEN. Jak to wygląda w tym roku? Kiedy wypadają ferie łódzkie 2019?

Ferie zimowe 2019 łódzkie

Termin ferii zimowych łódzkie ma wyznaczony w ostatniej turze. Uczniowie z tego województwa będą wypoczywać w terminie 11 luty – 24 luty 2019. Razem z Łodzią na zimowiska wyjadą:

  • Pomorskie
  • Łódzkie
  • Lubelskie
  • Podkarpacie
  • Śląskie

Co robić w ferie zimowe w Łodzi?

Zapewne podobnie, jak w roku poprzednim miasto przygotuje specjalne zajęcia, warsztaty i atrakcje dla dzieci, które na ferie 2019 zostaną w Łodzi. Co roku ofertę zajęć sportowych przedstawia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jeśli pozwala na to pogoda, zostają uruchomione lodowiska. Jeżeli nie, uczniowie mogą korzystać z zajęć grupowych, na które obowiązują wcześniejsze zapisy.

Do tej pory ciekawą ofertę zajęć dla dzieci na czas ferii zimowych w województwie łódzkim przygotowywały instytucje kulturalne: domy kultury, teatry i kina. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty na pojedynczych zajęciach lub w ramach półkolonii. Tradycyjne półkolonie dla dzieci podczas łódzkich ferii zimowych organizuje Ośrodek Kultury Górna. W godzinach 8-16:00 dzieci mają zapewniony szereg atrakcji oraz pełne wyżywienie.

Będziemy przekonywać dzieciaki, że bez zabawek elektronicznych można świetnie się bawić i spędzać czas. Będą rozgrywki w gry planszowe, wyścigi samochodami sterowanymi, mini Talent Show, gdzie na scenie każde dziecko będzie mogło zaprezentować siebie w dowolny sposób, będą wycieczki do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na warsztaty historyczne, do Muzeum Książki Artystycznej na warsztaty literacko-artystyczne, a także smakowite warsztaty w fabryce czekolady, będą szaleństwa w kręgielni i salach zabaw – zapowiadała w minionym roku Agata Dawidowicz z Ośrodka Kultury Górna.

W minionym roku w terminie ferii łódzkich wszystkie dzieci posługujące się ważną legitymacją szkolną mogły wejść za darmo do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, Ogrodu Botanicznego i Palmiarni. Zima to świetny moment, by dowiedzieć się więcej o życiu i zwyczajach sympatycznych pingwinów. A gdy już mróz da Wam się we znaki, możecie zajrzeć do zamieszkiwanego przez płazy i gady wiwarium.

Jak widzicie ferie łódzkie 2019 zapowiadają się naprawdę ciekawie. Nawet jeśli pozostajecie na ten czas w mieście, czeka na Was mnóstwo atrakcji.

Sprawdź: