Do kiedy wystawianie ocen 2023? To już ostatnie chwile na poprawę ocen

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W większości szkół rozpoczyna się jednak jeden z najbardziej intensywnych etapów nauki. Uczniowie piszą ostatnie sprawdziany i kartkówki, przygotowują dodatkowe projekty i poprawiają cząstkowe stopnie, aby uzyskać lepszą średnią lub nawet powalczyć o czerwony pasek. Kiedy zakończenie roku 2022/2023? Do kiedy jest wystawienie ocen 2023? Do kiedy wystawianie ocen proponowanych 2023?

Do kiedy wystawienie ocen 2023?

Rok szkolny powoli dobiega końca. Wakacje coraz bliżej, a uczniowie z niecierpliwością odliczają już dni do upragnionego wolnego. Nic więc dziwnego, że wciąż sprawdzają i zastanawiają się, do kiedy nauczyciele muszą wystawić oceny 2023, czyli kiedy będzie można wreszcie odpocząć. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna.

Termin wystawienia ocen na koniec roku każda szkoła ustala indywidualnie. Wszystko zależy od daty ostatniej klasyfikacyjnej rady pedagogicznej. Zazwyczaj odbywa się ona w połowie czerwca, mniej więcej na 10 dni przed zakończeniem. W tym roku uczniowie oficjalnie zakończą naukę w piątek 23 czerwca, a zatem stopnie końcowe będą prawdopodobnie znane już około 12 czerwca.

Zobacz: Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 będzie później niż zwykle. Uczniów czekają przedłużone wakacje!

Do kiedy jest wystawianie ocen na koniec roku 2023?

Chociaż do wystawienia ocen pozostało już naprawdę niewiele czasu – mniej niż miesiąc – to dla wielu uczniów dopiero zaczyna się najintensywniejszy okres. W ciągu kolejnych 30 dni czeka ich jeszcze sporo sprawdzianów, kartkówek i zaliczeń. To również ostatnie chwile, aby poprawić oceny i zawalczyć o świadectwo z wyróżnieniem lub stypendium.

Aby poznać dokładny, ostateczny termin wystawienia ocen, najlepiej sprawdzić terminarz na stronie szkoły lub zapytać wychowawcę.

Sprawdź: Jaka średnia na czerwony pasek? Dobre oceny nie wystarczą, jest jeszcze jeden warunek

Do kiedy są wystawiane oceny proponowane 2023?

Oceny końcowe zostaną ostatecznie wystawione około 10-12 czerwca, ale w praktyce uczniowie będą je znali dużo wcześniej. Zgodnie z zasadami nauczyciele mają obowiązek przedstawić najpierw oceny. tzw. proponowane. Dzięki temu – o ile będzie taka możliwość i nauczyciel wyrazi zgodę – jest jeszcze szansa na poprawienie ocen.

Termin wystawienia ocen proponowanych również zależy od danej szkoły. Najczęściej dzieje się to mniej więcej na 10-14 dni przed wystawieniem ocen końcowych, czyli jeszcze pod koniec maja.

Zobacz: Czy religia wlicza się do średniej 2023? Rozwiązanie z korzyścią dla uczniów

Wystawienie ocen rocznych 2023. Do kiedy można poprawić oceny 2023?

Na poprawienie ocen nie zostało wiele czasu, dlatego jeśli uczniom zależy na wyższej średniej, nie powinni czekać do ostatniej chwili. Warto już teraz porozmawiać z nauczyciele i zapytać o taką możliwość. Później może albo zabraknąć czasu, albo nie będzie już takiej możliwości. Oceny proponowane powinny pojawić się w dzienniku mniej więcej pod koniec maja lub na samym początku czerwca, więc to już ostatni dzwonek.

Sprawdź: Rekrutacja do szkół średnich 2023/24. Trzeba uważnie pilnować terminów. Jak zwiększyć swoje szanse na pozytywny wynik?

Czytelnicy pytają, do kiedy muszą być wystawione oceny na koniec roku 2023

Do kiedy mają być wystawione oceny 2023?

Do dnia ostatniej klasyfikacyjnej rady pedagogicznej, której termin wyznacza każda szkoła indywidualnie, najczęściej jednak jest to mniej więcej połowa czerwca.

Do kiedy muszą być wystawione oceny końcowe 2023?

Zazwyczaj mniej więcej do połowy czerwca lub nawet nieco wcześniej – do 11 lub 12 czerwca.

Do kiedy proponowane oceny 2023?

Oceny proponowane wystawia się na około 10-12 dni przed ostatecznymi, a zatem pierwsze propozycje stopni powinny się pojawić już pod koniec maja lub na początku czerwca.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo