Książeczki sensoryczne dla najmłodszych na Dzień Dziecka. Które wybrać na prezent?

Propozycji na prezent na Dzień Dziecka nie brakuje, a w sklepach wybór jest naprawdę ogromny. W tak szerokiej ofercie zabawek i gadżetów dla najmłodszych łatwo się pogubić i czasami trudno znaleźć coś naprawdę wartościowego. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się nad czymś wyjątkowym, co będzie jednocześnie bawić, uczyć i rozwijać zmysły dzieci. Książeczki sensoryczne stanowią doskonałą propozycję, łącząc w sobie wszystkie te cechy. Jakie książeczki sensoryczne wybrać dla najmłodszych na Dzień Dziecka?

Książeczki sensoryczne dla najmłodszych na Dzień Dziecka

Celem zabawy z książeczkami sensorycznymi jest pobudzanie dziecięcych zmysłów, aby wspierać ich rozwój. Z tego względu książeczki wyposażone są w różnorodne kształty i faktury, elementy wypukłe, a to wszystko utrzymane w żywych i jaskrawych kolorach. Bardziej zaawansowane książeczki pomagają maluchom rozwijać także umiejętności motoryczne, a przy tym zapewniają mnóstwo frajdy.

książeczki sensoryczne dzień dziecka

Książeczki sensoryczne kontrastowe

Książeczka kontrastowa sensoryczna to doskonały produkt dedykowany niemowlętom. Zaprojektowana w czarno-białych kontrastach, stymuluje rozwój wzrokowy najmłodszych oraz pobudza ich zmysły. Dzięki różnorodnym fakturom i elementom do dotykania, książeczka zapewnia interaktywną i edukacyjną zabawę.


książeczki sensoryczne dzień dziecka

Książeczka sensoryczna – grzechotka

Książeczka sensoryczna, miękka gryzak-grzechotka, to doskonały produkt dla niemowląt, ponieważ łączy w sobie podstawowe, ale ważne funkcje. Zawiera różnorodne elementy, takie jak grzechotka i wytłaczane wzory, które zachęcają do aktywnej interakcji i rozwijają zmysły dziecka.


książeczki sensoryczne dzień dziecka

Książeczki sensoryczna dla rocznych dzieci

Zestawiając różnorodne tekstury, jaskrawe kolory oraz dźwięki, książeczka zachęca maluszka do odkrywania otaczającego świata poprzez zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Tego typu aktywność skutecznie stymuluje rozwój sensoryczny malucha już od wczesnego dzieciństwa.


Książeczka dla starszych dzieci

To interaktywna książeczka stworzona specjalnie dla najmłodszych odkrywców. Zawiera bogato ilustrowane strony z kolorowymi zwierzętami, które zachęcają dziecko do dotykania i poznawania różnorodnych faktur. Dodatkowo, książeczka uczy malucha rozpoznawania kolorów oraz wprowadza go w świat liczb poprzez przyjemne i angażujące zadania.

Zobacz: Zabawki do kąpieli, które umilą każdy wieczór. Świetnie sprawdzą się jako prezenty na Dzień Dziecka

Jakie zabawki i książeczki sensoryczne wybrać dla najmłodszych na Dzień Dziecka?

Przy wyborze zabawek i książeczek sensorycznych należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Powinny być one nie tylko miękkie w dotyku, ale przede wszystkim bezpieczne.

Mata sensoryczna Krokodyl

Mata stworzona jest z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla dziecka i łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki zastosowaniu technologii sensorycznej, matę można wypełnić wodą. Wyjątkowy design w kształcie krokodyla oraz kolorowe elementy zachęcają do aktywności i rozwijają wyobraźnię malucha.


Puzzle sensoryczne

Puzzle sensoryczne to niezwykła forma zabawy, która rozwija zdolności poznawcze i zmysłowe dziecka. Zestaw składa się z elementów o różnorodnych fakturach, kształtach i kolorach, które zachęcają malucha do interakcji. Dzięki możliwości łączenia i układania elementów, dziecko rozwija umiejętności logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz precyzji manualnej.


Tablica manipulacyjna

Dzieci najchętniej eksplorują świat, sięgając po rozmaite przedmioty z najbliższego otoczenia. Niestety nie zawsze jest to dla nich bezpieczne. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup tablicy manipulacyjnej. Znajdują się na niej różne elementy w rozmaitych kształtach i wielkością, które można dowolnie przestawiać, dotykać, wciskać, przekręcą i po prostu bawić się, poznając nowe rzeczy.

Sprawdź też:

NA ZAKUPACH

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to bardzo ważny element garderoby, którego powinno się używać nie tylko latem, ale w słoneczne dni przez cały rok. Okulary mogą ochronić delikatne dziecięce oczy między...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Wyprawka dla dziecka urodzonego jesienią

Przygotowanie do porodu i rodzicielstwa to dla wszystkich spodziewających się pojawienia się na świecie maluszka ogromne przeżycie. Jeśli w niedługim czasie będziesz rodzić, zapewne zastanawiasz się, czego będziesz potrzebowała w...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Jaką sukienkę ciążową kupić na wesele?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy w sukience ciążowej możesz pięknie wyglądać, spójrz jak fantastycznie prezentowała się w niej Shakira. Wybierając się na wesele możesz przebierać w dostępnych fasonach. Na który z...

Czytaj dalej →
Dom i ogród, NA ZAKUPACH

Jak wyprać kurtkę puchową?

Kurtka puchowa to bardzo specyficzny element garderoby. Ze względu na to, iż jest wypełniona pierzem, jej waga jest niewielka. Pomimo tego, charakteryzuje się bardzo wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi i doskonale utrzymuje...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo