Zabawki do kąpieli, które umilą każdy wieczór. Świetnie sprawdzą się jako prezenty na Dzień Dziecka

Najmłodsi nie zawsze podchodzą z entuzjazmem do codziennych kąpieli, przez co ten zwyczajny rytuał niekiedy przeradza się w prawdziwą udrękę zarówno dla rodziców, jak i maluchów. Proszenie, przekonywanie czy tym bardziej zmuszanie raczej nic tutaj nie pomoże. Ale co, jeśli istnieje sposób, aby zmienić tę rutynę w ekscytującą przygodę? Dla dzieci może stać się to czas wspaniałej rozrywki, odkrywania nowych rzeczy i rozwijania swojej wyobraźni. Podarowanie im kreatywnej zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka

Zabawki do kąpieli to nie tylko przedmioty, które potrafią zainteresować maluchy na chwilę. To także narzędzia, które mogą stymulować ich rozwój i wyobraźnię. Dzieci podczas kąpieli mają możliwość eksperymentowania z wodą, poznawania podstaw fizyki, jak też rozwijania zdolności manualnych poprzez manipulowanie różnymi kształtami i fakturami.

Zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka

Ośmiornica do kąpieli

Ta zabawka to doskonały sposób na urozmaicenie codziennych rytuałów kąpielowych. Funkcja fontanny oraz podświetlenie zachęcają umilają czas i zachęcają maluchy do kreatywnej zabawy. Wyjątkowy wygląd zabawki jeszcze dodaje jej uroku.


Zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka

Kranik do kąpieli

Wesoły kranik i wirujące trybiki do wody to zabawka, która przynosi wiele radości podczas kąpieli. Dzięki kolorowym trybikom, które obracają się przy pomocy strumienia wody, dzieci mogą cieszyć się fascynującym widowiskiem i rozwijać swoje zmysły. Dodatkowo, interaktywny kranik zachęca do eksperymentowania z wodą, stymulując jednocześnie koordynację wzrokowo-ruchową.


Zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka

Krab do robienia piany

Maszynka do robienia baniek piany w wannie w kształcie kraba to zabawka, która sprawi, że kąpiel stanie się prawdziwą przygodą. Dzieci mogą cieszyć się ogromem baniek piany, które wytwarzane są przy pomocy specjalnej maszynki w kształcie uroczego kraba. Dzięki niemu każda kąpiel będzie frajdą, a nie przykrym obowiązkiem.


Zabawki do kąpieli na Dzień Dziecka

Zjeżdżalnia do kąpieli

Dzięki tej zabawce dzieci mogą cieszyć się wodnymi przygodami, uruchamiając kulkę na górę zjeżdżalni i obserwując jej zjazd przez kręte torowisko. Ta interaktywna zabawka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także rozwija zdolności motoryczne i koordynację ruchową dziecka.

Zobacz: Genialne prezenty dla małych kucharzy. Podaruj maluchom kreatywne zestawy kuchenne na Dzień Dziecka

Wodne przygody na Dzień Dziecka – jakie zabawki do kąpieli kupić?

Ciekawe i kreatywne zabawki kąpielowe dla dzieci całkowicie odmienią tę codzienną, nudną rutynę. Odpowiednio dobrane do wieku malucha potrafią zdziałać cuda i zamienić kąpiel w ulubioną część dnia, nawet jeśli dziecko na ogół nie przepadało za tą czynnością. Ich kolorowe, interaktywne formy oraz fascynujące działanie wody stanowią doskonałą zachętę do wejścia do wanny. Jest to z pewnością jedna z bardziej oryginalnych propozycji na prezent.

Kredki do kąpieli

Dzieci mogą cieszyć się malowaniem na ścianach wanny za pomocą kolorowych kredek, które łatwo spłukać wodą po zakończeniu zabawy. Ta kreatywna zabawka nie tylko rozwija wyobraźnię i zdolności artystyczne dziecka, ale także zachęca do spędzania dłuższego czasu w wodzie.


Wiaderka-przelewajki

Kubeczki, wiaderka i przelewajki do wody to doskonała zabawa dla małych odkrywców podczas kąpieli. Zachęcają dzieci do eksperymentowania z wodą i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki różnym kształtom i rozmiarom, maluchy mogą doskonalić swoje umiejętności manualne, przelewając wodę między kubeczkami i wiaderkami.


Wędki z rybkami

Dzięki tej niezwykłej zabawce dzieci mogą w trakcie kąpieli wcielić się w rolę prawdziwych wędkarzy. Złapanie czegoś na wędkę nie jest jednak takie proste, dlatego zabawka gwarantuje długie minuty frajdy w wodzie.


Statki

Statki do kąpieli to doskonały sposób na stworzenie wodnej przygody w zaciszu własnej łazienki. Dzieci mogą cieszyć się kąpielą, tworząc swoje własne historie i scenariusze podczas zabawy.

Sprawdź też:

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo