LEGO Duplo: nowości i bestsellery 2018

Klocki LEGO nie bez przyczyny stały się kultową zabawką, która ucieszy każde dziecko. Układanie klocków i tworzenie z nich zamków, wież i innych budowli wymaga od malucha użycia wyobraźni, ćwiczenia zręczności i nauczenia się rozwiązywania różnorodnych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre klocki mogą być zbyt drobne dla małych dzieci, które mogą mieć problemy z ich złożeniem i rozdzieleniem. Poza tym maluszki mają nawyk wkładania wszystkiego, co wpadnie im w ręce, do buzi, dlatego w ich przypadku należy uważać z takimi zabawkami.

Jeżeli Twoja pociecha jest jeszcze za mała, żeby bawić się klasycznymi klockami, wypróbuj klocki LEGO Duplo. Są one tak samo atrakcyjne dla maluchów jak ich tradycyjne odpowiedniki, ale mają dwa razy większe rozmiary i są łatwiejsze w obsłudze dla małych dzieci. Z takimi klockami możesz spokojnie pozwolić dziecku zajmować się budowaniem i tworzeniem nowych konstrukcji w bezpieczny sposób.

Klocki LEGO Duplo: zestaw startowy

Małe rączki Twojej pociechy szybko nauczą się, o co chodzi ze składaniem i rozdzielaniem klocków LEGO Duplo dzięki pierwszemu dużemu zestawowi, który jest wyposażony w skrzynkę pomagającą utrzymać porządek. Podstawa pojazdu z obracającymi się kołami pozwoli maluchowi zbudować samochód, ciągnik, pociąg albo każdy inny pojazd, który dziecko sobie wyobrazi. Dwa okna oraz mnóstwo zwykłych klocków można wykorzystać do tworzenia przeróżnych konstrukcji. Po ukończeniu budowy Twoje dziecko może umieścić w budynkach albo na pojazdach dołączone figurki chłopca oraz psa.

Lego.com

LEGO Duplo: pociąg z cyferkami

Inżynierowie muszą być dobrzy w matematyce, a ten zestaw LEGO Duplo jest idealny do rozpoczęcia nauki liczenia. Zbudujcie lokomotywę i układajcie jej wagoniki z cyframi od jeden do dziewięciu w odpowiedniej kolejności. Po skończonej zabawie maluszek chętnie policzy wagony i pochwali się swoimi umiejętnościami matematycznymi.  Oprócz lokomotywy i wagonów z cyframi w zestawie znajdziecie dwie figurki dzieci i kota.

LEGO Duplo: prawdziwy plac budowy

Podczas zabawy zestawem LEGO Duplo na placu budowy praca wre pełną parą! Zestaw zawiera wszystkie elementy potrzebne do stworzenia placu budowy, wraz ze spychaczem, ciężarówką z wywrotką i dźwigiem z obrotową kabiną, które można połączyć razem. Ramię dźwigu jest ruchome, a chwytak imituje prawdziwą maszynę, przez co dziecko nigdy nie znudzi się tą zabawką. Zestaw zawiera również trzy figurki robotników w kaskach.  Dzięki bogatemu wyposażeniu Twój maluszek może tworzyć nieskończoną liczbę scenariuszy zabaw.

LEGO Duplo: farma

Za pomocą tej zabawki możesz pokazać swojemu dziecku, skąd pochodzi jedzenie, które codziennie jecie i jak należy traktować zwierzęta. Najważniejszym elementem zestawu LEGO Duplo Moja pierwsza farma jest stodoła, którą dziecko może samodzielnie zbudować. Budynek ma nawet otwierane drzwi i okna oraz korytko. Figurki owiec, krów i kurcząt można przymocować do odpowiednich klocków, na których narysowane są produkty, które otrzymujemy od tych zwierzątek. Taka zabawka to również doskonały pretekst, żeby przybliżyć dziecku odgłosy zwierząt i pokazać mu, jak delikatnie trzeba się obchodzić ze zwierzątkami.

Lego.com

LEGO Duplo: przygotuj się do lotu samolotem

Jeśli Twój przedszkolak wkrótce będzie podróżował albo po prostu jest zafascynowany maszynami latającymi nad głową, ten zestaw LEGO Duplo z pewnością będzie wielkim hitem. Wprawdzie zestaw nie zawiera aż tak wielu elementów do połączenia – jest to głównie miejsce odprawy bagażowej – Twoje dziecko będzie się cieszyć odgrywając rolę pilota w kokpicie, pasażerów oddających bagaż i siedzących na swoich miejscach w samolocie lub pracowników lotniska prowadzących ciężarówkę do tankowania samolotu. Akcesoria takie jak walizki czy urządzenie do tankowania sprawiają, że zabawa staje się bardziej realistyczna. Podczas zabawy możesz opowiadać dziecku, o tym jak wygląda podróż samolotem, czego można się po niej spodziewać i dlaczego jest tak wyjątkowa.

LEGO Duplo: straż pożarna

Jeżeli chodzi o bohaterów i idoli dzieci, strażacy zdecydowanie stoją na szczycie listy. Nic dziwnego, że maluchy wprost uwielbiają oglądać prawdziwe wozy strażackie, przebierać się za strażaków i w całym strażackim oprzyrządowaniu bawić się w ratowanie ludzi przed pożarami. Ten zestaw LEGO Duplo zachęca dzieci do odgrywania akcji ratunkowych. Do zabawy maluchy mogą wykorzystać wóz strażacki z ruchomą, obrotową drabiną i wciąganym wężem. Za pomocą tego zestawu Twoja pociecha może zbudować mały budynek i umieścić pożar na niej albo na innych budowlach z klocków LEGO, które wcześniej stworzyła. Przy okazji zabawy możecie porozmawiać o różnych sposobach ucieczki z pożaru, gaszenia ognia i ratowania innych ludzi.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/lego/klocki-dla-dzieci/” limit=”16″]

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo