Opalanie natryskowe opinie

Zebraliśmy opinie na temat opalania natryskowego i na podstawie ich analizy przedstawiamy plusy i minusy takiego sposobu uzyskiwania opalenizny.

Nie od dziś wiadomo, że słońce szkodzi naszej skórze. Wpływa na przyspieszenie procesu starzenia, wysusza naskórek, a w najgorszym wypadu prowadzi do przebarwień i zmian nowotworowych. Z tych powodów amatorki kąpieli słonecznych coraz częściej rezygnują z opalania. Mimo mody na blady odcień cery wiele z nas znacznie lepiej czuje się będąc opalonymi. Rozwiązaniem jest opalanie natryskowe, które pozwala na osiągnięcie w kilka minut wybranego odcienia opalenizny. Jego ogromną zaletą jest też całkowita nieszkodliwość.

Opalanie natryskowe

Z usługi opalania natryskowego możesz skorzystać w większości gabinetów kosmetycznych lub poprosić o wykonanie go u Ciebie w domu. Na początek kosmetyczka dobierze z kilkunastu kolorów odpowiedni dla Ciebie. Dobrze by było by wcześniej zapytała o odcień Twojej naturalnej opalenizny i jaki efekt chcesz uzyskać.

Następnie przebierasz się w jednorazową bieliznę, którą powinnaś otrzymać w salonie kosmetyczym i stajesz w czymś na kształt namiotu. Zostajesz spryskana bronzerem. Sam zabieg odczujesz różnie w zależności od pory roku. Kosmetyk jest dość zimny, więc jeśli jest lato będzie to bardzo orzeźwiający zabieg. W zimę możesz nie być zachwycona, szczególnie jeśli należysz do zmarzluchów…

Jak wspomnieliśmy kosmetyczka spryskuje Twoje ciało bronzerem. Kosmetyk wchłonie się równomiernie tylko na zdrowym, niezrogowaciałym i nawilżonym naskórku. Dzień przed opalaniem natryskowym powinno się więc wykonać peeling całego ciała. Możesz to również zrobić bezpośrednio przed opalaniem w gabinecie kosmetycznym.

Po zakończeniu opalania przez kilka godzin nie powinnaś się myć. W tym czasie zaczynasz widzieć opaleniznę, która początkowo jest bardzo intensywna. Nie martw się! 2/3 koloru i lekko pomarańczowy odcień zejdzie podczas pierwszej kąpieli i zostanie jedynie ładna, naturalna opalenizna.

Zalety opalania natryskowego

Opalanie natryskowe jest szybkim i skutecznym sposobem uzyskania pięknej opalenizny. Przygotowana uprzednio przez wykonanie peelingu skóra nie będzie chłonęła kosmetyków w nadmiarze i kolor po opalaniu będzie równy. Jest to idealny sposób na uzyskanie śniadej cery dla osób, które nie mogą się z różnych powodów opalać oraz dla kobiet w ciąży. Jeśli skorzystasz z usług doświadczonej kosmetyczki, odcień opalenizny będzie bardzo naturalny i pięknie podkreśli Twoją urodę.

Wady opalania natryskowego

Efekt opalania natryskowego utrzyma się zaledwie około tygodnia. Sposób zmywania się kosmetyków zależy od odpowiedniego przygotowania skóry do ich przyjęcia. Jeśli zrobiłaś peeling, bronzer powinien się ładnie i równo zmyć. Ważne jest również odpowiednie nawilżanie skóry kremami i balsamami.

U osób, które mają mocno przesuszoną skórę mogą pojawić się plamy po opalaniu. Nie zawsze jest to wina kosmetyczki, choć powinna się ona wcześniej upewnić, czy skóra została właściwie przygotowana do opalania natryskowego.

Istotną wadą dla osób, które dysponują niewielką ilością czasu jest to, że po opalaniu natryskowym raczej należałoby spędzić wieczór w domu. Pojawiający się początkowo na skórze kolor jest nie tylko zbyt intensywny, ale również brudzi ubrania. Twoja skóra będzie pachniała bronzerem, a nie każdy lubi ten zapach. Wszystkie te mankamenty znikną po pierwszym prysznicu.

Na Twojej skórze pozostanie piękna opalenizna. Warto ją podkreślić dobierając ubrania w kolorze białym, pastelowym lub w żywych i jasnych kolorach.

Reklama

Pomimo swoich nielicznych wad opalanie natryskowe jest zdecydowanie najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie równomiernej opalenizny. Miałaś już szansę z niego korzystać? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Pierwszy rok życia dziecka

Siódmy miesiąc życia dziecka

Siódmy miesiąc życia dziecka to moment, gdy zaczyna ono zaczyna siadać i raczkować. Poznaje również nowe potrawy, a jego dieta nie składa się już wyłącznie z mleka. Wciąż bacznie obserwuje...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo