Sennik ZDRADA: znaczenie snu o zdradzie

Zdrada to częsty motyw snów. Sen o zdradzie może być spowodowany naturalnym poczuciem zagrożenia, obawy przed byciem zdradzonym. Może też wynikać z poczucia winy.  Takie sny zdarzają się jednak nawet osobom, które nie są w związku albo czują się w nim pewnie i nie obawiają się zdrady partnera.

Sennik: zdrada we śnie

Ujrzenie we śnie zdrady nie zawsze musi oznaczać niewierność w rzeczywistym życiu, jednak zgodnie z tym co mówi sennik najczęściej takie sny należy traktować jako przestrogę przed kimś nieszczerym. W pełnej interpretacji snów o zdradzie ważne są szczegóły – kto zdradza albo jest zdradzony, a także w jakich okolicznościach pojawia się sen.

Sen o zdradzie

Jeżeli we śnie widzisz, że ktoś Cię zdradza, prawdopodobnie w swoim związku przeżywasz trudny okres, masz problemy z zaufaniem i oddaniem się drugiej osobie. Takie sny oznaczają również lęk przed zdradą partnera i jego odejściem, który to lęk czasami jest uzasadniony tym, co dzieje się w rzeczywistości. Prawdopodobnie w takiej sytuacji pomoże szczera rozmowa z partnerem, podczas której postaracie się odnaleźć źródło swoich kłopotów. Czasami tak proste wyjście z sytuacji jest najlepsze, ponieważ jeżeli oboje powiecie, czego się obawiacie i co was martwi, poczujecie się lepiej i zbliżycie się do siebie. Sny, w których widzisz, że zdradza Cię parter lub partnerka czasami są wyrazem poczucia braku pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości i fizycznej atrakcyjności.

Znaczenie snów o zdradzie

Według niektórych senników co innego oznacza sen, w którym zdradza mężczyzna, a co innego, gdy zdradza kobieta. Jeśli widzisz we śnie, że Twój mąż, chłopak lub narzeczony jest niewierny, możesz spodziewać się, że wkrótce wszystko ułoży się po Twojej myśli. Jeżeli we śnie zdradza żona, dla męża jest to zapowiedzią, że wkrótce znajdzie się w sytuacji, w której ktoś go upokorzy. W takich snach ważne jest jednak miejsce, w którym rozgrywała się akcja snu o zdradzie. Jeżeli w miejscu tym było dużo ludzi, o upokorzeniu mężczyzny dowie się wiele osób, z kolei jeśli partnerka we śnie zdradziła w domu, utrata honoru nie zostanie odkryta przez żadną osobę spoza rodziny.

Sen o zdradzie żony nie zawsze jest złym znakiem – czasami zapowiada rozwiązanie problemów, zakończenie konfliktów, a nawet duży sukces. Szczególnie, jeżeli we śnie żona zdradza Cię z przyjacielem możesz spodziewać się powodzenia w sprawach zawodowych. Jednak, jeśli żona we śnie zdradza Cię z Twoim współpracownikiem, musisz być czujny i nie możesz zbyt szybko ufać nowo poznanym osobom.

We śnie o zdradzie czasami może pojawić się ktoś inny niż życiowy partner – na przykład członek rodziny, przyjaciel lub współpracownik. Taki sen również zapowiada pogorszenie relacji i kłopoty. Jeżeli we śnie zdradzi Cię znajomy z pracy, powinieneś być czujny, ponieważ prawdopodobnie w Twoim zawodowym środowisku jest ktoś, kto chce Ci zaszkodzić. Nie dawaj nikomu pretekstu do wątpienia w Twoją wiedzę, umiejętności i pracowitość. Sen o takiej tematyce może również oznaczać, że w Twoim życiu jest coś, przez co nie możesz rozwinąć skrzydeł i realizować swoich marzeń. Pamiętaj, że nawet najgorsze chwile kiedyś się skończą i spojrzysz na świat z całkiem innej strony. Musisz wykazać się wytrwałością, myśleć pozytywnie i nie poddawać się.
Sprawdź: Co oznacza sen o śmierci?

Widzenie we śnie zdrady

Częstymi snami są takie, w których samemu zdradza się swojego partnera. Taki sen może być wyrazem seksualnych fantazji, chęci spróbowania czegoś nowego, zakazanego. Być może przekroczenie pewnych granic wydaje Ci się kuszące i w obecnym związku czujesz się nieco znudzony i ograniczony. Mimo, że czujesz potrzebę spróbowania czegoś nowego, prawdopodobnie boisz się mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Być może boisz się konsekwencji albo nie chcesz urazić kogoś, kto jest Ci bliski. Sen, w którym zdradzasz swojego partnera może również oznaczać, że w rzeczywistości Twoje uczucia nie są szczere i silne. Prawdopodobnie jesteś znudzony tą relacją i potrzebujesz jakichś zmian. Jeżeli naprawdę tak jest, powinieneś zdecydować się na szczerą rozmowę z partnerem, podczas której wyjaśnicie sobie wszelkie nieporozumienia. Być może warto zawalczyć o ten związek, bardziej się postarać i spróbować na nowo rozpalić namiętność, która była kiedyś pomiędzy Wami.

Sen, w którym zdradzasz swojego partnera nie zawsze oznacza potrzebę odmiany w sferze uczuciowej. Jeżeli w rzeczywistości jesteś zadowolony ze swojej relacji, być może potrzeba zmiany dotyczy sfery zawodowej albo towarzyskiej. Może jesteś zmęczony swoją pracą, nie widzisz efektów swoich wysiłków i masz silną potrzebę bycia docenionym.

W niektórych sennikach sny o zdradzie są interpretowane jako zapowiedź poważnych kłopotów, które będziesz musiał wkrótce pokonać. Twoja sytuacja zawodowa albo sercowa znacznie się pogorszy, co może wynikać z Twoich działań albo tego, że nie podjąłeś pewnych kroków. Jeżeli śnisz o zdradzie, przygotuj się na kłopoty, które pojawią się w Twoim życiu.

Znaczenie snów o zdradzie

Czasami w snach widuje się swoją zdradę, jednak nie z kimś znanym, a osobą nieznajomą. Takie sny mogą być wyrazem fantazji, jednak warto zwrócić uwagę na osobę, z którą zdradza się swojego partnera we śnie. Zdrada z kimś nieznanym może zapowiadać pojawienie się w życiu kogoś nowego, kto całkowicie odmieni Twoje życie. Być może osoba ta będzie próbowała Cię uwieść i trudno Ci będzie oprzeć się jej urokowi. Możliwe jednak, że osoba ta stanie się dla Ciebie kimś ważnym, pewnego rodzaju duchowym przewodnikiem, który sprawi, że inaczej spojrzysz na świat i swoje życie.

Z kolei, jeśli we śnie zdradzasz swojego partnera z kimś znacznie starszym od Ciebie, prawdopodobnie w życiu brak Ci oparcia, poczucia bezpieczeństwa. Być może Twój partner nie jest dla Ciebie wystarczającym wsparciem, potrzebujesz kogoś, kogo mógłbyś spytać o radę albo porozmawiać o swoich smutkach i problemach. Złym znakiem, jaki pojawia się w snach jest zdrada z własną siostrą lub bratem. Takie sny zwiastują problemy rodzinne, konflikty i nieporozumienia wśród bliskich osób. Sen o takiej tematyce może również zapowiadać chorobę kogoś bliskiego.

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo