Czerwona podwiązka, kolano dyrektora. Te przesądy studniówkowe mają przynieść szczęście na maturze. Niektóre mogą zaskoczyć

Przełomowym i ważnym wydarzeniom życiowym od zawsze towarzyszyły rozmaite zwyczaje, przesądy czy rytuały, które mają przynieść szczęście. Nie inaczej jest ze studniówką. Mimo upływu lat spora część młodzież wciąż kultywuje pewne tradycje mające przynieść im sukces na nadchodzących egzaminach. Jakie są najciekawsze przesądy studniówkowe? Po co czerwone majtki na studniówkę? Które tradycje studniówkowe cieszą się popularnością w Twoim regionie? Po co czerwona wstążka na studniówkę? Na którą nogę zakłada się podwiązkę na studniówkę?

Przesądy studniówkowe. Studniówka – co trzeba mieć?

Przesądy związane z balem studniówkowym są naprawdę liczne. Większość z nich dotyczy oczywiście wyników egzaminu dojrzałości. Większość maturzystów traktuje te rytuały i zwyczaje raczej z przymrużeniem oka, ale tego typu myślenie magiczne może przecież działać uspokajająco i zwyczajnie dodawać otuchy.

Co zabrać na studniówkę? Najpopularniejsze zwyczaje studniówkowe:

  • Czerwona podwiązka na lewej nodze – ma zapewniać szczęście na egzaminach.
  • Czerwona bielizna powinna być założona w wieczór studniówki, koniecznie na lewą stronę. Aby mieć szczęście na maturze, tę samą bieliznę trzeba założyć także w dniu egzaminów.
  • Coś pożyczonego – przesąd żywcem zapożyczony ze ślub i wesel. Mówi się jednak, że pożyczona rzecz na studniówce ma gwarantować powodzenie na maturze.
  • Kolano dyrektora – jeden z najdziwniejszych przesądów; ponoć złapanie za kolano dyrektora ma również zapowiadać świetne wyniki na świadectwie maturalnym.
  • Czerwony krawat – czerwony kolor przynosi szczęście na maturze również przedstawicielom płci męskiej. Ważne jest jednak, aby nie zdjęli krawata aż do końca imprezy.

Zobacz: Co się daje partnerce na studniówkę? O tym studniówkowym zwyczaju warto pamiętać

Przesądy na studniówkę. Czego nie robić przed studniówką i na studniówce?

Lista studniówkowych przesądów jest długa i dotyczy nie tylko elementów garderoby, ale często zwraca również uwagę na to, czego uczniowie powinni unikać, aby nie ściągnąć na siebie pecha.

  • Uwaga na rajstopy – dziura czy tzw. oczko w rajstopach może stanowić złą wróżbę, zwłaszcza w kontekście zbliżających się egzaminów,
  • Unikaj fryzjera – jeśli uczniowie chcą coś zmienić w swoim wyglądzie to przed studniówką będzie na to ostatni dzwonek. Po studniówce nie można zmieniać fryzury aż do egzaminów, aby pozbyć się przy okazji potrzebnej wiedzy.
  • Błąd w korkach to brak błędów na maturze – chociaż dla wielu maturzystów pomyłka w trakcie poloneza to największy koszmar, okazuje się, że w myśl przesądu powinni być zupełnie odwrotnie. Pomylenie kroków gwarantuje ponoć świetny wynik na egzaminach.

Sprawdź: Seks na studniówce to zdana matura? Dla wielu uczniów to powiedzenie to nie żart. Nowa moda na imprezach?

Przesądy studniówkowe. Na której nodze nosi się podwiązkę na studniówkę?

Podwiązkę nosi się według zwyczaju na lewej nodze, wtedy przynosi szczęście.

Czytelnicy pytają, co się zakłada na studniówkę

Studniówka przesądy. Co zrobić przed studniówką na szczęście?

Kupić czerwoną bieliznę i podwiązkę, a także porządne rajstopy, aby nie poszło oczko.

O co chodzi z podwiązkami na studniówkę?

Podwiązka na lewej nodze ma ponoć przynosić szczęście na egzaminach.

Jaki kolor majtek na maturę?

Na maturę należy założyć te same, czerwone majtki co na studniówkę.

Co trzeba mieć na studniówkę? Co na studniówkę?

Czerwoną bieliznę i czerwoną podwiązkę, a także dobre rajstopy.

Co oznacza czerwona wstążka na nodze?

Jest to symbol, który ma przynieść szczęście na egzaminach maturalnych.

Na której nodze podwiązka na studniówkę?

Na lewej nodze.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo